aDSC_9390 aDSC_9390

České zastoupení na US Junior Open 2015

30.12.2015 10:29

Těsně před vánočními svátky v termínu 18. – 22.12. proběhl ve Spojených státech v New Havenu US Junior Open 2015. Čím byt turnaj zajímavý z pohledu fanoušků českého squashe?

Jedinou českou hráčkou, která v celkovém počtu 975 hráčů nastoupila na kurty, byla Kristýna Fialová v kategorii G17. V této kategorii se přihlásilo celkem 100 děvčat. Kristýna měla v prvním kole volný los a poté ji jako soupeřka čekala Sarah Willwerth z USA. Kristýna nastoupila k utkání soustředěně a hned od úvodu držela svou soupeřku pod tlakem, což ji vyneslo výhru v prvním setu 11:4. Do druhého setu lépe vstoupila Sarah, vedla 8:7, ale Kristýna závěr setu zvládla a vyhrála 11:9. Do závěrečného setu vstoupila Kristýna soustředěně a s využitím pestré hry a slabšího backhandu soupeřky set v klidu dohrála do vítězného konce. Tímto výsledkem se Kristýna probojovala mezi posledních 32 hráček turnaje.

Druhý den nastoupila Kristýna nejprve v 15 hodin místního času k zápasu o postup do 16-ti nejlepších hráček s Američankou Cameronn Munn a nezačala vůbec dobře. Než se rozkoukal, byl stav prvního setu 0:7 a až od této doby začala česká hráčka hrát, ale set zachránit nedokázala - 3:11. V druhém setu se vedení přelévalo ze strany na stranu. Zápas byl absolutně vyrovnaný, ale štěstí se ke Kristýně otočilo zády a druhý set prohrála 9:11. Ve třetím game nabralo utkání ještě větších obrátek s neskutečné dlouhými výměnami, ale skóre 8:11 znamenalo konečnou prohru 0:3. Poslední zápas celého dne v 21 hod začala Kristýna proti Američance Jacobs Alexa. První set sehrály hráčky vyrovnaně. Ve druhém naše hráčka zpřesnila hru a vyhrála 11:6. Ve třetím Krystýna až moc chybovala, což ji stálo set, který nakonec prohrála 7:11. Dokázala ale zkonsolidovat své síly a závěrečný set zápasu v pohodě dohrála do stavu 11:7. Znamenalo to postup do bojů o 17-24. místo.

Další den Kristýna nastoupila k zápasu s Američankou Lailou Sedky. Od úvodu se hrálo v obrovském tempu. Laila předváděla údery s obrovskou razancí, avšak na úkor přesnosti. Kristýna si musela pokaždé počkat na správný čas k útoku, ale moc jich soupeřka naší hráčce nedarovala. První dva sety byly vyrovnané se skóre 15:13, 14:16. Ve třetím si Kristýna vybrala několik slabších chvil a to ji stálo set 5:11. Naproti tomu ve čtvrtém setu Týna soupeřku přesnou hrou rozebrala a vyhrála 11:7. Pátý set začala naše hráčka výborně 2:0, pak udělala pár chyb a rázem prohrávala 2:4. Tlak soupeřky narůstal a skóre v neprospěch Kristýny také … 2:7 a 3:8. Pak však zabojovala a dotáhla přesnými kraťasy skóre na 9:9. Chyba míče dolů znamenala stav 9:10 a závěrečným stroukem, který rozhodčí odpískal přísně, prohrála 9:11. Kristýna tak postoupila do bojů o konečné 21. – 24. místo.

Kristýna Fialová tak obsadila z celkového počtu 100 hráček účastnících se v kategorii G17 konečné 21. – 24. místo, protože souboje o bližší konečné umístění se již na tomto turnaji nedohrávají. Gratulujeme české hráčce k výbornému umístění, zážitkům a nabraným zkušenostem.