aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5503 aDSC_5503

Jeden game s Lucií Fialovou

Dlouho slibovaný rozhovor je zde. V mezinárodním měřítku nejlepší squashistka České republiky velice ochotně odpověděla naší redakci na dotazy týkající se squashových cílů, tréninku i olympiády. 

 

 • 1. Jsi čtyřnásobná mistryně ČR ve squashi, baví Tě to ještě?

Naopak, s každým titulem mistryně ČR a každým úspěchem u nás i v zahraničí, mě to baví ještě více.

 • 2. Jana Šmeralová získala titulů devět, překonáš ji?

Popravdě řečeno se příliš nesoustředím na počet svých titulů, i když mám z každého samozřejmě velkou radost, ale víc mi záleží na tom, abych každým rokem zlepšovala svou hru a byla ještě kvalitnější hráčkou.

 • 3. Letos jsi dosáhla na 35. místo žebříčku WISPA, kam až se chceš vyšplhat?

Mým cílem pro letošní sezónu je dostat se do 30. místa na žebříčku WISPA a do dvou let se objevit v nejlepší 15 na okruhu WISPA.

 • 4. Honza Koukal ohromil squashový svět účastí na 25 turnajích za rok 2011, kolik turnajů navštívíš Ty v roce 2012?

Ráda bych se zúčastnila 8-10 turnajů, ale vše ještě bude záležet na mých finančních možnostech a na tom, jak vše skloubím se studiem na univerzitě. Takže Honzův rekord zřejmě nepřekonám :o)

 • 5. Loni se v ČR konaly 2 turnaje PSA (mužský profesionální okruh), je reálné, že by do ČR zavítaly i srovnatelně kvalitní ženy (série WISPA)?

V roce 2008 pořádal Tomáš Cvikl jeden WISPA turnaj v Praze na Strahově a dorazily velice kvalitní hráčky nejen z Evropy, ale myslím si, že v dnešní době, kdy jsme s Olgou Ertlovou pouze dvě profesionální hráčky u nás, je mnohem přínosnější věnovat finance, potřebné na uspořádání turnaje, spíše na kvalitní přípravu hráčů.

 • 6. Stále trénuješ a bydlíš v Egyptě?

V Egyptě nebydlím od ledna 2011, kdy v Káhiře vypukla revoluce, se svým trenérem Amirem Wagihem však nadále spolupracuji.

 • 7. Jak dlouho tvůj egyptský pobyt trval? Proč ses rozhodla pro změnu?

Můj trvalý pobyt v Káhiře trval rok a půl. Ke změně jsem bohužel byla donucena vzhledem k nestabilní politické situaci v Egyptě.

 • 8. Jak vypadá tvůj současný tréninkový plán? Kolik hodin trávíš na kurtě?

V současné době trénuji 5x týdně, věnuji se nejen tréninku na kurtě, ale i kondiční přípravě a regeneraci.

 • 9. Kdo je tvým vzorem?

Mým sportovním vzorem je Rafael Nadal a pro svůj smysl pro fair play i Amr Shabana.

 • 10. Jaké jsou silné a slabé stránky tvojí hry?

Moji silnou stránkou je bojovnost, nikdy nic nevzdám. A slabé stránky? Ty přece nemůžu před MČR prozrazovat :o)

 • 11. V ČR vyhráváš squashové turnaje kategorie C mužů, dokážeš odhadnout, jaká úroveň (žebříčkové postavení ) českého mužského squashe odpovídá Tvým kvalitám?

Nejvýše postavení hráči, které jsem u nás porazila, se pohybují na 16., 17. a 18. místě, ale mým hlavním cílem mezi muži jsou především kvalitní zápasy, které vyhledávám při přípravě na WISPA turnaje.

 • 12. Jak vidíš olympijské šance squashe?

Přála bych si to moc, ale myslím si, že největší šance squashe pro zařazení mezi olympijské sporty (Sydney 2000 a Londýn 2012), byly už bohužel promarněny.

 • 13. Pokud by OH2020 squashi konečně vyšlo, je to pro Tebe motivací?

Samozřejmě, že by to pro mě, jako pro každého sportovce, byla velká výzva.

 • 14. Jaké jsou vztahy mezi hráčkami na okruhu WISPA? Převládá přátelství nebo sportovní rivalita?

Myslím si, že i když mezi hráčkami WISPA není tolik přátelství, jako je tomu u PSA hráčů, většinou stojí sportovní rivalita v pozadí.

s bratrem Tomášem

 • 15. Lituješ někdy toho, že jsi se rozhodla pro kariéru squashové hráčky a všechen svůj volný čas věnuješ squashi a na jiné věci nemáš čas?

Ve squashi vidím jedině přínos pro svůj život, měla jsem díky němu možnost procestovat celý svět, poznat nová zajímavá místa a rozdílné kultury. Svůj volný čas věnuji squashi ráda.

Lucce děkujeme za velkou ochotu při zodpovídání otázek a trpělivost s naší redakcí :-). Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Jeden game s Olgou Ertlovou

Těsně po skončení mistrovství České republiky pro rok 2012 jsme se na jedenáct squashových otázek zeptali Olgy Ertlové. Ačkoliv měla velmi nabitý program (již byla na cestě do HongKongu), odpověděla... Celý článek »
Monday, 23. April 2012 22:20 0 komentářů

Jeden game s Janem Koukalem

Další squashovou celebritu, kterou Vám představíme v rubrice "Jeden game s" není nikdo jiný, než nejlepší český hráč squashe - Jan Koukal. Honza si přes svůj časově velmi náročný program našel čas na... Celý článek »
Friday, 13. April 2012 21:27 0 komentářů

Jak se staví skleněný kurt s Adamem Kiliánem

Adam Kilián, druhdy špičkový hráč squashe a nadšený fotograf poskytl pro squashPage.net rozhovor o stavbě celoskleněného kurtu pro Mistrovství republiky ve squashi 2012. Děkujeme, přejeme úspěchy ve... Celý článek »
Wednesday, 11. April 2012 22:37 1 komentář

Jeden game s Ondrou Uherkou

Ondra Uherka patří mezi výrazné postavy současného českého squashe. Již na první pohled zaujme houževnatou hrou. Vždy se snaží hrát s maximálním úsilím a 100% nasazením. Před časem se Ondra rozhodl z... Celý článek »
Tuesday, 10. April 2012 10:15 0 komentářů

Tomáš Cvikl - jak se dělá MČR

Mistrovství České republiky ve squashi 2012 se blíží. V době od 13. do 15. dubna 2012 se na squashových kurtech Pro-6 a na skleněném kurtu, který bude stát v obchodním centru Galerie Harfa, rozhodne o... Celý článek »
Saturday, 31. March 2012 20:26 0 komentářů

Dále čtěte na SquashPage.net