aDSC_6044 aDSC_6044

U.S. Open 2012 v Philadelphii

04.10.2012 09:43

12.10.2012 U.S. Open over

Malajka Nicol David potvrdila pozici nasazené jedničky a vybojovala pro sebe 63. titul na okruhu WSA. Ženské finále nabídlo opakování zápasu z nedávného Malaysian Open, kde Nicol David hladce prohrála. Egypťanka Raneem El Weleily také ve filadelfii hrála výborně, ovšem tentokrát na Nicol David nestačilo.

Mužské finále nabídlo až příliš jednoznačný zápas.  Greg Gaultier nedokázal navázat na precizní výkon ze semifinále proti Jamesi Willstropovi, naopak Ashour potvrdil, že se momentálně nachází ve velice soldiní formě. Gaultier v každém setu stahoval náskok soupeře, Ramy Ashour však obrat nepřipustil a za 43 minut pro sebe získal filadelfský titul.

[1] Nicol David (Mas) vs [2] Raneem El Weleily (Egy) 14-12, 8-11, 11-7, 11-7 (45m)
[4] Ramy Ashour (Egy) vs [3] Gregory Gaultier (Fra) 11-4, 11-9, 11-9 (43m)

USOpen2012, Nicol David, Raneem El Weleily

foto : U.S. Open Squash

12.10.2012 Možná trochu překvapivé složení mužského finále dnes v noci bude [3] Greg Gaultier vs [4] Ramy Ashour. Greg hrál výborně, od začátku se ujal vedení hry a nepustil ho až do konce zápasu a připsal si tak letos zaslouženě teprve první výhru nad světou jedničkou Jamesem. I když je potřeba připomenout, že James měl na tomto turnaji za sebou 3 těžké zápasy v délce trvání přes 80 minut (s Alisterem Walkerem, Darylem Selby a Mohamedem El Shorbagy), zatímco Greg trochu sil ušetřil (Olli Tuominen, Borja Golan a Karim Darwish). Druhé semifinále bylo vyrovnanější, vyhrát mohl kdokoliv, podařilo se to nakonec Ramymu.

Ženy si zopakují finále Malaysian Open 2012, kde Nicol David jednoznačně podlehla Raneem Weleily, takže se nechme překvapit, jak dopadne odveta.

Semifinále mužů :

[1] James Willstrop (ENG) 7/11, 2/11, 8/11 (53m)  [3] Gregory Gaultier (FRA)
[2] Nick Matthew (ENG) 13/15, 11/8, 8/11, 8/11 (74m)  [4] Ramy Ashour (EGY)

Semifinále žen :

[1] Nicol David (MAS) 11/8, 11/6, 5/11, 8/11, 11/7 [Q] Joelle King (NZL)
[4] Laura Massaro (ENG) 7/11, 11/8, 11/9, 10/12, 11/4 [2] Raneem Weleily (EGY)

11.10.2012 Dnešní čtvrteční program dne :

[1] James Willstrop (ENG) v [3] Gregory Gaultier (Fra.)
[2] Nick Matthew (ENG) v [4] Ramy Ashour (EGY)

[1] Nicol David (MAS) v [Q] Joelle King (NZL)
[4] Laura Massaro (ENG) v [2] Raneem Weleily (EGY)

7.10.2012 Jediným překvapením prvního kola je postup domácího hráče (držitele divoké karty) Christophera Gordona (72. na PSA) nad Egypťanem Hishamem Ashourem (15. na PSA). Zajímavý byl i pětisetový zápas Nicolase Muellera ze Švýcarska s Egypťanem Tarekem Momenem. Švýcar vedl 2:1 na sety, nakonec se musel smířit s porážkou. Ostatní hráči postupují v souladu s očekáváním (a postavením na žebříčku.)

5.10.2012 Včera ve čtvrtek odstartoval kvalifikací mužů ve Spojených státech v Philadelphii tradiční U.S. Open 2012. O prestižnosti turnaje vypovídá seznam přihlášených squashistů. Muži hrají první kolo v počtu 32 hráčů, do turnaje je přihlášeno komplet prvních 23 mužů PSA žebříčku. Ženy hrají hlavní soutěž v 16 a přihlášených je prvních 11 žen světa. Turnaj se hraje bez české účasti. Ženská kvalifikace zahajuje až zítra v sobotu. Zápasy sledujte tradičně na Squash TV od 6.10. 2012.