aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_3413 aDSC_3413

Australian Open 2012

13.08.2012 07:10

19.8.2012 Vítězství na Australian Open 2012 vybojovali podle očekávání [1] Nicol David[1] Ramy Ashour. Nicol ve finále porazila za 44 minut třetí nasazenou hráčku Lauru Massaro 17/15, 11/2 a 11/6. Ramy porazil turnajovou dvojku a svého krajana Omara Mosaada 11/9, 11/9 a 11/6.

foto : squashSite

 17.8.2012  Čtvrtfinálové boje odehrány - mezi muži se můžeme těšit na semifinále čtyř nejvýše nasazených borců, v ženách nahradila druhou nejvýše nasazenou (Jenny Duncalf) Indka Dipika Pallikal.

V semifinále se tak můžeme těšit na souboje:

Muži:

Ramy Ashour (1) Cameron Pilley (4)
Tom Richards (3) Omar Mosaad (2)

Ženy:

Nicol David (1) Madeline Perry (4)
Dipika Pallikal (11) Laura Massaro (3)

15.8.2012 Ženy odehrály první kolo WSA části soutěže, Olga Ertlová podlehla světové 13 a turnajové 9 - hráčce Nového Zélandu - Joelle King 1:3 (7/11, 7/11, 11/3 a  6/11).

14.8.2012 Muži mají první kolo za sebou, ženy dokončily kvalifikaci. Jan Koukal i Olga Ertlová postoupili dál.

V prvním kole mužského pavouka porazil bez milosti a sentimentu na skleněném kurtu Jan Koukal místní legendu 38 letého Mika Correna za pouhých 27 minut (11/5, 11/2 a 11/4). Mike Corren (77 hráč PSA) dokázal vyhrát ve své kariéře 40 turnajů série PSA (potřeboval k tomu celkem 100 turnajových účastí) a i přes svůj veteránský věk postoupil na tomto turnaji z kvalifikace, když porazil hráče o 20 let mladšího než on sám. Ve druhém kole se Jan Koukal utká s nasazenou turnajovou 2 a světovou 12 Omarem Mosaadem z Egypta.

foto : squashSite

Olga Ertlová úspěšně završila kvalifikaci, když si ve 3 setech poradila s Francouzkou Chloe Mesic (89. na žebříčku WISPA). V prvním kole na Olgu teď čeká téměř domácí Novozélanďanka Joelle King (turnajová 9 a světová 13).

12.8.2012 Dnes byla ukončena kvalifikace mužské části Australian Open 2012. Honza Koukal (v srpnu 2012 je 50 hráčem světa) si v prvním kole zahraje s domácím 38 letým hráčem [Q] Mikem Correnem, který postoupil z kvalifikace (77 hráč PSA). Ženy mají odehrané zatím první kolo kvalifikace, do které nastoupila i česká hráčka Olga Ertlová. Olga měla v tomto kole volný los a zda si vybojuje postup do hlavní části soutěže budeme vědět až 14.8.

V pondělí 13. srpna startuje v hlavním městě Austrálie jediný vetší turnaj prázdnin - Australian Open 2012. Prvenství z loňského roku 2011 obhajuje [1] Ramy Ashour, jen bude mít letos o poznání snažší pozici pro útok na titul. Největší Ramyho loňští soupeři - Nick Matthew a James Willstrop se turnaje letos neúčastní. V prvním kole se Ramy utká s hráčem z kvalifikace, v semifinále je pravděpodobný jeho souboj s domácí hvězdou [5] Cameronem Pilley. Druhým nejvýše nasazeným mužem turnaje je [2] Peter Barker. V ženách jsou nejvýše nasazené [1] Nicol David a [2] Jenny Duncalf.

Turnaje se přímo v prvním kole účastní i Jan Koukal, kde narazí na hráče z kvalifikace.

