aDSC_1922 aDSC_1922

PSA Gibraltar Open 2014

26.06.2014 22:04

Ve večerních čtvrtfinálových zápasech už Martin ani Roman na svoje soupeře nestačili a shodně prohráli 0/3. Martin proti Downerovi nenašel recept na jeho rychlou hru a následně zbytečně kazil, čímž Robertovi značně zlehčovat situaci. Prohrál za 30 minut 6/11, 1/11, 5/11.

Roman Gaskina potrápil více a zápas byl rozhodně vyrovnanější. Prohrál po setech 4/11, 10/12, 6/11. Zápas pískal stejný rozhodčí jako dopoledne a s naprosto stejným "přehledem". Ne, že by tato skutečnost měla vliv na konečný výsledek, ale rozhodně na kvalitu hry. Oběma hráčům na kurtu nezbývalo nic jiného, než se občas opravdu zasmát.

27.6. 2014 POLEDNE V odpoledních zápasech 1. kola hlavní soutěže nastoupil nejdříve Martin Švec proti [8] Claudio Pinto z Portugalska a po výborném výkonu postoupil za 37 minut po vítězství 11/6, 11/3, 11/4 poprvé ve své kariéře do čtvrtfinále turnaje PSA. Zajímavostí utkání bylo, že Claudio neuhrál za celý zápas ani jeden vítězný míč. Všechny jeho body přišly po nevynucených chybách Martina. Ten ale nedal Claudiovi v průběhu zápasu žádnou šanci a večer se utká s Angličanem [4] Robertem Downerem o postup do semifinále.

Po Martinovi nastoupil na kurt jeho starší bratr Roman a v zápase, jehož hlavní osobou byl rozhodčí, dokázal porazit za 53 minut Skota [6] Jonathan Geekie 3:2 po setech 11/9, 3/11, 8/11, 11/3 a 11/2. Oba dva hráči v průběhu zápasů absolutně nechápali, co se v utkání děje a co vlastně sudí píská. Zcela si protiřečil, otáčel své výroky a následně hráče poučoval. Ve druhém a třetím setu se nechal touto situací rozhodit hlavně Roman, v rozhodujícím čtvrtém a pátém pak Jonathan, čehož Roman využil po výborném výkonu k vítězství. Večer si tak i Roman zahraje ve čtvrtfinále a to s nasazenou dvojkou turnaje Irem Arthurem Gaskinem.

26.6. 2014 Na Gibraltaru nastupují v těchto dnech sourozenci Švecovi - Roman a Martin - do turnaje PSA Gibraltar Open 2014. Roman začal ve čtvrtek v kvalifikaci, Martin bude hrát zítra v pátek v 1. kole hlavní soutěže s Portugalcem Claudio Pintou.

V prvním kole kvalifikace nastoupil Roman proti domácímu localovi Nick DeHaro a bez větších potíží zvítězil za 25 minut 3:0. Ve večerním utkání potom nastoupil proti nasazenému  hráči č. 2 v kvalifikaci Kim Are Killingberg (NOR) a po 63 minutách vyhrál 3:1 po setech 8/11, 11/9, 11/9 a 11/6. Zpočátku se Roman snažil držet míč ve hře, ale Kim byl v dlouhých výměna přesnější a nutil Romana k chybám. Od druhého setu český hráč značně přitvrdil a neustálým tlakem čím dál více soupeře unavoval a ten následně začal též občas kazit. Roman začal proměňovat svoje příležitosti a udával rytmus celého zápasu a s přibývajícím časem soupeře přehrával. Bylo jen otázkou, zdali vydrží v nasazeném tempu, což dokázal a postoupil tak do hlavní soutěže. Tam se odpoledne, po zápasu Martina, utká se Skotem Jonathanem Geekie.