aDSC_7968 aDSC_7968

Turnaje kategorie A mužů i žen v Brně

18.05.2014 12:23

V Brněnském Centru Viktoria se uskutečnily poslední letošní turnaje mužů a žen kategorie A. Jejich vítězi se stali mezi muži Petr Martin a mezi ženami Olga Ertlová, kteří v průběhu celého turnaje neztratili ani set a navázali tak na svoje výborné výkony z ME týmů v Itálii.

Petr ve finále nedal žádnou šanci Danovi Mekbibovi a zvítězil 3/0 po setech 11/4, 11/6, 11/2. Ani v semifinále se moc nezapotil proti Martinovi Švecovi, kterého porazil 11/6,11/3,11/5. Dan se do finále probojoval po vítězství nad Ondrou Ertlem 11/3,11/3,12/14,11/2. Konečné 3. místo pak obsadil Ondra. Turnaj byl zajímavý i účastí Romana Švece, který se po ročním studijním pobytu v Kanadě vrátil těsně před zahájením turnaje a na turnaji startoval na divokou kartu. Obsadil nakonec 6. místo, když ve čtvrtfinále prohrál s Ondrou Ertlem 1/3.

Mezi ženami Olga také nepřipustila žádné drama a ve finále porazila Annu Klimundovou 11/4, 11/3 a 11/6. I semifinálové zápasy byly hodně  jednoznačné, kdy Olga zdolala Elišku Jiráskovou 3/0 a Anna Kláru Janoškovou také 3/0. Třetí místo obsadila nakonec Klára po vítězství nad Eliškou také 3/0.

Eliška se tak stala celkově nejlépe umístěnou juniorkou. Turnaje byly totiž oživeny poměrně značnou účastí hráčů juniorského věku, a to 5 mezi muži a 5 mezi ženami, což ovšem na druhé straně neblaze ovlivnilo účast na souběžně hraném turnaji juniorů v Praze na Hectoru.

text a foto: Radim Švec