aDSC_3654 aDSC_3654

Brazil Open De Squash 2011-Kouki prohra ve finále

11.09.2011 20:03

Honza Koukal bohužel ve finále Brazil Open 2011 podlehl za 54 minut obhájci titulu domácímu Brazilci Rafael Alarconovi 1:3 na sety (8/11, 12/10, 6/11 a 5/11) a další turnajové vítězství si nepřipíše.

[1] Jan Koukal (48 na PSA) postoupil do finále turnaje v Belo Horizonte. Střetne se tu s loňským vítězem turnaje Brazilcem [2] Rafaelem Alarconem (58 na PSA). Obhajující 34 letý Rafael doufá, že se mu podaří udržet i v druhém ročníku turnaje titul v domácí Brazílii, my naopak doufáme, že si další turnajové vítězství v kariéře (šestnácté) připíše Honza. Pro Brazilce je toto 27 finále turnaje PSA v kariéře (doteď 14 vítězství), pro Honzu 28. Naposledy se tito hráči potkali ve finále turnaje Regatas Resistencia Open v Argentině v červnu 2011. Honza tehdy po těžkém souboji vyhrál 3:2 na sety (11/8, 11/6, 10/12, 10/12, 11/7 za 75m minut). Celkové skóre zápasů těchto dvou hráčů je 2:1 pro Honzu.

V brazilském Belo Horizonte se ve dnech 6. - 11.9. uskuteční Brazil Open De Squash 2011. Nás bude turnaj velmi zajímat z pohledu účasti Jana Koukala, který je na tomto PSA Challengeru s prize money: $10,000 nasazeným hráčem číslo 1. Připíše si Honza další PSA turnajové vítězství ? Turnaj je první součást takzvaného "Tour De Las Americas".
V září se pod touto hlavičkou společného turné odehrají ještě turnaje v Costa Rice (12.-17.9.) a v Salvadoru (18.-23.9.). Honza se bude účastnit pouze tohoto prvního turnaje, potom se přesune na sever Ameriky a zasáhne do bojů v turnaji Nash Cup 2011 v Kanadě.