aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9345 aDSC_9345

German Junior Open 2010

19.04.2010 17:05

Gratulujeme Denise Peleškové k vítězství v kategorii G17 na juniorském German Junior Open 2010 ! Více informací o umístění našich juniorů je k dispozici na stránkách ČASQ v novinkách z 19.4. nebo přímo na stránkách turnaje.

Převzato ze stránek ČASQ :

 

German Junior Open, Germering, 15.-18.4.2010

V německém Germeringu se uskutečnil další juniorský mezinárodní turnaj, tentokrát kategorie Super Série. Naše početná výprava se ani tentokrát neztratila a připsala si řadu vynikajících výsledků, a to především v kategorii děvčat. Denisa Pelešková překvapivě zvítězila v kategorii G17 a připsala si tím svůj největší dosavadní úspěch v kariéře. V kategorii G15 vyhrála Kristýna Alexová a potvrdila tak svoji pozici. Výborné výsledky ještě podporuje 2.místo Hedviky Suchánkové v G13 a 3.místo Karolíny Holinkové v G15.

B13

Našim jediným zástupcem mezi nejmenšími kluky byl 9-ti letý benjamínek výpravy Viktor Byrtus a nedopadl vůbec špatně. V prvním kole dokázal porazit Alexander Jost (SUI) a postoupil mezi nejlepších osm. Tam prohrál s nasazenou jedničkou Konstantin Blach (GER) V dalších zápasech pak sbíral cenné zkušenosti a obsadil celkové 8.místo

B15

V této kategorii se představili hned čtyři hráči a to Honza Ryba, Petr Zatřepálek, Honza Fiala a Patrik Pelech. Podle očekávání dosáhl nejlepšího výsledku Honza Ryba, který obsadil konečné 6.místo, což bylo ovšem zklamáním nejen pro Honzu. Byla na něm vidět absence fyzické kondice po nedávném zranění. Ve čtvrtfinále nedokázal najít recept na výborně hrajícího Andre Ergenz (GER) a podlehl mu 0/3, když ztratil výborně rozehranou první sadu 9/11, přestože vedl 9/4. I v dalších zápasech nepředváděl výkony, na které jsme od něj zvyklí.

Petr nejprve postoupil do 16-ky, tam však podlehl Lukas Wirths (GER) 0/3. Nakonec obsadil konečné 12.místo.

Honza Fiala prohrál v prvním kole po velkém boji s Lasse Emil Juhl (DEN), když nedokázal využít i mečboly ve čtvrtém setu. Nakonec obsadil 20.místo.

Podobně dopadl i Patrik, který skončil celkově 27.

B17

V této kategorii se představili Martin Švec a Michal Valenta. Martinův výkon a postup turnajem byl podobný jako u Honzy Ryby. Poté, co se probojoval do osmičky, nestačil na Damien Volland (FRA(, kterému podlehl 0/3, přestože v jednotlivých setech vždy vedl i o 3-4 body. Na Martinovi se velice projevila únava z fyzické přípravy, kterou absolvuje před blížícím se ME U15/17. V dalších zápasech již své soupeře bez problémů přehrával a nakonec obsadil konečné 5.místo.

Michal ani tentokrát nepřekročil svůj stín a nedokázal v sobě potlačit exhibicionismus. kdy často na úkor předváděné hry spíše vymýšlí „blbosti“ a tomu pak odpovídá výsledek i konečné umístění – 11.místo.

B19

Kategorie B19 byla na tomto turnaji velice zajímavě obsazena. Z našich hráčů se představili Zbyněk Štandera a Ondra Uherka. Prvně jmenovaný splnil očekávání postupem do osmičky, kde předvedl výborný výkon proti vicemistrovi Evropy Rudi Rohrmuller (GER). Zbyněk poctivě pracoval celý zápas a donutil Rudiho k maximálnímu výkonu. Škoda, že se mu nepodařilo dotáhnout k vítězství třetí set, kdy byl při svém mečbolu velice poškozen rozhodčí, jež mu zcela nepochopitelně dala „no let“. Rudi byl totiž již značně unavený a jen těžce odolával Zbyňkově poctivé hře a pracovitosti. Nakonec obsadil Zbyněk velice pěkné 7.místo.

Ondra přijel na turnaj ne v nejlepší kondici vzhledem k alergickým reakcím na jaro a podle toho i dopadl. Skončil celkově 17-tý a bojoval více sám se sebou než se svými soupeři.

G13

Tady se představili překvapivě dvě české hráčky, když se turnaje zúčastnila Hedvika Suchánková a v Německu žijící Kateřina Týcová. Hedvika odehrála výborný turnaj, kdy především v semifinále dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Tinne Gilis (BEL) a zvítězit 3/2. Ve finále již pak nestačila, i přes svoji tradiční bojovnost, na Cristina Gomez (SPA) a prohrála s ní 1/3.

