aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_0053 aDSC_0053

Egypťanka ukončuje devítiletou éru Nicol David

02.09.2015 08:12

To, o čem se již nějakou dobu mluvilo v zákulisí squashových kurtů, se v úterý 1. září 2015 potvrdilo naplno. Zapamatujme si toto datum, po dlouhých devíti letech usedá na ženský squashový trůn nová královna.

Neuvěřitelně dlouhou nadvládu Malajky Nicol David ukončuje 26-ti letá Egypťanka z Alexandrie Raneem El Welily. Stává se první egyptskou hráčkou, které se podařilo usednou na ženský světový trůn. Nicol David ovládala pozici jedničky nepřetržitě od roku 2006 po 109 měsíců v kuse.

Raneem držela v posledních osmi měsících pozici světové dvojky a v předešlé sezoně pro sebe dokázala získat tři důležité tituly: v lednu na Tournament of Champions v New Yorku, na přelomu února a března Windy City Open v Chicagu (tady porazila právě Nicol 3:1) a v červnu v Alexandrii Open v Egyptě. Raneem je teprve třináctou ženou v historii, od roku 1983, které se podařilo stát se světovou squashovou jedničkou.

Nyní se nechme překvapit, jak se situace bude vyvíjet dál. Jak se dokáže Raneem koncentrovat a hrát v nové sezoně. Hlavně tváří v tvář Nicol David v případném vzájemném duelu. Každopádně je pro nás dobrá zpráva, že síly v TOP 10 světa žen se hodně vyrovnávají, pro nás diváky to bude znamenat více zajímavého squashe.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net