aDSC_6451 aDSC_6451

Val de Marne 2016 - Creteil Francie

26.10.2016 22:35

AKTUALIZOVÁNO Ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučila i poslední česká hráčka, Anička Serme. Podlehla 1:3 Courtice Julianne (10/11, 13/15, 11/9, 8/11).

27.10.2016 Dnes byla rozehrána hlavní část soutěže turnaje poblíž Paříže. Byla odehrána všechna utkání prvního kola a z tří českých hráček se probojovala do dalšího kole jen jedna zástupkyně.

Anička Serme jako nasazená hráčka číslo 3 nastoupila proti Holanďance Tesse Ter Sluis a bez větších potíží, krom droboučkého zaváhání ve druhém setu, ji přehrála 3:0.

Evě Feřtekové byla jako soupeřka přiřčena nasazená dvojka turnaje Jihoafričanka Cheyna Tucker. Eva vyhrála první set, její protihráčka ale využila více zkušeností, dokázala rychle zareagovat na nepříznivý vývoj utkání, otočila a českou hráčku porazila 3:1. Evča se svým výkonem spokojená nebyla, na to, v čem byl problém si dokážete udělat názor sami: "Kdyby mi takhle někdo nahrával, zvládla bych vyhrát taky".

A Zuzky Kubáňové jsme se na výsledek a pocity zeptali přímo: "Prohrála jsem se čtvrtou nasazenou Enorou Villard 11:13 v pátém setu. Utekl mi začátek, pořád mám trochu problém reagovat rychle na skutečně přesnou hru hráček PSA. 3:11, 3:11 po dvou setech vypadalo tragicky. Pak jsem ale svou hru zpřesnila a našla na soupeřčinu hru recept. Další dva sety jsem utrhla 12:10 a 12:10. Pátý jsem začala hůř 3:7, pak jsem srovnala na 7:10, ještě jsem dokázala otočit na 11:10, ale nakonec jsem prohrála avizovaných 11:13. Byl to ale skvělý zápas, hrála jsem vyrovnaně a strašně mě to bavilo!"

26.10.2016 Ve Francii se v těchto dnech hraje ženský PSA turnaj Val de Marne 2016. Ve středu se hrála dvoukolová kvalifikace, hlavní část soutěže se rozehraje ve čtvrtek v 17:00. V turnaji se představí hned tři české hráčky. V hlavní soutěži jako nasazená trojka Anička Serme a dále nenasazená Eva Feřteková. Zuzka Kubáňová si postup do 1. kola musela vybojovat v kvalifikaci.

Zuzka si nejdříve poradila s domácí Sarah Mekhalfi 3:0 (11:5, 11:2, 11:4) a ve finále potom i s další Francouzkou Laurou Gamblin 3:0. Ve čtvrtek tak uvidíme na kurtech postupně všechny 3 naše hráčky. Držíme palce!