aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9843 aDSC_9843

MS týmů mužů 2013 spěje do finále

14.06.2013 23:17

15.6.2013 Finále a semifinále v sobotním programu přináší v přímém přenosu TV : živý přenos zde

Bronzovou medaili vybojoval tým Francie porážkou Austrálie již po dvou zápasech 2:0. V prvním utkání Australan Ryan Cuskelly podlehl v napínavém duelu domácímu Matthieu Castagnetovi 3:2. Následně na kurt nastoupil nejvýše postavený francouzský hráč Gregory Gaultier a rozehrál hru s Cameronem Pilley. Zápas měl jednoznačný průběh Greg zvítězil 3:0 (11/9, 11/4 a 11/4) a Francie mohla slavit.

V tento moment probíhá finálové střetnutí mezi Anglií a Egyptem.

V prvním semifinálovém zápase mezi Egyptem a Austrálií dlouho nebylo jasné, kdo se nakonec probojuje do finále. Egypt nastoupil bez Ramyho Ashoura. V prvním zápase udržel naději na postup Austrálie Cameron Pilley (13 na PSA), když 3:1 porazil Karima Darwishe (5 hráč PSA) poměrem : 12/10, 14/16, 12/10 a 11/9. Jako další přišel na řadu navrátivší se ze squashového důchodového profesionálního squashe David Palmer. Austrálie si již již dělala naději na překvapení mistrovství, Omar Mosaad prohrál první set 11:13 ... následně skornal skóre na 1:1 poměrem 11:6. Zbývající dva sety ale již velmi těsně (11:9) vyzněly lépe pro Egypt. David vždy dotahoval z horšího skóre a v koncovkách byl lepší Omar. Tento zápas trval nejdéle ze všech v této sadě, 80 minut. Na řadu přišel třetí a rozhodující zápas, stanuli proti sobě Tarek Momen (10 muž světa) a Ryan Cuskelly (27 hráč světa). První set překvapivě a snadno převážil na svou stranu Australan 11/3. Egypťan se následně vzpamatoval a zdálo se, že zápas po dvou dalších setech 11/6 a 11/5 připadne v poslední hře Egyptu .. ale Ryan znovu rozdoutnal plamínek naděje setem 11/7. Bylo vyrovnáno na 2:2. Pak ale přišlo definitivní rozčarování, pátý set 11/5 pro Egypt a Austrálie bude bojovat "pouze" o bronzové medaile.

foto : SquashSite.com

Druhé semifinéle proti sobě postavilo finalisty z ME 2013. V prvních dvou zápasech nastoupili hráči ve stejných sadách, jako v Amsterdamu. Hru rozehrál Gregory Gaultier s Nickem Matthewem a v pátém setu ztratil lépe rozehraný set z 9:6 až na 10/12 … Anglie vybojovala první bod (11/5, 9/11, 11/9, 5/11 a 12/10). V posledním pátém setu se Greg ujal vedení 4:1, ale posléze ztratil náskok a iniciativy se ujal Nick, srovnal na 4:4. Až do skóre 6:6 se hráči střídali o body. Na Gregově straně byla znát únava, za stavu 6:9 jej dokonce postihla křeč. Ještě několik míčů Greg viditelně nesrovnal svůj pohyb do obvyklého normálu. Další posun skóre na 9:7 a 10:7 proGrega … ale v tento moment začal Greg chybovat, byl udělen stroke pro Anglii, dva míče Francouz špatně zakončil … přišlo srovnání skóre na 10:10. V tento moment Nick Matthew jako podávající předvedl chladné nervy a následující potřebné 2 body rychle přidal na svou stranu. Vítězství v zápase korunoval radostí v podobě několika vysokých skoků ještě na kurtu :-).

Po druhém zápase je jasné, že francouzský sen, získat poprvé za celou dobu konání soutěže titul mistrů světa, navíc na domácí půdě, je historií ... alespoň pro tento rok. V druhém zápase podlehl Thierry Lincou (nutno podotknout, že se ctí) Jamesi Willstropovi 1:3 (3/11, 8/11, 11/6 a 11/13). Francie tak zítra sehraje zápas o konečné třetí umístění s Austrálií.

14.6.2013 Mezi čtyři nejlepší se dle očekávání probojovaly nejvýše nasazené týmy :  Egypt, Anglie, Francie a Austrálie. Výsledky včerejších čtvrtfinálových zápasů :

Dnes jsou na pořadu dne semifinálové zápasy v tomto pořadí a složení, zápasy lze sledovat v přímém přenosu ZDE :

16:30 [1] Egypt vs [4] Austrálie

19:30 [2] Anglie vs [3] Francie