aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_2030 aDSC_2030

SYNOT TIP Open 2011 PSA v Praze

17.12.2011 11:56

23.12.2011 20:00 Pod Koukiho stromkem další titul - tentokrát SYNOT TIP Open 2011

Dnešní finále turnaje SYNOT TIP Open 2011 přineslo nejlepší squash celého turnaje. Ke kvalitnímu výkonu nutila hráče i plně obsazená hlavní tribuna. Výsledek 3:0 pro Jana Koukala je trochu krutý pro poraženého 32 letého Novozélanďana (původem Pákistánce) Kashifa Shuju. Kashifa je momentálně 95. hráč PSA, jeho nejlepší umístění na světovém žebříčku bylo v dubnu roku 2009 na pozici 36. Jan Koukal je aktuálně 52. hráčem dle žebříčku PSA, historicky nejvýše byl v lednu 2005 na 39. pozici.

Hra byla velmi vyrovnaná, ani jeden z hráčů nedokázal získat výraznější převahu, ani jeden z hráčů se nevyvaroval několika nevynucených chyb v každém ze setů. Rozhodly koncovky setů, ve kterých prokázal během 47 minut lepší nervy domácí Jan Koukal (11:7, 12:10, 13:11). Jan Koukal na svém 25. turnaji okruhu PSA v roce 2011 získal druhý titul (celkem destekrát se dostal do finále).

SYNOT TIP Open 2011, Jan Koukal, Kashif Shuja

Na závěr nezbývá než znovu poděkovat organizátorům za výtečně připravený squashový dárek pod vánoční strom. A jedna dobrá zpráva nakonec, příští rok bude repete.

FOTOGALERIE FINÁLE

FOTOGALERIE SEMIFINÁLE

22.12.2011 20:30 SYNOT tip Open 2011 spěje do finále - a Honza Koukal též

Do zítřejšího finále (program začíná již v 15:30) se probojovali Jan Koukal a Kashif Shuja. Honza Koukal potřeboval 43 minut k vítězství 11:8 11:8 11:7 nad Joanem Lezaudem z Francie. V celém utkání nebylo pochyb o vítězi, v pozápasovém rozhovoru Jan Koukal vyzvedl kvality svého soupeře, současně však připustil, že ho soupeř nedonutil hrát na maximální obrátky.

Druhé semifinále se natáhlo na dlouhých pět setů (70 minut) a nabídlo fyzicky náročnější squash než v případě prvního matche. Lucas Serme vstal z mrtvých, stav 0:2 na sety dokázal vyrovnat na 2:2. Více však nabídnout nedokázal, poslední set byl jednostrannou záležitostí - 11:8 13:11 7:11 9:11 11:3.

Oba borci v rozhovoru pro Českou televizi neopomněli zmínit vysokou kvalitu organizace turnaje. Za squashPage se k uznání také připojujeme.

FOTOGALERIE z 1. kola ZDE - středa

22.12.2011 20:30 SYNOT TIP Open 2011 spěje do finále - a Honza Koukal též

22.12.2011 13:00 Čtvrtfinále je historií - z Čechů dál jenjan Koukal

Dnešní dopoledne nepřineslo mnoho radosti českým barvám, po výsledku 3:0 se rozloučili s turnajem Petr Martin i Ondra Ertl. Petr Martin byl nasazené trojce Kashifu Shujovi vyrovnaným soupeřem, bodové rozdíly byly minmální (11/8, 11/9, 11/4). Ondra Ertl, ač statečně vzdoroval, nedokázal se přizpůsobit "nick" stylu francouzského juniorského mista Evropy Lucase Serme (jo, 5 nicků za set je velká porce i pro borce) (11/7,11/2, 11/8).  Posledním "povinným" zástupcem české squadry zůstáva nasazená jednička Honza Koukal. Ten si poradil s dalším Francouzem Fabienem Verseille (11/8, 11/4, 11/8). Kdo bude mít dnes večer čas (od 18:00), doporučujeme navštívit areál Hamerského sport centra a shlédnout semifinálová klání. Utkají se: Jan Koukal a Joan Lezaud a  Kashif Shuja a Lucas Serme

