aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4452 aDSC_4452

Jakub Solnický - finalista Áčka na Haštali

18.11.2014 11:02

V sobotu a neděli 15. - 16. 11. proběhl v Praze mistrovský turnaj A mužů. Do finále Ačka se poprvé ve své kariéře probojoval hráč HKC Ostrava Jakub Solnický. Jakub je momentálně šestý na domácím žebříčku ČASQ a jednoznačně patří k našim squashovým nadějím. V posledním extraligovém víkendu na Strahově před týdnem dokázal porazit Jana Koukala 3:2 (11:2, 11:4, 6:11, 4:11 a 11:8). Pověstné jsou jeho zápasy s Martinem Švecem, které se většinou hrají na pět setů a hráči opouštějí kurt v totálním vyčerpání a často v křečích, dávaje do hry všechnu energii.

Cestou do finále posledního hraného Ačka Jakub postupně vyřadil Jakuba Stupku 3:1, Tomáše Bajgara 3:0, ve čtvrtfinále Michala Jadrníčka 3:1 a v semifinále Ondru Uherku 3:0. Až ve finále podlehl zkušenému Petru Martinovi 0:3. Pochvalu za svůj výkon si ostravský hráč vysloužil i od svého finálového soupeře Petra: "Jakub byl unavený z předešlého zápasu, ale výkon podal dobrý. Porazit v semifinále Ondru byl pro něj super výsledek."

Jakuba jsme se v redakci zeptali na nejbližší plány a na to, jak byl spokojený se svým vystoupením na turnaji.

Jaké jsou vaše sportovní plány pro letošní sezonu?

Plány jsou takové, že do konce kalendářního roku bych rád ještě trochu potrénoval a na jaře bych chtěl začít objíždět nějaké PSA turnaje. A samozřejmě se připravit na Mistrovství České republiky, což bude můj hlavní cíl. Poté, pokud se nominuji, tak účast na Mistrovství Evropy jednotlivců na Slovensku a na Mistrovství Evropy družstev.

V čem jste byl v semifinále lepší než Ondra Uherka?

Asi jsem byl více trpělivější v důležitých momentech a neudělal jsem tolik chyb, jako tomu bývalo v minulosti. Také jsem věděl, že když Ondru donutím k pár chybám, tak znervózní a začne jich dělat více. Ale nemyslím si, že bych byl v něčem lepší, jenom jsem ten den měl více štěstí.

S čím jste šel na kurt do finálového zápasu s Petrem Martinem?

Na kurt jsem šel s tím, že nesmím Péťu pouštět před sebe a musím ho držet za sebou. První dva sety mi to i vycházelo, ale Petr si to vždy zkušeně pohlídal. A v třetím setu už se projevila únava z předchozího zápasu s Ondrou a zkušenost Petra.

Gratulujeme i v redakci a přejeme další úspěchy v této i dalších sezonách.

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net