aDSC_2407 aDSC_2407

PSA Canary Wharf Squash Classic 2014

27.03.2014 07:30

Vítězem turnaje Canary Wharf Squash Classic 2014 se stal Nick Matthew. K závěrečnému zápasu oba borci nastupili relativně čerství, na Canary Wharf 2014 neztratili na cestě do finále ani set. Finálový zápas byl od počátku zcela v režii Nicka Matthewa. Nick Matthew se držel předem připravené taktiky a James Willstrop nenašel způsob, jak tuto taktiku nabourat. James byl od počátku pod velikým tlakem a dopouštěl se tak nezvykle vysokého počtu chyb.

Díky vítězství Nick vyrovnal počet triumfů z londýnského turnaje, oba borci jsou 4 násobnými vítězi.

Nick Matthew James Willstrop 11:5, 11:5, 11:5 (51minut)

(Utkání se neslo ve znamení 5 a 1)

Vzájemné skóre obou borců na okruhu PSA je 23:8 ve prospěch Nicka Matthewa, navíc všech posledních 16 PSA zápasů mělo stejného vítěze. (Jedno z mála vítězství - mimo PSA - Jamese nad Nickem jsme mohli sledovat na pražském Hamru při mistrovství světa klubů v roce 2012).

James Willstrop, Nick Matthew, ECC2012

28.3.2014 Podle předpokladů se do finále turnaje probojovali dva nejvýše nasazení (a domácí) hráči - současná světová jednička Nick Matthew asvětová pětka James Willstrop. Velké finále bude k vidění dnes v 19:30 místního času, přenos dostupný na předplaceném kanále Squash TV.

Níže přinášíme přehled vzájemných střetnutí semifinálových soupeřů, který jasně poukazoval již předem na předpokládané složení finálové dvojice:

27.3.2014 V Anglii se do čtvrtečních semifinálových zápasů probojovali hráči v těchto dvojicích:  [1] Nick Matthew vs [8] Miguel Angel Rodriguez a [2] James Willstrop vs [3] Peter Barker.

Nasazená osmička Kolumbijec Rodriguez (přezdívaný "Superman of squash" :-) ) musel pro postup do semi vynaložit veškeré své umění, aby přehrál svého přítele a tréninkového partera Maxe Lee v zápase, který trval přes hodinu. Dnes večer uvidíme, kolik sil Miguelovi zůstalo do zápasu se světovou jedničkou. Zápasy dvou nejvýše nasazených hráčů proběhly pro favority bezproblémově, přeci jen se více musel snažit Peter Barker, než porazil Simona Rosnera.

26.3.2014 V Anglii se v těchto dnech, přesněji v termínu 24.-28.3. hraje tradiční PSA turnaj Canary Wharf Classic 2014 s dotací $50k. Dnes ve středu ve večerních hodinách nastoupí 8 nejlepších hráčů do čtvrtfinále. Nejvýše nasazenými jsou domácí hráči [1] Nick Matthew a [2] James Willstrop, v prvním kole ani jeden z nich neměl problémy postoupit dále.

První kolo ale přineslo překvapení v podobě vypadnutí nasazeného Egypťana [4] Karima Darwishe kvalifikantem z Hong Kongu Maxem Lee ve třech setech 8/11, 11/13 a 17/19! Také další nasazený Angličan v turnaji [5] Daryl Selby se trápil s kvalifikantem [Q] Jonathanem Kempem 3:2 až za 76 minut. Zatím nejdelší utkání předvedli divákům [8] Miguel Angel Rodriguez v souboji s Adrianem Grantem - plných 87 minut, které byly nakonec příznivější pro nasazeného hráče Kolumbie.