FOTOGALERIE z KVALIFIKACE ZDE- úterý

21.12.2011 20:00 Dnes se ve sportovním centru Hamr v Praze odehrálo kompletní 1.kolo SYNOT TIP Open 2011. Po jeho skončení je jasné, že ctvrtfinále uvidí bojovat o postup do dalších kol hned  3 české hráče! Jan Koukal oplatil nedávnou porážku z extraligy Romanu Švecovi a zvítězil 3:0. Petr Martin po výborném výkonu založeném mj. na skvělé fyzičce a jasně zvítězil 3:1 nad Kanaďanem Adrianem Dudzicki (144. na PSA). V předposledním zápase turnaje sváděl velmi těžký souboj [2] Malťan Bradley Hindle (77.) a Ondra Ertl. První dva sety nejtěsnějším rozdílem připadly Bradleymu. Ve třetím - opět naprosto vyrovnaném - setu bohužel zradilo Hindla zdraví a pro bolesti v oblasti kyčle muzel vzdát. Jedná se o největší úspěch českých hráčů na turnajích PSA od roku 2009, kdy se do čtvrtfinále Prince Open dostalo dokonce pět českých hráčů.

SYNOT TIP Open 201, Ondřej Ertl

21.12.2011 Dnes se ve sportovním centru Hamr v Praze odehrálo komplet 1.kolo SYNOT TIP Open 2011. Po jeho skončení je jasné, že ctvrtfinále uvidí bojovat o postup do vyšších sfér 3 české hráče! Jan Koukal oplatil porážku z extraligy Romanu Švecovi a zvítězil 3:0. Petr Martin zabojoval vyzbrojený dobrou fyzičkou a spravedlivě zvítězil 3/1 nad Kanaďanem Adrianem Dudzicki. V předposledním zápase turnaje sváděl velmi těžký souboj [2] Bradley Hindle a Ondra Ertl. 2 sety velmi těsným rozdílem 2 bodů připadly ve prospěch Bradleyho, ale třetí set bohužel zatížil zranění nohy zahraničního hráče tak, že musel zápas vzdát a postoupil Ondra. Přesto se jednalo o jeden z nejzajímavějších zápasů dnešního kola.

21.12.2011 Z 2.kola kvalifikace vzešli 4 vítězové, bohužel, ani jeden z nich není další český hráč. Zbyněk Štandera prohrál 0:3 s Egypťanem M. El Sherifem, který před pár dny potrápil 2:3 i Jana Koukala v semifinále bratislavského IMET OPEN 2011. Během dneška zveřejníme konečné nasazení hráčů v hlavní části pavouka. Každopádně, přijďte se dnes ve středu ve 12 hodin podívat na 8 zápasů komplet prvního kola soutěže.

20.12.2011 14:00 První kolo kvalifikace je odehráno, zůstalo pouze 8 hráčů, kteří dnes v 15 hodin nastoupí na kurt do druhého kvalifikačního kola. Z českých zástupců (Martin Švec, Lukáš Levinský, Jakub Solnický, Richard Nádvorník, Zbyněk Štandera a Ondra Uherka) byl úspěšný pouze Zbyněk. Kompletní výsledky kvalifikace přineseme ve večerním zpravodajství.

19.12.2011 Již zítra v úterý 20.12. dopoledne v 10 hodin startuje 1.kolo kvalifikace na SYNOT TIP Open 2011 PSA turnaj v Praze. Přijďte se podívat do sportovního centra Hamr do Záběhlic a podpořte naše hráče po celou dobu turnaje. Zítřejší kvalifikace umožní 4 šťastným postoupit na volná místa v hlavním pavouku turnaje. Jistou účast v kole prvním má z českých hráčů zatím [1] Jan Koukal, dále Petr Martin a nakonec Ondra Ertl (Ondra je zároveň jedním z pořadatelů celého turnaje). Z důvodu zranění se bohužel nepokusí probojovat do hlavní soutěže Lukáš Jelínek ani Jan Ryba, kteří odstoupili z kvalifikace kvůli zranění.