aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4822 aDSC_4822

Extraliga 2011/2012

08.09.2011 22:16

V pondělí  5.září 2011 zveřejnila ČASQ soupisku extraligových týmů mužů i žen. První a druhé kolo extraligy se hraje již za 14 dní – 24. a 25.9. Na co se tedy můžeme v letošní sezóně těšit ? V nejvyšší domácí soutěži se utká 9 týmů mužů a 8 týmů žen. Stejně jako minulou sezónu na seznamu hráčů nalezneme zvučně znějící jména z domácí i zahraniční squashové scény a určitě se můžeme těšit na výborné squashové bitvy.

Již při letmém prozkoumání soupisek si všimneme, že mediální hit poslední sezóny - tým Jana Koukala -  změnil působiště a z Pro-6 (kterou loni také zdobil nadživotní Koukal) se přesunul na kurty Hamr. Kromě působiště doznal změny i název týmu, nyní jej budeme hledat již jen pod názvem Buldoci Praha. Fotorobot Buldokům zmizel.  Z nejvyšších pater českého squashe však Fotorobot neodchází, nadále zůstává spojen s ženským týmem Fotorobotek , které dříve taktéž sídlily na Pro-6 a pro nadcházející sezónu zakotvily na Haštali.

Mezi muži jsou jasnými favority týmy, které se i v minulé sezóně popraly o finále. Již zmínění Buldoci Praha (Jan Koukal, Ondra Ertl, Jan Veselý, Miloš Pokorný, Gregory Gaultier, Dylan Bennett, Stuart Boswell, Bradley Hindle, Renan Lavigne a další) a strahovský Revott (další změna v názvu) team Strahov A (Lukáš Jelínek, Jarda Čech, Borja Golan, L. J. Anjema, Jonathan Kemp, Cameron Pilley, Chris Ryder, Oli Tuominen, Mark Krajcsak a další …).

V ženách se jako favoritky zdají být dva až tři týmy a to obhájce loňského titulu SC Otec team ženy A (Veronika Koukalová, Tereza Svobodová, Michaela Martinová, Dominika Witkowská a Petra Oličová) a jistě i tým Fotorobotek (Eva Feřteková, Katka Vágnerová, Zuzka Kubáňová, Nikola Polanská,  Yvona Polanská a Hanka Vavříková), který loňský rok do bojů nemohl řádně zasáhnout z důvodů rozpadnutí ženského týmu Pro-6 v průběhu sezóny. Do letošního pořadí na žebříčku může zasáhnout i ambiciozní tým SC Strahov A – ženy (Anna Klimundová, Natálie Babjuková, Helena Vladyková, Karolína Uhrinová, Agapi Kazamias a Eliška Jirásková). Největší hvězdy českého squashe v týmech favoritů nenajdeme, Lucie Fialová je uvedena na soupisce týmu SC SQUASHPOINT MUELLER - W, který loni řešil hrozbu sestupu z Extraligy, Lucky velká soupeřka Olga Ertlová nefiguruje na soupisce žádného extraligového týmu.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net