aDSC_4822 aDSC_4822

U.S. Open 2013 Philadelphia

17.10.2013 07:48

Je dohráno. Favorité zvedají poháry nad hlavy. Je to historicky poprvé, na turnaji série World Series, kdy vítěz ženské i mužské kategorie získává stejnou finanční odměnu!

V prvním zápase večera se utkaly dvě nejlepší ženy světa a utkání tomu odpovídalo svou dramatičností. Hrálo se dlouhých 84 minut na pět vyrovnaných setů. V posledním setu si nakonec víc energie udržela na své straně Nicol a výsledkem 11/5 si připisuje na své konto další výhru na U.S. Open. Mužské finále tak dramatické nebylo, Gregory Gaultier se s Nickem Matthewem příliš "nepáral". Vlétl na kurt s obrovskou energií a v každém setu si vybudoval potřebný náskok (6-1, 4-1, 5-2) pro zisk setu. Druhý game se sice hrál 20 minut, ale ani tady se Nickovi nepodařilo prosadit definitivně a zvrátit stav celého utkání.

[1] Nicol David (MAS) bt [2] Laura Massaro (ENG)  13-11, 11-13, 7-11, 11-8, 11-5 (84m)

[1] Gregory Gaultier (FRA) bt [3] Nick Matthew (ENG)  11-4, 11-5, 11-5 (51m)

foto : usopensquash.com

18.10.2013 Noční semifinálové zápasy v mužské části turnaje PSA World Series Delaware Investments US Open přinesly v obou případech shodné skóre 3:0 a herní čas okolo 40 minut. Poprvé po čtyřech letech od roku 2009 se finále odehraje bez představitele Egypta (2009 - Amr Shabana a Ramy Ashour, 2010 Wael El Hindi, 2011 Amr Shabana a 2012 Ramy Ashour). Pátečně sobotní noční finále našeho času přinese tedy zápas světové dvojky a trojky, Greg je v soubojích s Nickem úspěšnější 13:9.

[1] Gregory Gaultier bt [4] Karim Darwish 3:0 (11/7, 11/4 a 12/10)  - 46 minut
 [3] Nick Matthew bt [2] James Willstrop 3:0 (11/3, 11/6 a 11/5) -  42 minut

foto : psaworldtour.com

První ženské semifinále mezi [6] Low Wee Wern a [2] Laurou Massaro bylo podstatně dramatičtější, než obě PSA utkání. Hrálo se 82 minut a úspěšnější byla nakonec Angličanka 3:2 (11/6, 9/11, 11/6, 9/11 a 11/7). V druhém zápase se [1] Nicol David za 38 minut krom prvního setu příliš nezapotila a porazila [5] Joelle King 3:0 (14/12, 11/4 a 11/6).

Dnešní finále žen startuje v 1:00 po půlnoci, muži nastoupí po ženách o hodinu později.

17.10.2013 Dnes v noci našeho času se v semifinále turnaje U.S. Open 2013 utkají [1] Gregory Gaultier vs [4] Karim Darwish, [3] Nick Matthew vs [2] James Willstrop, [1] Nicol David vs [5] Joelle King a [6] Low Wee Wern vs [2] Laura Massaro.

Přímé přenosy sledujte na Squash TV.

17.10.2013 V USA byla odehrána první polovina čtvrtfinálových zápasů. Čtvrtfinále se hrají ve večerních hodinách místního času na skleněném kurtu a zápasy jsou rozděleny do dvou dnů. Prvními účastníky semifinále mužů je nasazená jednička [1] Gregory Gaultier, který si poradil 3:0 za 47 minut s Francouzem Mathieu Castagnetem 13/11, 11/8 a 11/6. V druhém odehraném mužském zápase ze souboje egyptských krajanů vzešel vítězně zkušenější [4] Karim Darwish. Porazil [5] Mohamed Elshorbagyho také 3:0 za 42 minut : 11/9, 11/9 a 11/6. Mezi ženami jde dále bez zaváhání světová jednička [1] Nicol David, která vyřadila 3:0 za 34 minut Irku [8] Madeline Perry 11/6, 11/6 a 11/4. Druhou semifinalistkou je Novozélanďanka [5] Joelle King, která vyřadila [4] Alison Waters 12/10, 11/2 a 11/3 za 37 minut.

foto : Steve Cubbins

15.10.2013 V Philadelphii dospěl turnaj do čtvrtfinále, která se bude hrát dnes v úterý. V mužské části soutěže přineslo druhé kolo dvě překvapení. Nenasazený Francouz Mathieu Castagnet (30 hráč PSA) vyřadil světovou devítku Španěla Borju Golana. Mathieu před nedávnem porazil L.J.Anjemu (v té době 15 hráče světa) na turnaji Rotterdam Open 2013 a svým zlepšujícím se výkonem posiluje francouzský tým pro další evropské a světové týmové soutěže (Francouzi v loňské sezóně povolali do svých řad "veterána" Thierryho Lincou, otázka, zda bude za národní tým hrát ještě dále). Druhým "skoro" překvapením je výkon Simona Rosnera, který vyřadil o jedno místo výše postaveného hráče na PSA Egypťana [8] Tareka Momena. V ženské části soutěže zatím vítězí papírově silnější hráčky, jedinou výjimkou je výkon Australanky Kasey Brown (11 hráčka WSA), která vyřadila Angličanku [7] Jenny Duncalf (6 hráčka světového WSA). Dnes tedy pokračujeme boji o semifinálovou účast.

11.10.2013 V kvalifikaci na U.S. Open 2013 se nevedlo ani českým hráčkám. Olga podlehla za 59 minut 1:3 Kanzy Emad El-Defrawy (12/10, 11/13, 14/16 a  9/11) a podobně Lucie za 64 minut 1:3 Nouran Ahmed Gohar (6/11, 11/6, 4/11 a 11/13). Kvalifikace obou kategorií byla ukončena a dnes odstartuje hlavní část soutěže první polovinou zápasů 1. kola.

10.10.2013 Tři čeští hráči nastoupí v Philadelphii do kvalifikace na prestižním U.S. Open 2013. Jak Koukal má svůj vstup do prvního kola kvalifikace již za sebou, bohužel neúspěšně. Včera ve středečních večerních hodinách místního času podlehl za 38 minut hráči Indie Ramit Tandonovi (231 na PSA) 0:3 (6/11, 6/11 a 9/11). Zbývající želízka v ohni, české hráčky Lucie Fialová a Olga Ertlová, sehrají jediné kvalifikační kolo dnes odpoledne v 17 hodin (posun o -6 hodin oproti České republice). Obě naše hráčky se postaví squashistkám z Egypta, Olga sehraje utkání s Kanzy Emad El-Defrawy a Lucka s Nouran Ahmed Gohar.

Hlavní část soutěže mužů i žen v prvním kole zahrnuje 32 startujících, první zápasy se rozehrají v pátek 11.10.