Australian Open 2012
13-19 August, Canberra, $50k

Round One
15th  Aug Woden

Round Two
16th Aug

Quarters
17 Aug

Semis
18 Aug

Final
19 Aug

[1] Nicol David (Mas)
11/3, 8/11, 11/4, 11/8 (40m)
[Q] Tesni Evans (Wal)

[1] Nicol David
11/4, 11/1, 11/6
[10] Low Wee Wern

[1] Nicol David

10/12, 11/1, 11/7, 15/13 (68m)

Alison Waters

[1] Nicol David

 

 11/7, 11/4, 11/5 (39m)

 

[4] Madeline Perry

[1] Nicol David

 

17/15, 11/2, 11/6 (44m)

 

[3] Laura Massaro

[10] Low Wee Wern (Mas)
11/3, 11/2, 11/8 (19m)
Liu Tsz-Ling (Hkg)

[5] Annie Au (Hkg)
 11/5, 11/2, 11/2 (19m)
[Q] Lisa Aitken (Sco)

[5] Annie Au
 11/7, 11/6, 11/8
Alison Waters

[15] Delia Arnold (Mas)
11/8, 11/6, 11/3 (30m)
Alison Waters (Eng)

[4] Madeline Perry (Irl)
11/3, 11/9, 11/1 (21m)
Siti Munirah Jusoh (Mas)

[4] Madeline Perry
11/8, 13/11, 11/2
[16] Emma Beddoes

[4] Madeline Perry

11/4, 11/5, 11/6 (33m)

[8] Kasey Brown

[16] Emma Beddoes (Eng)
8/11, 11/2, 8/11, 11/4, 11/3 (61m)
[Q] Sarah Cardwell (Aus)

[8] Kasey Brown (Aus )
11/6, 11/4, 11/2 (28m)
 Line Hansen (Den)

[8] Kasey Brown
7/11, 11/4, 11/6, 11/9
[9] Joelle King

[9] Joelle King (Nzl)
 11/7, 11/7, 3/11, 11/6 (40m)
[Q] Olga Ertlova (Cze)

[Q] Kylie Lindsay (Nzl)
11/7, 11/3, 11/6 (23m)
[12] Donna Urquhart (Aus)

[12] Donna Urquhart
11/5, 11/7, 6/11, 11/4
[7] Rachael Grinham

[12] Donna Urquhart

w/o injured

[3] Laura Massaro

[3] Laura Massaro

 

11/7, 7/11, 13/11, 3/11, 11/9 (72m)

 

[11] Dipika Pallika

Siyoli Waters (Rsa)
11/8, 13/11, 11/9 (31)
[7] Rachael Grinham (Aus)

Emily Whitlock (Eng)
9/11, 11/6, 4/11, 11/9, 11/9 (53m)
[13] Jaclyn Hawkes (Nzl)

Emily Whitlock
 14/12, 11/8, 11/9
[3] Laura Massaro

[Q] Thaisa Serafini (Bra)
 11/1, 11/5, 11/8 (25m)
[3] Laura Massaro (Eng)

Christine Nunn (Aus)
11/5, 11/2, 11/5 (28m)
[11] Dipika Pallikal (Ind)

[11] Dipika Pallikal
3/11, 11/9, 11/9, 11/6
[6] Camille Serme

[11] Dipika Pallika

11/5, 11/7, 12/10 (32m)

Amanda Sobhy

[Q] Amanda Landers-Murphy (Nzl)
11/4, 11/7, 11/6 (20m)
[6] Camille Serme (Fra)

Amanda Sobhy (Usa)
11/4, 11/6, 11/3 (22m)
[14] Joey Chan (Hkg)

Amanda Sobhy
 11/7, 10/12, 11/7, 11/6
[2] Jenny Duncalf

[Q] Joshna Chinappa (Ind)
11/7, 11/7, 13/11 (35m)
[2] Jenny Duncalf (Eng)

 

14-Aug Qualifying Finals:

Kylie Lindsay bt Jessica Turnbull                        11-5, 11-4, 11-6 (23m)
Olga Ertlova bt Chloe Mesic                               11-2, 11-2, 11-7 (20m)
Thaisa Serafini bt Vanessa Pickerd                     11-6, 11-8, 11-7 (29m)
Sarah Cardwell bt Larissa Huffer               11-6, 7-11, 11-7, 11-3 (32m)
Tesni Evans bt Selena Shaikh                            11-4, 11-7, 11-4 (19m)
Amanda L-Murphy bt Tong Tsz-Wing    11-7, 4-11, 7-11, 11-6, 11-5 (43m)
Lisa Aitken bt Jennifer Brown                             11-3, 11-5, 11-2 (21m)
Joshna Chinappa bt Megan Craig                    14-12, 12-10, 11-4 (30m)

13-Aug, Qualifying Round One:

