aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5338 aDSC_5338

ČASQ sezóna 2010/2011 první A turnaje

14.09.2010 05:43

O víkendu 11. - 12.září se uskutečnily první A turnaje naší mužské i ženské kategorie. Hráči a hráčky byli do turnaje nasazeni dle žebříčku k 1.6.2010.

Mužské A probíhalo v Brně ve Squash Klubu Slovan Brno. Účastnilo se ho celkem 25 hráčů za početné účasti slovenských kolegů. Podle nových pravidel se celý turnaj dohrával do konečného umístění. Až do čtvrtfinále se nekonalo žádné překvapení, probojovalo se sem všech osm nasazených : Pavel Sládeček jun.(1), Martin Štěpán (2), Roman Švec (4), Tomáš Tóth (4), Michal Jadrníček (8), Miroslav Celler (8), Daniel Mekbib (8) a Ondřej Uherka (8). Tady hráči také potvrdili papírové předpoklady nasazení a semifinálové dvojice se utvořily následovně ze čtyř prvních nasazených : Pavel Sládeček vs Tomáš Tóth a  Roman Švec vs Martin Štěpán. Pokud si tipnete, kdo se nakonec účastnil finále, tak jistě uhodnete že Pavel s Martinem. A Martin Štěpán přehrál Pavla Sládečka ve třech setech s novou energií pro squash. Zápas o třetí místo Tomáš Tóth skrečoval a třetí pozici tak bez boje ukořistil Roman Švec.

Ženy cestovaly při prvním A turnaji do Hradce Králové. A na rozdíl od mužů chyběla na turnaji celá první pětka nasazených hráček. To však turnaji neubralo na spoustě zajímavých utkání. I zde se do čtvrtfilále probojovaly samé nasazené hráčky : Martina Kakosová (1), Eva Feřteková (2), Tereza Svobodová (4) , Tereza Čtvrtníčková (4), Tereza Malotová (8), Kristýna Vykouřilová (8), Denisa Tichá (8) a Denisa Pelešková (8). Semifinálové dvojice se utvořily takto : Martina Kakosová vs Tereza Svobodová a Eva Feřteková vs Denisa Tichá. Martina s Evou nezaváhaly, porazily obě své soupeřky poměrem setů 3:0 a postavily se ve finále proti sobě. Obě hráčky vyznávají jiný herní styl, často spolu hrávají vyrovnané zápasy a obě se účastní i turnajů v racketlonu. Tentokrát jako lepší vzešla z této hry Eva Feřteková, když porazila Martinu Kakosovou 3:0 na sety. Třetí místo obsadila Tereza Svobodová po výhře 3:1 nad Denisou Tichou.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net