aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_7329 aDSC_7329

U.S. Open 2014

18.10.2014 22:55

Mužským šampionem U.S. Open 2014 se stává (v listopadu nová světová jednička) Mohamed Elshorbagy 3:1. Maestro získal první set, zbytek zápasu již patřil mladšímu z Egypťanů (8/11, 11/9, 11/3 a 11/3).

Nicol David vítězí na U.S. Open 3:0 za 41 minut. Po setech: 11/5, 12/10, 12/10 tak získává svůj třetí titul z tohoto turnaje, navíc v řadě.

Egypťané berou útokem finále letošního U.S. Open 2014

Kdo šel dnes v noci spát a nesledovat v přímém přenosu semifinálové zápasy v Philadelphii, mohl být ráno lehce překvapen. Pouze Nicol David bude ve finálových zápasech zástupkyně jiné národnosti, než egyptské. Mohamed Elshorbagy nedat světové jedničce příliš mnoho šancí (někteří diváci zápas dokonce ohodnotili jako nudný) a ve třech setech si zajistil nejen finálovou účast, ale také svou premiéru na světovém trůnu. V listopadu sesadí z této pozice Grega Gaultiera, bez ohledu na to, jak dopadne poslední v zápase s Amrem Shabanou, a bude si tak moct vychutnat pocit World Number 1. Gratulujeme! Kdo dál počítal s tím, že stárnoucí Maestro nebude mít proti odpočinutému Nickovi šanci, šeredně se spletl. Amr Shabana předvedl další ze svých vynikajících her a skóre 3:1 zajistit čistě egyptské finále v mužské soutěži.

Nour El Sherbini předvedla i v semifinále, že se po pauze vrací na kurty v plné síle a výše postavenou soupeřku na žebříčku zdolala za 54 3:1, když prohrála pouze první set. Poslední finalistkou je pak podle očekávání Nicol David a my určitě nepropásněme dnešní finálové zápasy v přímém přenosu, bude na co se těšit! Finále se odehrají v den, kdy squash slaví svůj Světový den.

17.10.2014 Druhá čtvrtfinálová utkání turnaje v Philadelphii v mužích přinesla vítězství favorizovaným hráčům: Nick (hrál proti Fares Dessoukimu) ani Amr (zápas s krajanem Omarem Mosaadem) svým soupeřům nedali příliš prostoru a skoro ve shodném čase (35 a 36 minut) opustili kurty se skóre 3:0. Semifinále mužů si tak zahrají všichni čtyři nejvýše nasazení hráči a zároveň čtyři nejvýše postavení muži světového žebříčku PSA.

Páteční semifinále mužů:

[1] Gregory Gaultier (FRA) v [3] Mohamed Elshorbagy (EGY)
[4] Amr Shabana (EGY) v [2] Nick Matthew (ENG)

První semifinále mužů přinese souboj jedničky a dvojky světa. Mohamed v říjnu 2014 dosáhl svého historicky nejlepšího umístění na žebříčku. Greg bude chtít potvrdit své světové postavení a obhájit loňské vítězství. V druhém semifinále potom dvojnásobný držitel titulu z tohoto turnaje Amr "Maestro" Shabana změří síly s odpočinutým Nickem Matthewem. Angličan zde po dlouhé přestávce, od Commonwealth Games, opět naskočil do turnajových kolotočů. Nechce se tedy překvapit, jaká dramata nám zápasy přinesou.

A teď ke zbývajícím utkáním čtvrtfinále žen. Egyptský teenager Nour El Sherbini nastoupila do U.S. Open 2014 připravená ve vynikající formě a pokořila Anglickou jedničku a světovou dvojku Lauru Massaro 3:2 (11/9, 4/11, 1/11, 11/6 a 11/5). Nour si vybírala 5-ti měsíčí pauzu od turnajů (krom juniorského mistrovství světa v Namíbii) a nyní jsme zvědaví, kam až se na turnaji dostane. V zápase s Laurou si v pátém setu Nour jistě vzpomněla na ztracené březnové finále se stejnou hráčkou na Women\\\'s World Open v Malajsii, kdy v posledním setu vedla již 6:2 a nakonec odešla z kurtu jako ta méně šťastná. Laura po zápase pochopitelně šťasně nepůsobila a oznámila, že si nyní vybere odpočinek a na kurty se vrátí s novou silou v prosinci. Semifinálovou soupeřkou Egypťance bude Franzouzka Camille Serme, která se ve svém utkání zapotila s hráčkou, která čtvrtfinále dosáhla až z kvalifikace, s Yathreb Adel 3:2 (8/11, 11/6, 7/11, 11/8 a  11/3).

Páteční semifinále žen:

[1] Nicol David (MAS) v [3] Raneem El Welily (EGY)
[7] Nour El Sherbini (EGY) v [4] Camille Serme (FRA)

16.10. 2014 První čtvrtfinále obou soutěží byla odehrána. Obě nasazené jedničky si zajistily účast v semifinále, Greg se ale hodně zapotil v utkání se Simonem Rosnerem, hlavně tři první sety, zvítězil "až" za 82 minut 3:1. Přesto byl Francouz po zápase se svým výkonem spokojený a sdělil, že se již těší na semifinálový zítřejší zápas s Mohamedem. V ženské části soutěže se neodehrálo nic dramatického, favoritky postupují dále.

15.10.2014 Ve Spojených státech v Philadelphii dnes pokračuje prvními čtvrtfinálovými zápasy mužů i žen prestižní U.S. Open 2014. Turnaj vyniká mezi squashovými událostmi tím, že vyplacené prize money jsou v obou částech soutěže stejné. A již v sobotu se dozvíme, kdo se letos bude na konci nejvíce radovat :-).

V mužské kategorii se z osmi nasazených hned v prvním kole (32 hráčů) neprobojovali dále [8] Saurav Ghosal, když jej v pětiseťáku za 88 minut porazil Egypťan Fares Dessouki 3:2 (11/8, 4/11, 5/11, 12/10 a 11/7) a také [5] Borja Golan, který v záseje ještě o 3 minuty delším podlehl nenasazenému Adrianu Wallerovi 2:3 (11/8, 10/12, 8/11, 11/7 a 9/11).

V ženách se nedařilo pouze [8] Annie Au. Vypadla ve druhém kole s egyptskou 18-ti letou juniorkou postoupivší z kvalifikace [Q] Yathreb Adel 0:3 za 28 minut (9/11, 8/11 a 3/11). Adel se takový úspěch povedl hned při prvním vystoupení na turnaji.