Kylie Lindsay (Nzl)  bye
Jessica Turnbull (Aus) bt Genevieve Lessard (Can)     3-11, 6-11, 11-7, 11-8, 11-7 (36m)
Sarah Cardwell (Aus) bt Victoria Leow (Aus)                               11-3, 11-4, 11-2 (16m)
Larissa Huffer (Aus) bt Alix Younger (Can)                          8-11, 11-5, 11-6 11-5 (21m)
Olga Ertlova (Cze)  bye
Chloe Mesic (Fra) bt Lakeesha Rarere (Aus)                              11-5, 11-6, 11-5 (21m)
Thaisa Serafini (Bra) bt Stacey Cope (Aus)                               11-4, 11-5, 11-4 (15m)
Vanessa Pickerd (Aus) bt Carin Clonda (Est)                             11-3, 11-5, 11-3 (14m)
Selena Shaikh (Aus) bt Rachael Gibson (Aus)                11-9, 11-5, 10-12, 11-8  (26m)
Tesni Evans (Wal) bt Jane Kennedy (Aus)                                 11-6, 11-3, 11-4 (17m)
Tong Tsz-Wing (Hkg) bt Taylor Flavell (Aus)                              11-9, 11-4 11-2 (22m)
Amanda Landers-Murphy (Nzl) bt Kristen Nightingale (Aus)        11-5, 11-6, 11-7 (18m)
Jennifer Brown (Aus) bt Grace Mcervale (Aus)                         11-9, 11-8, 11-8 (27m)
Lisa Aitken (Sco) bt Natalie Newton (Aus)                                11-2, 11-9, 11-2 (18m)
Megan Craig (Nzl) bt Nicole Stoneham (Aus)                           11-2, 11-4, 11-7 (15m)
Joshna Chinappa (Ind)  bye

 

Australian Open 2012
11-19 August, Canberra, $70k

Round One
13th/14th Aug

Round Two
15th/16th Aug

Quarters
17 Aug

Semis
18 Aug

Final
19 Aug

[1] Ramy Ashour (Egy)
11/6, 11/6, 11/6
[Q] Kashif Shuja (Nzl)

[1] Ramy Ashour

 11/7, 11/5, 11/7 (26m)

Olivier Pett

[1] Ramy Ashour

 10/12, 11/4, 9/11, 11/8, 11/1 (66m)

[6] Nicolas Mueller

[1] Ramy Ashour

 

 8/11, 11/7, 11/7, 11/7 (52m)

 

[4] Cameron Pilley

[1] Ramy Ashour

 

 

 11/9, 11/9, 11/6 (53m)

 

 

[2] Omar Mosaad

Olivier Pett (Eng)
11/4, 11/5, 11/7 (29m)
[Q] Dick Lau (Hkg)

Leo Au (Hkg)
11/7, 11/7, 10/12, 11/6 (38m)
[Q] Aqeel Rehman (Aut)

Leo Au

4/11, 11/4, 11/2, 11/2 (34m)

[6] Nicolas Mueller

[6] Nicolas Mueller (Sui)
11/5, 11/7, 11/6 (47m)
[Q] Aaron Frankcomb (Aus)

[8] Nafiizwan Adnan (Mas)
11/7, 11/5, 11/5 (25m)
[Q] Gonzalo Miranda (Arg)

[8] Nafiizwan Adnan

11/3, 11/9, 7/11, 11/6 (63m)

Omar Abdel Aziz

Omar Abdel Aziz

11/9, 9/11, 11/7, 4/11, 11/6 (85m)

[4] Cameron Pilley

Omar Abdel Aziz (Egy)
11/3, 2/11, 11/7, 11/7 (52m)
Campbell Grayson (Nzl)

Zac Alexander (Aus)
11/8, 7/11, 11/2, 11/3 (51m)
Rex Hedrick (Aus)

Zac Alexander

 11/6, 9/11, 11/9, 7/11, 11/3 (62m)

[4] Cameron Pilley

[4] Cameron Pilley (Aus)
11/7, 11/5, 11/7 (34m)
 Matthew Karwalski (Aus)

Kamran Khan (Mas)
11/7, 11/7, 14/12
[3] Tom Richards (Eng)

[3] Tom Richards

11/7, 9/11, 11/4, 11/4 (63m)

Ryan Cuskelly

[3] Tom Richards

11/7, 11/6, 11/4 (37m)

[7] Alan Clyne

[3] Tom Richards

 

9/11, 11/3, 11/3, 11/3 (45m)

 

