aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9383 aDSC_9383

Valná hromada ČASQ v Brně 26.6.2010

26.06.2010 12:24

V sobotu 26.června ve 12 hodin odstartovala v Brně v hotelu City Apart valná hromada České squashové asociace. Dle očekávání probíhalo celé setkání členů v bouřlivé atmosféře a ještě okolo 19 hodiny večerní, kdy jsme VH opouštěli,  nebyl její konec v dohlednu. Na valnou hromadu se překvapivě dostavil menší počet účastníků. Celkově s sebou delegáti přinesli 104 hlasů, ale počet hlasujících se v rámci odpoledne zmenšoval, se vzrůstající délkou rokování .


Na program jednání VH bylo účastníky zařazeno a odsouhlaseno několik nových bodů:

· byla odhlasována změna stanov VH - valná hromada bude řádně svolávaná pouze 1x za 2roky
· byla vyslovena a odhlasována nedůvěra současnému revizoru asociace Michalu Voplakalovi a na základě této skutečnosti došlo k volbě nového revizora - ze tří navržených kandidátů byl zvolen Tomáš Urban (SquashPoint)
· byl podán návrh na vyslovení nedůvěry současnému VV, nedůvěra ale nebyla odhlasovaná potřebným počtem hlasů, současný výbor tak zůstává v původním složení
Dále byly projednány všechny body předem připraveného programu jako :
· zpráva o hospodaření a rámcový rozpočet ČASQ
· zpráva o činnosti ČASQ (včetně zpráv za soutěže, mládež, metodiku a reprezentaci) prezentovaná Mirkem Valentou, Radimem Švecem a Pavlem Sládečkem seniorem
· zpráva revizora ČASQ Michala Voplakala
· schválení klíče pro zastupování členů na následující VH
· schválení systému přenosnosti hlasů na následující VH
V rámci VH jsme se dozvěděli tyto důležité informace, které Vám ve zkratce přinášíme :
· trenér dospělé reprezentace John Milton ukončil spolupráci s ČASQ
· pro rok 2010 poklesnou dotace od MŠMT a Sazky oproti roku 2009, squash padl do nižší skupiny dotací (nejedná se o olympijský sport, v roce 2009 seniorská reprezentace nedosáhla výrazného úspěchu) ..
· následující rok 2011 bychom se ale měli vrátit do vyšší a lépe dotačně hodnocené skupiny, vzhledem k výbornému 8. místu našich mužů na letošním ME družstev ve Francii (připomínáme, že díky tomuto umístění naši muži spadají do elitní 1. divize evropských družstev dle nového členění týmů ESF)
· VV znovu apeloval na kluby, aby zaevidovaly své členy do databáze nového systému a umožnily tak předat svým hráčům vygenerované přístupové údaje =>bez elektronické registrace nebude možné nový systém od sezóny 2010/2011 používat k přihlašování hráčů do turnajů a tvorbě žebříčků (kluby své hráče pouze zaevidují, každý hráč pak sám za sebe na základě vygenerovaného přístupového kódu potvrdí souhlas s nakládáním s osobními daty o své osobě)
· byla znovu probrána otázka zapůjčování skleněného kurtu v majetku SC Strahov (svoje stanovisko ke kauze prezentovali jak zástupci VV, tak zástupci strahovského klubu) => z projednaného plyne, že SC Strahov má rozhodně v úmyslu zapůjčovat skleněný kurt z akcím ČASQ (za předem domluvených a odsouhlasených podmínek jako např.: nahlášení žádosti o půjčku kurtu 2 měsíce předem a v případě, že nebude kolidovat s akcí SC Strahov ve stejném termínu a za podmínek, kdy žádající strana uhradí cenu za přepravu a stavbu kurtu)
· v rámci výchovy squashových juniorů se začínají zakládat střediska mládeže v regionálních centrech (cílem těchto středisek je např. umožnit nadějným juniorům z menších center hru s hráči stejné úrovně apod.)

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net