aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_6268 aDSC_6268

ME týmů žen i mužů Amsterdam - 1.-4. května 2013

05.05.2013 12:06

4.5.2013 Je dobojováno, ať žijí Angličané a Angličanky

Neuvěřitelnou finálovou bitvu strhli na svou stranu muži Anglie, druzí skončili Francouzi a na třetím místě se umístili Němci. Zlato mezi ženami putuje taktéž do Anglie, stříbro zbylo pro Irky, bronz pro Francouzky.

Thierry Lincou, který před více než rokem ukončil své působení na okruhu PSA (nyní startuje v americké PST), dokázal v pěti setech porazit Jamese Willstropa ač již prohrával 2:0 na sety. Na jeho vítězství navázal Gregory Gaultier a  3:0 smetl Nicka Matthewa (zápas trval 87 minut a Greg dokázal za mohutného uklidňování z řad svých spoluhráčů nechat svou hlavu v klidu), Francouzi po dvou úvodních zápasech vedli 2:0 a byli blizoučko obrovskému úspěchu (Francie se z titulu neradovala již 14 let). Do cesty se jim ale postavili ještě Daryl Selby a Peter Barker, kteří dokázali své oponenty (Lucas Serme a Gregoire Marche) porazit bez ztráty setu. Zajímavé by jistě bylo, pokud by se i mužská část soutěže hrála pouze na tři zápasy, ale dle rozhodnutí Evropské squashové federace budou i další ročníky ME pokračovat ve stávající podobě (mezi muži se hrají vždy 4 zápasy).

Trochu ve stínu finálového zápasu se odehrál boj o třetí místo v soutěži mužů mezi Německem a Skotskem. Německý tým se snažil obhájit své loňské bronzové umístění, což se jim nakonec za stavu 2:2 na sety podařilo. Simon Rosner (12 hráč PSA) podlehl v prvním zápase Alanu Clyneovi (31 hráč PSA) a minimální potřebné 2 body pro Německo uhrál Jens Schoor a Andre Haschker.

Letošní 40-tý ročník ME týmů byl rekordní co do počtu účastnících se států a také tím, že zápasy všech tři divizí se odehrály poprvé v historii ve stejný čas a na stejném místě. Frans Otten Stadion je vybaven celkovým počtem 21 kurtů a skýtal všem hráčům i doprovodu vysoký komfort pro soutěž tohoto rozsahu a významnosti. Příští ročník ME očekávejme v Itálii.

Výsledky mužiVýsledky - divize 2Výsledky - divize 3


4.5.2013 I třetí den v Amsterdamu české hráčky prokazují, že svým herním vybavením patří mezi osm nejlepších evropských týmů. V pátečním ranním zápase porazily, ve stejné sestavě jako dva dny předtím - Lucie, Olga, Anička (Tereza Svobodová se první hry zatím nedočkala) - tým Německa 2:1 a v poslední sobotní hrací den v 10:00 naše hráčky bude čekat jako soupeř Belgie.

Muži ve svém pátečním zápase podlehli mužům Belgie 1:3 (bod pro české barvy uhrál Ondra Ertl) a v poslední hrací den se postaví v pravé poledne týmu Rakouska s cílem získat 7 místo v divizi 2.

Z pohledu evropského měřítka do mužského finále podle očekávání postoupil bez větších problému tým Anglie, když porazil Německo. Soupeřem tomuto týmu bude Francie, která vybojovala svůj finálový postup až velmi pozdě večer (po 21 hodině) z důvodu protažení předcházejících zápasů. Finálový zápas mužů začíná ve 14 hodin. Ženy sehrají finále za účasti Anglie a Irska, start v 11 hodin. Obě finále budou k vidění na "skleněném kurtu", nechme se překvapit diváckou účastí. Dnes byla po většinu zápasů hlavní tribuna plná , ale postranní řady sedadel zely prázdnotou. Boje o třetí místa jsou převedena na "obyčejné kurty", v 10 hodin hrají o bronzovou medaily Francouzsky s Holanďankami a v 15:00 muži Německa s muži Skotska. Z pátečních výsledků stojí za zmínku výborný výkon Camille Serme, která porazila jako 9 žena světa ženu číslo 2 Lauru Massaro 3:2 (16/14, 11/6, 4/11, 9/11 a 13/11) za 74 minut.  

