aDSC_3159 aDSC_3159

British Grand Prix 2012

23.09.2012 21:29

25.9.2012 Finálový zápas na British Grand Prix 2012 v Manchesteru mezi [2] Nickem Matthevem a [1] Jamesem Willstropem byl senzačním vyvrcholením celého turnaje. Dvě zajímavá čísla před začátkem : jednalo se o 30 souboj těchto hráčů na "tour" turnaji od roku 2001 a pro 32-letého Nicka to byla 50 účast ve finále PSA World Tour turnaje.

Do zápasu nastupoval jako favorit právě Matthew, protože světová jednička Willstrop měla za sebou zničující zápas s třetím nasazeným hráčem Gregem Gaultierem v semifinále. Nick ušetřil hodně sil v semifinálovém zápase s dalším Angličanem a 7 mužem světa Peterem Barkerem. Přesto do zápasu lépe vstoupil James, získal první sadu poměrně snadno 11/4, u Nicka jsme viděli na jeho poměry hodně nevynucených chyb. Po prohrané první hře se Nick více soustředil, zpřesnil údery a z kurtu odcházel se skóre 11/6 ve svůj prospěch. Třetí set byl nejdramatičtější, lámal se v něm výsledek celého zápasu. James vedl 6/2, ale Nick nasadil obrovský tlak, proháněl Jamese po všech koutech kurtu, dotáhl na 9/9 a nakonec zvítězil 11/9. Poslední čtvrtý set již byl ve znamení Nicka a skončil 11/5.

Nick Matthew tak získal svůj 25. PSA World Tour titul v kariéře a první na British Grand Prix.

[2] Nick Matthew (ENG) bt [1] James Willstrop (ENG) 4/11, 11/6, 11/9 a 11/5 (78 m)

23.9.2012 V zítřejším finále (24.9.2012 ve 20:00) si zahrají tradiční rivalové a nejvýše nasazení hráči Angličané James Willstrop (1) a Nick Matthew (2).

Dnešní semifinálové boje budou zapsány do dějin squashe:

* Nick Matthew dosáhl díky relativně snadnému vítězství nad Peterem Barkerem na 50. účast ve finále turnaje PSA.

* Zápas mezi Jamesem Willstropem a Gregem Gaultierem nabídl squash nejvyšší světové úrovně (a chvílemi i lepší). Shlédnutí 118 minut dlouhého zápasu by mělo být povinné pro každého squashového milce. Oba borci se střídali ve vedení, oba disponovali matchbally, Gualtiera v průběhu pátého setu omezovaly křeče, za celý zápas vytvořil Willstrop stěží uvěřitelných 7 nevynucených chyb atd atd. Prostě je potřeba se přihlásit na PSA Squash TV a zápas shlédnout alespoň ze záznamu.

20.9.2012 V Manchesteru začíná v pátek 21.9. první kolo British Grand Prix 2012. James Willstrop, Nick Mattheww, Greg Gaultier, Peter Barker ...