aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5191 aDSC_5191

Hry Commonwealthu 2014 oslovily širokou veřejnost

08.08.2014 16:14

Hry ve skotském Glasgow skončily před pár dny a při jejich bilancování můžeme jako příznivci squashe zajásat. Během 11 dnů konání her (5 dnů soutěží jednotlivců a 6 dnů čtyřher) se podařilo squash představit obrovskému množství lidí, kdy mnozí z nich viděli squashovou hru na vlastní oči úplně poprvé. Hlavní program se odehrával na skleněném kurtu v Scotstoun Sports Campus, kde podle odhadů sledovalo zápasy až 35 tisíc diváků. Her se účastnily takové hvězdy jako Nicol David, Nick Matthew, James Willstrop, Laura Massaro, David Palmer ...

Utkání přenášela televize BBS. Neuvěřitelný se zdá počet 1 milion diváků sledující finálové zápasy jednotlivců Nicka Matthewa s Jamesem Willstropen a Nicol David s Laurou Massaro.

V neposlední řadě je také nesmírně důležitá podpora squashi sportovců z jiných odvětví. Na zápasy se přišli podívat olympijští medailisté Matthew Pinsent (veslování), Daley Thompson (desetiboj), Joanna Roswell (cyklistika) a další sportovní ikony jako Gary Lienker (fotbal) nebo Michael Vaughan (kriket), kteří poté na Twitteru vyslovili své uznání squashi jako takovému.

Věříme, že toto vše jsou postupné krůčky na cestě vidět squash v brzké době i na olympijských hrách.

foto: www.worldsquash.orgZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net