aDSC_1608 aDSC_1608

PSA El Gouna 2014

18.04.2014 21:53

"Nikdy jsem se necítil lépe". Ramy Ashour vítězí na turnaji v El Gouně a obhajuje titul z roku 2012. Slavnější a zkušenější Egypťan poráží unavenějšího krajana Mohameda Elshorbagy, zápas trval 71 minut a skončil 3:1 (11/7, 12/10, 8/11 a 11/8).

18.4.2014 Finále na domácí půdě proběhne mezi krajany [2] Ramy Ashourem a [3] Mohamedem Elshorbagy. Poprvé v životě se podařilo Mohamedu Elshorgaby porazit Grega Gaultiura a snížit tak vzájemné skóre zápasů na 1:9! Semifinále těchto hráčů 3:1 trvalo neuvěřitelných 112 minut, druhý set samotný se před zaplněným prostranstvím diváků odvíjel brutálních 49 minut (11/6, 14/16, 11/9 a 12/10). Oba hráči předvedli neuvěřitelnou podívanou, bojovali o každý míč, Mohamed byl neuvěřitelně hnán vpřed podporou diváků. Gregory předváděl celý zápas, proč je světovou jedničkou. Ve čtvrtém setu prohrával již 0:5, přesto dotáhl stav na 8:8.

Ramy Ashour ve svém zápase zcela jistě ušetřil daleko více sil, kdy s Amrem Shabanou zápasil o výsledek pouze prvního setu 11/9, dvě zbývající hry již měly hladký průběh 11/5 a 11/5. Celé utkání trvalo 36 minut.

17.4.2014 Semifinálové dvojice jsou známé, minimálně jedním z finalistů bude v El Gouně Egypťan. Své čtvrtfinále musel bohužel po 16 minutách vzdát Ramymu Ashourovi Karim Darwish pro obnovené zranění podkolenní šlachy. Doufejme, že se tomuto vynikajícímu hráči světové TOP 10 podaří zotavit do British Open, které je na programu již za pár týdnů. Favorité postoupili bez větších dramat, i Maestro Amr Shabana se zdá být dobře naladěn a připraven vzdorovat mladším a lépe fyzicky vybaveným soupeřům, takže se v semifinálových zápasech určitě máme na co těšit.

Semifinále:

[1] Gregory Gaultier vs [3] Mohamed Elshorbagy - 19:00 místního času

[5] Amr Shabana vs [2] Ramy Ashour - 20:00 místního času

16.4.2014 Do čtvrtfinále se v El Gouně probojovalo 5 Egypťanů, kteří mají již v tento moment jisté 2 pozice v semifinále. A v případě, že [3] Mohamed Elshorbagy dnes porazí [7] Petera Barkera, připadne domácím squashistům i třetí účast. Pouze z francouzko/anglického utkání vzejde s jistotou neegyptský vítěz.

Druhé kolo nepřineslo nic dramatického, Ramy zdolal za 47 minut Simona 3:0 a stejně tak nasazená jednička Gregory neplýtvala silami a se svým soupeřem Stephenem Coppingerem si poradila za 38 minut bez ztráty setu.

Stephen Coppinger

15.4.2014 Spodní polovina pavouka úvodního kola soutěže El Gouna v Egyptě nepřinesla žádné překvapení. Ramy Ashour se k radosti domácích diváků rozehrál s Olli Tuominenem, kterému nadělil "dárek" 0:3 k dnešním 35. narozeninám a živí naděje na obhajobu titulu. Dnes ho však ve druhém kole čeká nebezpečný soupeř z Německa Simon Rosner. Nejdelší zápas této části turnaje sehrál [4] Borja Golan proti Adrianu Grantovi, kdy ve čtvrtém setu musel anglický hráč vzdát pro zranění. Do té doby mělo utkání vývoj: 13/15, 14/12, 11/6, 7/0 rtd.

[1] Gregory Gaultier (FRA) v Stephen Coppinger (RSA)
Nicolas Mueller (SUI) v [8] Daryl Selby (ENG)
[7] Peter Barker (ENG) v Marwan Elshorbagy (Egy.)
[Q] Mazen Hesham Ga Sabry (Egy.) v [3] Mohamed Elshorbagy (Egy.)
[4] Borja Golan (ESP), proti Omar Mosaad (Egy.)
[6] Karim Darwish (Egy.) v Laurens Jan Anjema (NED)
Simon Rösner (GER) v [2] Ramy Ashour (Egy.)

14.4.2014 V první části prvního kola nedošlo k žádnému zásadnímu překvapení, velcí favorité (Gregory, Daryl, Peter, Mohamed) nakonec postupují, i když velké problémy měli hned v úvodu někteří z nich. Uvidíme, jak se na fyzických silách [1] Gregory Gaultiera do dalších soubojů podepíše 102 minutový zápas se Sauravem Ghosalem 3:2 (11/9, 8/11, 10/12, 11/4 a 11/8). Ale dnes čeká světovou jedničku odpočinkový den, druhé kolo sehraje až zítra proti Stephenu Coppingerovi. [8] Daryl Selby si také dal pětiseťák s domácím kvalifikantem Zahed Mohamedem, i když "pouze" v délce 74 minut (9/11, 11/9, 11/2, 8/11 a 11/6). Dnes se dohraje spodní část prvního kola.

13.4.2014 V Egyptě v neděli mužští nejlepší squashisté světa odehrají první polovinu 1. kola základní soutěže turnaje El Gouna 2014 dotovaného částkou $115k. Včera v sobotu byla ukončena kvalifikace, která doplnila hlavní soutěž jmény osmi šťastlivců. Z 22 domácích hráčů, kteří se do kvalifikace pokusili probojovat, nakonec byli úspěšní 4: Ali Anwar Reda, Mazen Hesham, Fares Desourki a Omar Abdel Meguid.

Nejvýše nasazeným hráčem je současná světová jednička Francouz Gregory Gaultier. Ze spodní strany pavouka bude proti Gregovi stoupat vzhůru Ramy Ashour, který bude obhajovat vítězství z roku 2012. Překvapit se pokusí další zvučná jména jako: [3] Mohamed Elshorbagy, [4] Borja Golan, [5] Amr Shabana, [6] Karim Darwish, [7] Peter Barker a [8] Daryl Selby.