G15

Zde jsme měli již tradičně jedny z nežhavějších želízek v ohni v podobě Kristýny Alexové a tentokrát i Karolíny Holinkové, pro kterou to byl poslední turnaj mezi „patnáctkami“

Kristýna prošla poměrně snadno až do finále, ve kterém se utkala s Emilia Soini (FIN), která na nedávném ME U19 ve Vídni porazila A. Malinovou a jen těsně prohrála 2/3 s V.Jirkovou. Po počáteční mírné nervozitě a několika nevynucených chybách začala Kristýna přesně dodržovat stanovenou taktiku a tvrdou a přesnou hrou zatlačila soupeřku do defenzívy a s přehledem poměrně snadno zvítězila 11/9, 11/4, 11/5.

Karolína obsadila výborné 3.místo. Veliká škoda byla její semifinálové prohry právě s Emilia Soini, když nedokázala proměnit ve druhé sadě tři setbaly a zvýšit tak na 2/0. Poté již její soupeřka převzala iniciativu a Karolínu porazila. V zápase o 3.místo se pak Kája zlepšovala s každým míčem a odměnou jí bylo první vítězství nad M.Malinovou v kariéře.

G17

V této kategorii jsme se dočkali největšího překvapení, a zřejmě nejen my, když se Denisa Pelešková stala vítězkou celého turnaje. Postupně porazila Line Fals Berthou (DEN) a Enora Villard (FRA) 3/0, aby se v semifinále střetla s Elvira Bedjai (FRA). Denisa začala zápas velice špatně a po několika minutách prohrávala 0/7. Od tohoto okamžiku ale úplně změnila rytmus hry a začala Elviru postupně dotahovat a podařilo se jí nakonec sadu získat ve svůj prospěch 12/10. I další průběh zápasu byl velice vyrovnaný, ale výborně takticky hrající Denisa si dokázala pohlídat důležité koncovky setů a zápas dotáhnout do vítězného konce 3/1. Ve finále se střetla s nasazenou jedničkou Caroline Sayegh (GER), se kterou prohrála

v Belgiii i na ME U19. Denisa začala od začátku velice koncentrovaně a překvapené Caroline postupně odebírala síly a nepouštěla ji k její hře, což je především výborná hra dopředu. První dvě sady vyhrála v těsné koncovce. Caroline se však nevzdala a dokázala srovnat na 2/2, když Denisa překonávala drobnou fyzickou krizi. Do páté sady šla Denisa s tím, bude i nadále Caroline držet ve hře delšími výměnami, protože ta již byla značně unavená a spěchala se zakončením. Rozhodující byly hned první míče, kdy Denisa neudělala chybu a naopak přesně zakončovala a zrychlovala hru i voleji. Vybudovala si náskok 6-ti bodů, který v pohodě udržela až do konce a zaslouženě zvítězila 11/4.

Druhou naší zástupkyní v této kategorii byla Tereza Svobodová, která po postupu do čtvrtfinále přes Marina De Juan (ESP) , prohrála s Oxane Ah-hu (FRA). Tereza obsadila nakonec 7.místo. Je velkou škodou, že si stále nechce uvědomit, že největším problémem pro ni nejsou soupeřky, ale ona sama. Střídá výborné okamžiky, ve kterých v pohodě přehrává i ty nejlepší hráčky s okamžiky, kdy je schopná prohrát „s kde kým“. Toto se projevilo i na tomto turnaji, když v jednotlivých zápasech vyhrávala sety snadno, aby v dalším průběhu vůbec nevěděla, co má na kurtu dělat.

G19

V této kategorii byly našimi zástupkyněmi Anna Klimundová, která se na tomto turnaji v podstatě loučila s juniorskou kariérou a Zuzka Krejčová. Celkové výsledky G19 byly do značné míry ovlivněny výbuchem sopky na Islandu a následným zrušením leteckého provozu v Evropě, v důsledku čehož se na turnaj nedostala mistryně Evropy Carrie Ramsey (ENG) a s velikým zpožděním Brogan Lane (ENG). Anně se tak otevřela příležitost k dosažení výborného umístění. V rozhodujícím zápase o postup do semifinále se jí však nepodařilo porazit Ashley Tidman (FRA), se kterou prohrála 2/3. Následně by se jí, díky neúčasti Carrie, nabízela velice příjemná soupeřka pro semifinále, kterou byla Sandra Polak (AUT), kterou Anna přesvědčivě porazila ve finále CZJO. Anna obsadila konečné 6.místo.

Zuzka musela (chtěla) čekat na příjezd Brogan, se kterou hrála v prvním kole a souhlasila s několikerým odložením zápasu (za což byla nakonec odměněna i pořadateli cenou fair play). Obsadila nakonec 15.místo.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net