[2] Omar Mosaad

Muhd Asyraf Azan (Mas)
11/5, 11/9, 11/8
Ryan Cuskelly (Aus)

Martin Knight (Nzl)
11/5, 11/9, 9/11, 11/4
[Q] Justin Beard (Aus)

Martin Knight
 
11/7, 7/11, 11/8, 13/11 (83m)

[7] Alan Clyne

 Siddarth Suchde (Ind)
11/7, 11/5, 11/8
[7] Alan Clyne (Sco)

Ivan Yuen (Mas)
12/10, 11/8, 11/7
[5] Ong Beng Hee (Mas)

[5] Ong Beng Hee

11/9, 8/11, 11/7, 11/7 (60m)

Amr Khaled Khalifa

[5] Ong Beng Hee

13/11, 11/5, 12/10 (43m)

[2] Omar Mosaad

Amr Khaled Khalifa (Egy)
 12/10, 11/5 11/8
[Q] Evan Williams (Nzl)

Jan Koukal (Cze)
11/5, 11/2 11/4
[Q] Mike Corren (Aus)

Jan Koukal

 11/7, 11/8, 8/11, 13/11 (50m)

[2] Omar Mosaad

Max Lee (Hkg)
11/2, 12/10, 11/4
[2] Omar Mosaad (Egy)

 

12-Aug, Qualifying Finals:

Dick Lau (Hkg) bt Paul Coll (Nzl)                         11/9, 7/11, 6/11, 11/8, 11/6 (66m)
Aqeel Rehman (Aut) br Mahesh Mangaonkar (Ind) 9/11 3/11, 11/5, 11/8, 11/8 (77m)
Gonzalo Miranda (Arg) bt Kevin Moran (Sco)                         11/1, 11/9, 11/9 (38m)
Aaron Frankcomb (Aus) bt Joshua Larkin (Aus)                     11/5, 11/3, 11/4 (31m)
Kashif Shuja (Nzl) bt Nathan Stevenson (Aus)              11/9, 9/11, 11/8, 11/5 (52m)
Justin Beard (Aus) bt Sunil Seth (Aus)                                 11/4, 11/5, 11/5 (29m)
Evan Williams (Nzl) bt Jamie McErvale (Aus)                        11/8, 11/5, 11/8 (31m)
Mike Corren (Aus) bt Greg Lobban (Sco)                1 3/15, 11/7, 11/9 ,12/10 (60m)

11-Aug, Qualifying Round One:
 
 
Dick Lau (Hkg) bt Thomas Calvert (Hkg)                 11/7, 11/7, 11/5 (18m)
Paul Coll (Nzl) bt Luke Sims (Aus)                          11/0, 11/7, 11/7 (24m)
Mahash Mangaonkar (Ind) bt Lance Beddoes (Nzl)    11/6, 11/9, 11/5 (36m)
Aqeel Rehman (Aut) bt Josh Southwell-Nobbs (Aus)  11/6, 11/9, 11/8 (35m)
Gonzalo Miranda (Arg) bt Joseph Watts (Nzl)           11/9, 14/12, 11/5 (40m)
Kevin Moran (Sco) bt Tarek Salah Shehata (Egy)     11/9, 14/12, 11/5 (39m)
Joshua Larkin (Aus) bt James Skiffington (Nzl)           11/4, 11/7, 11/5 (22m)
Aaron Frankcomb (Aus) bt Matthew Brindle (Aus)       11/1, 11/2, 11/0 (15m)
Kashif Shuja (Nzl) bt Daniel Wright (Aus)                    11/6, 11/2, 111 (19m)
Nathan Stevenson (Aus) bt Daniel Jones (Aus)           11/6, 11/2, 11/1 (16m)
Sunil Seth (Aus) bt Chris Lloyd (Nzl)                12/10, 11/8, 5/11, 11/7 (42m)
Justin Beard (Aus) bt Joshua Stack-Masula (Aus)        11/4, 11/6, 11/6 (13m)
Evan Williams (Nzl) bt Rhys Dowling (Aus)                  11/2, 11/7, 11/4 (21m)
Jamie Mcervale (Aus) bt Wesley Cusick (Aus)              11/8, 11/1, 11/5 (26m)
Greg Lobban (Sco) bt Ben Takamizawa Harris (Jpn)    11/7, 11/5, 11/7 (23m)
Mike Corren (Aus) bt Song Young Kim (Kor)     11/4, 11/6, 10/12, 11/6 (36m)



Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net