aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5503 aDSC_5503

MČR ve squashpokeru 2014 - mistrem je Jan "Headis" Hedbávný

17.08.2014 20:35

Všichni favorité poraženi - mistrem je Jan "Headis" Hedbávný

2. hrací den Mezinárodního Mistrovství ČR ve Squashpokeru patřil pokeru. Hráči začínali s 5.000 v žetonech + 500 až 1.000 navíc za každou pozici v konečném umístění ve squashovém turnaji. Poslední Jordán tedy začínal s 5.000 v žetonech, obhájce titulu z minulého roku Aleš "Jack Fives" Karban s 5.500 hned následovaný Innou Puhajkovou s 6.000. Z pro squash známějších jmen uveďme ještě Vandu Seidelovou za finále platu s 9.000, Horsta Siegla za ČAFH 9.500, a pak již čtyřka nejlepších squashistů Tonda Felfel 16.500, Patrik Žák 17.500, Gus Hansen 18.500 a očekávaný vítěz squashové části Honza Koukal s 19.500 v chipech.

Počáteční stacky (množství chipů) jednotlivých hráčů se tedy vcelku dost lišily, ale s počáteční pomalou strukturou blindů (povinných sázek) 25-50 měl každý dost času ukázat své umění. Hráči byli rozlosování ke třem stolům. Oproti squashi, který někteří z hráčů vyzkoušeli dokonce poprvé v životě, byl poker mnohem obtížnějším bojištěm, jelikož se King´s MČR 2014 zúčastnilo vcelku dost pravidelných pokerových hráčů a dokonce i řada profesionálů.

foto: Tomáš Stacha, www.pokerphoto.eu

Jak však u těchto zkušených hráčů bývá, hrávají velmi na riziko - musíte vyhrát první místo (u velkých turnajů o stovkách až tisících startujících hráčů stačí i final table) nebo nic. Velká pokerová jména jako Jiří "Horyna" Horáček, loňský obhájce titulu Aleš Karban či někdejší mistr ČR v NL Hold´em Martin Klejna vypadli v první desítce. Cca půl hodiny před půlnocí přišla druhá vlna genocidy papírových favoritů, když v těsném závěsu vypadli Gustav Hansen, pokerový profesionál a milovník squashe (více netřeba představovat, jelikož ho všichni jistě dobře znáte) na 12. a Tonda Felfel na 11. místě. Gus postupně "kradl chipy" a navyšoval tak svůj stack - okolo jedenácté večer ho však o většinu žetonů okradl vedle něj sedící Kouki, který s dvěma páry KK, QQ porazil Gusův pár es. O zbytek chipů ho pak obral Vítek Pešta. Tonda své vypadnutí nechtěl moc dlouze rozebírat a okomentoval ho pouze slovy "odpálil jsem to".

Čekalo se tedy na posledního vypadnuvšího o boj na finálovém stole. K tomu se nakonec probojovali tito hráči:

23:30 - Finálová tabule

seat 1: Petr Toňa ~ 43K
seat 2: Jan Hedbávný ~ 31K
seat 3: Tomáš Durda ~ 43K
seat 4: Pavel Šourek ~ 55K
seat 5: Vítek Pešta ~ 35K
seat 6: Vlasta Pustina ~ 30K
seat 7: Vanda Seidelová ~ 19K
seat 8: Jiří Holík ~ 25K
seat 9: Jan Koukal ~ 16K

První vypadl o půlnoci Jiří Holík k radosti Koukiho, který hláškou "Kuky se vrací" zdublil a skutečně se tak vrátil do hry. O 10 minut později pak Kouki raisuje Vandinu sázku 4k na 21k, Vanda call - na stole je Q-J-3 a Kouki tak s Q-10 drží nejvyšší pár. Vanda však ukazuje K-K a handu vyhrává, Koukimu zbývá 1k, Vanda získává dvojnásobek původního stacku. V následující hře pak Kouki přichází i o své poslední chipy a končí na 8.místě.

Radost Vandy ovšem netrvala moc dlouho, když callovala preflop all-in Vlasty Pustiny za 30k - Vlasta ukazuje 9-10 v barvě, Vanda esa. Na stole se ovšem ukazují další tři karty stejné barvy a esa byla opět neomylně poražena. Vandě zbylo asi 10.000, které prohrála o pár minut později s Vítkem Peštou a turnaj opustila na 7. místě.

Zbývalo šest hráčů a všichni čekali na další dva "smolaře", aby se dostali na peníze. Bublina praskla před druhou hodinou ranní. Ve finálové čtyřce se tak ocitli Pešta, Holík, Hedbávný a Šourek. Finálový heads up duel si pak rozdali Hedbávný (200k) a Šourek (100k). Po dalších 15-ti minutách bylo jasno - 2. mistrem ČR ve squashpokeru se stává Honza "Headis" Hedbávný.

Je vidět, že squash i poker mají svým způsobem dost společného - k obou hrám  patří mnoho prvků, jako je talent, píle, trénink, taktika, trpělivost, ale i odvaha a štěstí. Na závěr nezbývá než pogratulovat vítězům, poděkovat organizátorům za skvěle připravenou akci, hráčům za příjemnou atmosféru a vás všechny pozvat příští rok na další ročník squash-pokerového šampionátu.

text: Vanda Seidelová

foto: Tomáš Stacha, www.pokerphoto.euZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net