aDSC_0886 aDSC_0886

Windy City Open 2014 Chicago

04.03.2014 06:24

Vítězi na turnaji v Chicagu jsou Gregory Gaultier a Laura Massaro. Bohužel, Greg ze svého vítězství nemůže mít příliš velikou radost, jako všichni diváci na místě i u obrazovek ... protože Ramy je opět zraněný, celé utkání trvalo "pouze" 25 minut a francouzský hráč utkání získal pro sebe 3:0 (11/7, 11/3 a 11/4).

Ženské finále naopak předvedlo vynikající zápas, Laura se mohla z titulu radovat až po pětisetovém souboji 3:2 (9/11, 11/8, 11/9, 3/11 a 11/6). Utkání se odvíjelo jako na houpačce, o 5 let starší anglická squashistka nakonec zdolala egyptskou soupeřku Raneem, když v rozhodujících momentech zahrála soustředěněji a lépe v bez minuty hodinovém zápase.

3.3.2014 Na Windy City Open již zůstává odehrát pouze oba finálové zápasy. Mezi ženami se jen o malý kousek do finále neprotlačila výborně hrající [7] Camille Serme (ve čtvrtfinále vyřadila [3] Alison Waters), v semifinálovém střetnutí podlehla až za 89 minut nasazené jedničce turnaje Lauře Massaro 2:3. Druhou finalistkou je Egypťanka [2] Raneem El Waleily, která si bez větších problémů poradila s [4] Joelle King 3:0.

V mužích ve finále nastoupí [3] Ramy Ashour proti [2] Gregovi Gaultierovi a věřme, že se bude na co těšit, tito hráči v době před Ramyho zraněním předváděli při společné hře opravdu obdivuhodné souboje. Obě semifinálová utkání skončila 3:1 a Greg i Ramy si tak nesáhli až na úplné dno svých sil. Je potřeba připomenout, že Nick dohrál zápas se zraněním zad a jistě takové utkání nebylo snadné ani pro jeho soupeře, který věděl, že protivník není schopen hry naplno :-(, takové utkání nepřináší čistou radost z vítězství ... Ve druhém zápase pak mohl Francouz slavit své deváté vítězství nad 23 letým protivníkem z Egytpa, v rámci vzájemných PSA střetnutí.

2.3.2014 V Chicagu je kompletně odehrané čtvrtfinále, do semifinále se dostali

Nick Matthew (Angle) vs.Ramy Ashour (Egypt) vzájemné skore:9-15
Gregory Gaultier (Francie) vs. Moamed elShorbagy (Egypt)  vzájemné skore:8-0

Raneem El Weleily (Egypt) v Joelle King (Nový Zéland) vzájemné skore: 5-0
Laura Massaro (Anglie) v Camille Serme (Francie) vzájemné skore: 5-3

Asi největším tahákem čtvrtfinále byl zápas Jamese Willstropa a Ramyho Ashoura. Zápas naplnil očekávání a hrál se squash hodný závěrečných turnajových kol. Jak po zápase konstatoval Ramy Ashour, po prohraném prvním setu se musel zcela zkoncentrovat, aby dokázal odpovědět na velmi kvalitní hru svého soupeře.

Zápas mezi Gregem Gaultierem a Simonem Rosnerem z Německa byl v úvodu velmi nervózní, unaveně působící Greg nedokázal v prvním setu najit zbraň na velmi rychlou hru. Oproti předchozím zápasům, které odehrál Greg v Chicagu excelentně, dnes nabídl pouze průměrný výkon. V závěru druhého setu Gregovi pomohly dva sporné výroky rozhodčího (gameball pravděpodobně odehraný do tinu posouzen jako dobře odehraný míč). Pokud by si Rosner dokázal dojít i pro druhý set, těžko říci, dokázal-li by se Greg ještě motivovat k obratu.

[1] Nick Matthew (ENG) bt [8] Peter Barker (ENG) 3-0: 11-2, 11-6, 11-3 [44 mins]
[3] Ramy Ashour (EGY) bt [5] James Willstrop (ENG)  3-1: 8-11, 11-8, 11-8, 11-8 [76 mins]
[4] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt Saurav Ghosal (IND) 3-0: 11-6, 13-11, 11-7 [52 mins]
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt Simon Rosner (GER) 3-1: 6-11, 11-7, 11-8, 11-9 [75 mins]

Laura Massaro (Anglie) def. Annie Au (Hong Kong) 8-11, 11-8, 12-10, 11-7 (51 min)
Camille Serme (Francie) def. Alison Waters (Anglie) 11-4, 14-12, 11-6 (45 min)
Joelle King (Nový Zéland) def. Emma Beddoes (Anglie) 11-3, 10-12, 11-5, 9-11, 11-2 (74 min)
Raneem El Welily (Egypt) def. Low Wee Wern (Malajsie) 11-8, 11-5, 11-6 (33min)

1.3.2014 V USA v Chicagu je rozehraný tradiční turnaj Windy City Open. Muži mají odehrané 2. kolo (v hlavní části soutěže nastoupilo 32 hráčů včetně kompletní světové špičky), ženy odehrály zatím kolo první, ale při menším počtu účastnic (16 hráček v hlavní části soutěže) budou dnes v sobotu obě kategorie hrát čtvrtfinále.

Asi největším překvapením ženské části soutěže je hned v prvním kole vyřazení Irky [6] Madeline Perry (7 na WSA) kvalifikantkou Angličankou Emmou Beddoes. Z nasazených hráček také dále nepostupuje Australanka [8] Kasey Brown, kterou za 31 minut domů poslala nenasazená Annie Au.

Mužští hlavní favorité postupují dále (Nick Matthew, James Willstrop, Ramy Ashour a Gregory Gaultier), za zmínku svojí především vyřazení Amra Shabany (na turnaji ve veliké konkurenci nenasazený) Jamesem ve druhém kole. Dále také nepokračuje již od prvního kola [6] Karim Darwish, když nepřešel přes umění Tareka Momena a nakonec [7] Borja Golan si v druhém kole neporadil za 45 minut 0:3 s výborným Simonem Rosnerem.