aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4101 aDSC_4101

Domácí scéna o víkendu 22.-23.října

21.10.2011 19:48

24.10. 2011 V rámci Světového dne squashe 2011 (letošní ročník je věnován snaze přitáhnout na squashové kurty více žen a dívek) se naše redakce o víkendu rozhodla dát přednost ženskému turnaji A na Pro-6 před mužským ekvivalentem turnaje na SquashAreně. Zahrát si přišlo celkem 30 odvážných hráček všech úrovní hry - juniorky i dospělé ženy. Na druhý pokus byla na pozici [1] nalosovaná Olga Ertlová. Turnajová [2] pak byla stanovena Veronika Koukalová a nasazené [3/4] byly Kateřina Vágnerová a Eva Feřteková. K vidění bylo spousta napínavých zápasů. Třeba hned v prvním kole se proti sobě postavily Aneta Kumstová a zahraniční hráčka Dominika Witkowská. Aneta vybojovala první 2 sety, ale pak si přestala věřit a celý zápas ztratila, když Dominika navíc ze sebe postupně sklepala únavu z noční cesty do Prahy. V druhém kole pak na jeden z prostředních kurtů přilákal většinu diváků zápas mezi juniorkami Terezou Svobodovou a Karolínou Holinkovou. Tereza byla sice nasazená [5/8],  ale hned od začátku bylo jasné, že Karolína má velké šance vyjít ze zápasu jako vítězka. A to se také stalo po čtyřech setech. Obecně se dá říct, že na turnaji se dařilo nasazeným hráčkám dle předpokladů, do čtvrtfinále nepostoupila pouze již zmíněná Tereza Svobodová a dále Nikola Polanská, kterou vyřadila nejlepší polská hráčka a také již zmiňovaná Dominika Witkowská. Ve čtvrtfinále se mírně musela snažit Katka Vágnerová, ztratila set s Terezou Čtvrtníčkovou a hlavně Eva Feřteková. Eva narazila na výborně hrající Karolínu Holinkovou a musela opravdu sebrat všechny síly (za vydatné pomoci svého trenéra Jana Rolla), aby se poprala o postup. Ve čtvrtém setu již prohrávala 5:10 a Karolína měla několik matchballů, ale Eva dokázala srovnat na 10:10. Hráčky se dále přetahovaly o dvoubodový rozdíl, až přišla srážka a Eva s jednobodovým náskokem získala potřebný druhý bod navíc. Karolína bohužel ve středu kurtu vběhla Evě do dopřahu a zranila si prsty na pravé ruce tak, že nebyla ani po 3 minutách pauzy schopna pokračovat v zápase. Setu se ve prospěch Evy a delšího ošetření svého zranění vzdát nemohla, skóre bylo 2:2 a do semifinále tak postoupila Eva Feřteková. 

Semifinálové dvojice byly tedy sestavené : Olga Ertlová vs Katka Vágnerová a Eva Feřteková vs Veronika Koukalová. Dál se již žádné překvapení nekonalo, Olga i Veronika prošly bez zaváhání až do finále. V souboji o třetí místo byla ze dvou účastnících se Fotorobotek nakonec šťastnější Kateřina Vágnerová, porazila Evu Feřtekovou 3:1. Veronice přišel na finále fandit i bratr a nejlepší český hráč Honza, ale ani to jí tento víkend nemohlo pomoci proti lepší Olze Ertlové, která zvítězila nekompromisně 3:0.

Brzy přineseme z turnaje i obrazové zpravodajství.

 

21.10. 2011 O víkendu 22. - 23. října se na domácích kurtech odehrají druhé mistrovské turnaje mužů i žen kategorie A a po dvou turnajích kategorie C mužů. Kdo se chce podívat na nejlepší české squashistky, ať dorazí v sobotu ráno v 9 hodin na Prahu 9 do klubu Pro-6. Jistě budou k vidění výborné zápasy. Turnaje se na pozici nasazené [1] účastní sice až devátá žena domácího žebříčku ČASQ Olga Ertlová, herně ale určitě jedna z našich dvou nejlepších dospělých žen (potvrzuje svou pozicí 54 na WISPA). Další zvučně znějící jména jsou : Veronika Koukalová, Eva Feřteková, Kateřina Vágnerová, Nikola Polanská, Tereza Svobodová, Tereza Čtvrtníčková a Denisa Pelešková (ta pravděpodobně pro onemocnění angínou nebude moct nastoupit). K turnaji ještě uvádíme upozornění, z důvodu špatného nasazení bylo původní rozlosování přelosováno, na stránkách ČASQ se proto podívejte na aktuální propozice.

Muži svůj druhý A turnaj hrají již podruhé za sebou v Praze na SquashAréně, kde je hráčům vždy poskytnuto výborné zázemí od Jardy Sezemského. Takže, kdo chce vidět např. Lukáše Jelínka, Petra Martina, Ondru Ertla, Dana Mekbiba, Jardu Čecha, Romana Švece, Zbyňka Štanderu či Pavla Sládečka, nechť v sobotu ráno rozhodně zamíří na Novodvorskou ulici. Pro mimopražské hráče se o víkendu pořádají dva turnaje kategorie C a to v Olomouci a v Hradci Královém.

Příští sváteční víkend 29. - 30. října. pak bude ve znamení zahájení nižších domácích týmových soutěží, než je extraliga (1.liga žen a 1., 2. a 3.liga mužů - dvě kola). A další A turnaje nás čekají za 3. týdny o víkendu 12.-13. listopadu. Ženy opět na Pro-6 a mužské A v Hradci Královém (s výtečným pečením paní Kosinkové, pravděpodobně :-)).Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net