aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_1590 aDSC_1590

Extraliga 5. a 6. kolo v Brně

01.02.2015 21:25

AKTUALIZOVÁNO K reportáži doplněny tabulky po 6. kole.

O víkendu 31.1. - 1.2.2015 se v brněnském Centru Viktoria odehrála utkání 5. a 6. kola extraligy družstev mužů a žen ve squashi. Rozhodnutím SK ČASQ byly obě soutěže odehrány společně v jednom centru. Zdali tento krok byl správný, ať posoudí účastníci a návštěvníci zápasů, kteří především v sobotu centrum zaplnili.

Velkým tahákem celého víkendu byla především mezi muži účast Gregory Gaultiera v týmu Buldoků, ale také Lukase Sermeho, Daniela Poleshchuka a dalších zahraničních hráčů, společně s kompletní českou špičkou. Mezi ženami chyběly především Lucka Fialová, Anna Klimundová a také Olga Ertlová. Bohužel v pátek večer dorazila zpráva o Gregově zranění. Ten, přestože do Brna přijel a na soupisce byl uveden, ke svým zápasům nenastoupil. I přesto byla k vidění řada výborných a vyrovnaných utkání ať už jednotlivců nebo družstev.

Mezi ženami posbíraly nejvíce bodů domácí Viktoria Brno Kabel-A.T. a Fotorobot Praha. Odehrány byly 4 pětisetové zápasy, kde především Veronika Koukalová získala vítězství pro svůj tým až po výhře 12/10 v pátém setu proti Petře Václavkové. Nově se v týmu Strahova představila Linda Páj z Maďarska, která podlehla pouze Kristýně Alexové 2/3.Ve svých zápasech se značně zapotila i ze zúčastněných nejvýše postavená hráčka na českém žebříčku Zuzka Kubáňová, která ztratila set jak proti Tereze Svobodové, tak i proti Denise Peleškové, ale svoje zápasy nakonec s přehledem zvládla. Naopak ani set neztratila domácí Linda Hrúziková, která přijela přímo z letiště po svém návratu z turnaje WSA ve Winnipegu. O zajímavosti utkání ženských družstev svědčilo i neustálé přebíhání diváků mezi kurty, kde se hrála utkání mužů a žen.

Zápasy mužů probíhaly v sobotu i v neděli a oba dva dny bylo nač se dívat. Za vše mluví skutečnost, že z devíti utkání družstev jich pět skončilo výsledkem 2/2 a ani jedno 4/0 a bylo odehráno celkem 7 pětisetových zápasů. Nejvíce bodů získaly, a všechny svoje zápasy vyhrály týmy SC Strahov a domácí Viktoria Brno Sportprofit.

Nejzajímavější zápasy asi odehráli Buldoci, kteří hráli ve hvězdné sestavě Gaultier, Koukal, Petr Martin a Petr Kviečinský, kterého v neděli nahradil Martin Štěpán. Díky handicapu a prohře na pozici č. 1 (Gregory) vždy 0/3 byly jejich zápasy velice vyrovnané. Proti Strahovu rozhodoval až poslední zápas a Honza Koukal musel porazit Lénárta Püskiho 3/0 a povolit mu jen 14 bodů, což se mu nakonec po velkém dramatu nepovedlo.

Stejně vyrovnané bylo i utkání Buldoků proti Sportprofitu. Nejprve Martin Štěpán porazil Michala Jadrníčka překvapivě 3/2, poté Martin Švec nedotáhl k vízězství výborně rozehrané dva sety proti Petrovi Martinovi, aby nakonec rozhodl Dan Mekbib, který překvapivě porazil Honzu Koukala 3/1 a tím i získal pro svůj tým celkové vítězství. Otázkou je, do jaké míry utkání ovlivnilo zranění prstu Honzy, které utrpěl právě v zápase proti Püskimu.

Překvapivě dobře si vedl tým SCC Hradec Králové, který dvakrát prohrál jen o sety a v boji o záchranu porazil domácí béčko Viktorie. Těžký los měl tým Corkers Ostrava, který odehrál nejvíce vyrovnaných a 5 - ti setových zápasů a nakonec porazil 2/2 Hradec, prohrál 2/2 se Strahovem a 1/3 s Buldoky.

Suverénně prošel svými zápasy další hráč ze světové TOP 50, který se v Brně představil, Lucas Serme, jež se příliš nezapotil ani v jednom svém utkání.

Škoda, že Gregory Gaultier nemohl nastoupit, protože se na jeho utkání chystala opravdu velká návštěva. I přesto však bylo v sobotu v Brně značně "plno" a všechna utkání byla výbornou propagací squashe a extraligy.

text: Radim Švec

 

 

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Vrata: Ahoj, a tabulka s výsledky by nebyla? Samozřejmě dík za reportáž.

02.02.2015 23:29

admin: Doplněno.

02.02.2015 23:56
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net