FOTOGALERIE Z ME týmů AMSTERDAM ZDE

3.5.2013 Druhý den v Amsterdamu české hráčky porazily v základní skupině tým Walesu 2:1 (Lucie Fialová-Tesni Evans 3:1,  Anna Klimundová-Hannah Davies 3:1, Olga Ertlová-Deon Saffery 2:3). Naše dívky tak se 2 body obsadily ve své skupině třetí příčku a dnes v pátek v 10:00 nastoupí k zápasu s Německem ve skupině o konečné umístění 5-8. O medaile v letošním ročníku ME týmů žen budou bojovat v semifinále : Anglie vs Francie (Pá 10:00) a Irsko vs Nizozemí (Pá 16:00).

Čeští squashisté muži nejdříve ve skupině porazili tým Polska 4:0 (v sestavě Jan Koukal, Lukáš Jelínek, Petr Martin a Ondřej Uherka) a obsadili tak druhou prostřední příčku za Švédskem ve skupině. To jim zajistilo postup do dalších bojů o konečné umístění 1-8 v druhé divizi. Večerní zápas s Walesem pak rozhodoval o všem. Bohužel i přes velké nasazení (všechny zápasy byly v délce 70 minut a více) se nepodařilo, naši prohráli a nejlépe mohou být v divizi 5-8 a postup mezi elitu se letos nepodaří. Dnes ve 12:00 hodin určí svůj další osud v zápase s Belgií. V divizi 2 se pokusí vybojovat postup mezi nejlepší týmy : Nizozemí vs Irsko a Wales vs Finsko. Nizozemí bude hnáno mohutnou podporou domácího prostředí.

Mezi nejlepšími týmy Evropy bude v bojích o zlatou medaili asi jen těžko k poražení Anglie, která je v Amsterdamu ve své skoro nejsilnější možné sestavě (chybí pouze Tom Richards - 16 na PSA) : Nick Matthew (2 na PSA), James Willstrop (4 na PSA), Peter Barker (7 na PSA), Daryl Selby (13 na PSA) a Adrian Grant (22 na PSA). Jako první semifinálová dvojice se střetne Anglie vs Německo dnes v pátek ve 12 hodin, druhé semifinále nás pak čeká večer v 18 hodin v podobě zápasu Francie vs Skotsko. Ze včerejšího druhého dne stojí za zmínku zápas z duelu Francie - Německo, kdy jediný bod Německa uhrál extraligový hráč Strahova Andre Haschker. 135 hráč žebříčku PSA předvedl udiveným divákům, za co si doma vysloužil přezdívku "Kouzelník". Ve třech setech (11/8, 13/11 a 11/9) za 47 minut vyprovodil z kurtu 29 hráče světa Gregoira Marche. Po zápase Andre uvedl, že týmové zápasy mají zcela jinou atmosféru než turnaje PSA a že pro týmové umístění dokáže ze sebe vydat minimálně 100% výkon :-).

2.5.2013 První den v Amsterdamu přinesl pro naše barvy tyto výsledky :

  • ženy s Irskem 0:3
  • ženy s Francií 0:3
  • muži se Švédy 1:3

Dnes naše týmy zahajují těmito zápasy : ženy v 10 hodin s Walesem a muži ve 12 hodin s Polskem.

 

29.4.2013 Za dva dny, ve středu 1.května, budou rozehrány první zápasy letošního ročníku ME týmů v Amsterdamu. Celkem se mistrovství účastní týmy 32 evropských států. Za české barvy sehrají úvodní utkání ženy v 10:00 místního času s Irskem. Muži následují zápasem se Švédskem ve 12:00. V 15:00 přijde na řadu poslední český zápas toho dne, ženy se postaví Francii. Squashisté Slovenska (hrají pouze v soutěži mužů ve skupině A s Nizozemím a Belgií) odehrají úvodní utkání ve 12:00 hodin s domácím týmem.

19.4.2013 Již za 14 dní v Holandsku v Amsterdamu začíná ME týmů mužů a žen včetně české účasti. Hrát se bude na Frans Otten Stadion. Tým žen v loňském roce vybojoval postup do 1. divize a české ženy se tak představí ve společnosti nejlepších evropských hráček. První divize je složena z osmi týmů rozdělených do skupiny A a B. Nominované jsou : Lucie Fialová, Olga Ertlová, Anna Klimundová a Tereza Svobodová. V základní skupině B naše hráčky změří síly s : Irskem, Francií a Walesem. Skupina A zahrnuje tyto týmy : Anglie, Německo, Nizozemí a Belgie.

Čeští squashisté v sestavě Jan Koukal, Lukáš Jelínek, Petr Martin, Ondřej Ertl a Ondřej Uherka hrají v 2. divizi, která je sestavená z 12-ti týmů a je rozdělená do 4 skupin po třech týmech. Čeští hráči startují ve skupině D s Polskem a Švédskem.

 

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net