aDSC_2332 aDSC_2332

Mistrovství světa mužských týmů 2011 - Německo

31.08.2011 07:20

Ve dnech 21. až 27. srpna se uskutečnilo 23. Mistrovství světa mužských týmů. V německém Paderbornu po težkých bojích vyhrál egyptský tým 2:1 ve složení Ramy Ashour, Hisham Mohamed Ashour a Karim Darwish. Egypťané se střetli v thrillerovém finále s anglickým týmem, který hrál ve složení Nick Matthew, Peter Barker a James Willstrop.

V úvodním zápase hrál Ramy Ashour, světová dvojka, s Nickem Matthewem, světovou jedničkou a podařilo se mu vyhrát 11/7, 11/9 a 14/12. Matthew po zápase přiznal, že nehrál nejlépe, jak mohl, a že si toto vítězství Ramy Ashour právem zasloužil. Ramyho starší bratr Mohamed Ashour se střetl s Peterem Barkerem a prohrál  6/11, 9/11 a 7/11. Rozhodující zápas tak zůstal na Karimu Darwishovi a James Willstropovi. Celý zápas byl velmi vyrovnaný. Darwish byl odhodlaný napravit prohru s Thierrym Lincou v sedmifinále a podařilo se mu vyhrát první dvě hry 11/5, 13/11, pak sice přišla prohra v třetím setu 9/11, ale to Karima nezlomilo a s přehledem zakončil celý zápas ve čtvrtém setu skórem 11/4. Egypťané tak získali pro svou zemi třetí titul od roku 1999.

Jako třetí skončil australský tým ve složení David Palmer, Stewart Boswell a Cameron Pilley, který porazil francouzský tým hrající ve složení  Gregory GaultierThierry Lincou a Gregoire Marche.

Mistrovství se účastnilo celkem 32 týmů z celého světa, Česká republika chyběla.