aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_8595 aDSC_8595

Extraliga žen - 5+6 kolo Ostrava

05.02.2013 21:33

O víkendu 2.-3. února proběhla squashová extraliga žen v ostravském BSO Squash Clubu. Domácí tým All4sport hned během soboty ukazoval, že na domácích kurtech umí výhodu domácího prostředí využít a ačkoliv nakonec nevyhrál ani jeden duel, byl i tak nepříjemným soupeřem. Během prvního hracího dne se totiž mnohé hráčky hodně potýkaly s tamními kurty a některé  squashistky se začaly cítit přiměřeně dobře až ve svých druhých zápasech nebo až následující den. Některým ale nestačil ani celý víkend :-). Možná i proto bylo k vidění hodně vyrovnaných duelů a mnoho vícesetových fyzicky nepříliš náročných bitev s minimem potu, zato s výsledky jako na houpačce.

A to vše i přesto, že dva týmy (SC Strahov – ženy a SC Otec team ženy A) přijely pouze ve dvou hráčkách a jedno družstvo nedorazilo vůbec (SC Otec team ženy B). Své kvality a formu potvrdila Anna Klimundová, která uhrála vždy svůj důležitý bod pro dvoučlenný Strahov. Dorazily také dvě zahraniční posily – polská Dominika Witkowska (jako druhá hráčka dvoučlenného týmu SC Otec A) a ze Slovenska Linda Hrúziková. Linda si se svými soupeřkami také vždy bez problémů poradila a ukázala, že i přesto, že se již na turnajích příliš neukazuje, formu stále má. Dominika své zápasy musela vydřít v daleko těsnějších bojích, ale také svou úlohu splnila.

Za zmínku určitě stojí velmi pěkný duel mezi Barborou Krejčovou a Terezou Svobodou, kdy se obě hráčky praly o každý bod a ačkoliv v pátém setu měla Bára vítězství v ruce a vedla 10:8, nakonec ruce nad hlavu zvedala Terka výsledkem 12:10. Stejně tak si Terka zahrála „pětiseťák“ s Hankou Vavříkovou, ale tentokráte lepší závěr ukázala Hanka. Hanka také s energií vlétla do zápasu s Annou Klimundovou a v každém setu houževnatě držela krok. Anna ale závěry setů vždy utrhla pro sebe. Přesto výsledek 3:0 ve prospěch Anny zcela neukazuje fyzicky náročný a svižný zápas plný krásných výměn.

Vzhledem k tomu, v jakém počtu a složení dorazila družstva do Ostravy, tak se mnohé zápasy a časy během celého víkendu přesouvaly a domlouvaly podle potřeby. Bylo vidět, že mnohé hráčky neměly příliš chuť zůstávat v Ostravě a chtěly své zápasy odehrát ještě během prvního hracího dne. Všechno ale proběhlo v naprosté pohodě a po dohodě se některé zápasy zkrátka zvládly mimo hrací systém.

V příštím kole se hráčky přesunou do Prahy a doufejme, že se již týmy dostaví všechny a v plném počtu. Ukazuje se totiž stále zřetelněji, že širší česká squashová špička se stále vyrovnává a leckdy se dá těžko dopředu určit vítěz zápasu. Což je jen dobrá zpráva :-).

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net