aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4380 aDSC_4380

Mistrovsky turnaj mužů A číslo 1 na Strahově

15.09.2013 19:23

15.9.2013 O vikendu se rozeběhla naplno nová squashová sezóna, v Praze se hrála obě první A. Ženy obsadily kurty na SquashPointu (s nejvýše nasazenými hráčkami Terezou Svobodovou a Annou Klimundovou) a muži se k prvnímu turnaji nejvyšší domácí kategorie sešli na Strahově. Dnes Vám přinášíme reportáž ze sobotní části mužského A.

Turnaj se tentokrát musel obejít bez absolutní české špičky – z TOP 10 žebříčku ČASQ se zúčastnili pouze Michal Jadrníček (5), Ondřej Ertl (8) a Jakub Stupka (9). Přesto nebylo hráčské obsazení nezajímavé – z TOP 35 ČR chybělo jen deset hráčů a tak jsme mohli shlédnout mnoho zajímavých zápasů. V sobotu byly odehrány zápasy po semifinále hlavního pavouka a všechny zápasy o umístění hráčů vyřazených z hlavního části turnaje.

V šestatřicetičlenném startovním poli bylo nasazeno šestnáct hráčů. První nasazený Michal Jadrníček prošel bez větších problémů do semifinále, jen ve třetím kole ho v brněnsko-ostravské bitvě trochu potrápil Tomáš Bajgar (11/1, 13/11, 9/11, 12/10). Druhý nasazený Ondřej Ertl se na cestě do semifinále zapotil více. Překvapením úvodu sezony byl jistě zápas druhého kola Ondry s mladým Janem Rybou, který Ondru po dva gamy usilovně tlačil a vysloužil si vedení 2:0 (11/9, 11/6). Ondra byl však trpělivý a prokázal herní vyzrálost. Ve třetí sadě hrál aktivněji, Honzu postupně vyždímal a další tři gamy vyhrál 11/5, 11/3, 11/6. Další Ondrovou nepříjemnou překážkou byl ve třetím kole Jaroslav Příhoda. Jarda hrál na domácích kurtech a nejeden divák si vzpomněl na zápas z minulé sezony, kdy Jarda porazil jednoho z nejlepších českých hráčů Lukáše Jelínka. Tentokrát se sice senzace nekonala, ale výsledek 12/10, 11/9 a 11/8 svědčí o zajímavosti zápasu. Bez jediného ztraceného gamu se do semifinále dostal třetí nasazený Ondřej Uherka a trochu překvapivě, nicméně zaslouženě, také Adam Kilián. Adam svedl největší boj ve čtvrtfinále s klubovým kolegou Jakubem Stupkou (7/11, 11/9, 11/4, 8/11, 11/7). Kuba bojoval nejen se svým protihráčem, ale také s rozhodčím. V četných diskuzích přeskočilo několik jisker. Po utkání se emoce postupně uklidnily a Kuba mohl být spokojený s tím, jak se dostává do hry po ošklivém zranění (během léta si při štípání dříví přesekl sekerou šlachu v palci na noze aneb co se squashistům nestane ... ).

Ve druhém kole hlavního pavouka vytvořili tradičně zajímavou dvojici Petr Zlámal a Martin Kubát. Tito hráči spolu odehráli bezpočet utkání na pět gamů. Martin sám potvrdil, že celou cestu do Prahy přemýšlel o tom, jak dopadne pátý game tentokrát. Nakonec se však nehrál. Ačkoliv bylo utkání od počátku vyrovnané, Martin po gamech 11/9, 14/12, 10/12 získal čtvrtou sadu jednoznačně 11/4 a mohl se těšit do třetího kola na Michala Kareše. Michal prošel do třetího kola přes Aleše Krále po zajímavém zápase – 11/5, 11/6, 4/11, 9/11, 11/6. Poté se radoval z postupu mezi první osmičku, když porazil Martina Kubáta 3:1. Mezi nejlepší osmičku se prokousal také jeden nenasazený hráč – Patrik Schneider. Patrik porazil ve druhém kole Tomáše Hanzelku 3:1. O postup do čtvrtfinále se pak utkal se čtrnáctým hráčem ČR Ondřejem Pavelkou. První game prohrál 7/11. Ale poté Ondrovi další game nepustil a trochu překvapivě zvítězil 11/9, 11/9, 11/7.

Semifinálové duely, zápas o třetí místo a finále přesunul pořadatel po dohodě s hráči na neděli. Do semifinálového utkání z pracovních důvodů nenastoupil Adam Kilián a Michal Jadrníček tak měl usnadněnou cestu do finále. V druhém semifinálovém zápase na sebe narazili brněnští spoluhráči Ondřejové - Uherka a Ertl (Ondra Ertl je v letošní sezóně nová posila Slovanu Brno). Úspěšnější byl pozdější vítěz celého turnaje Ondra Ertl, porazil Ondru Uherku 3:1. Ve finále Ondra zdolal 3:0 Michala Jadrníčka. Další turnaj nejlepších mužů ČR se uskuteční 26. října. Místo a pořadatele zatím ČASQ neoznámila.

Nejlepší šestnáctka turnaje vypadala takto :

1. Ondřej Ertl (Squash Klub Slovan Brno)

2. Michal Jadrníček (Squash Klub Slovan Brno)

3. Ondřej Uherka (TJ Slovácká Slavia)

4. Adam Kilián (Squashclub Strahov)

5. Petr Veselý (SCC Hradec Králové)

6. Michal Kareš (Squash club Háje)

7. Jakub Stupka (Squashclub Strahov)

8. Patrik Schneider (Squashclub Strahov)

9. Petr Steiner (Squash Stará Praha)

10. Tomáš Bajgar (SBA Squash Club Ostrava)

11. Jakub Vavřík (Squashclub Strahov)

12. Marek Hlaváč (1.SQ Teplice)

13. Martin Kubát (Squash Moravská Slavia Brno o.s.)

14. Ondřej Pavelka (SC Otec)

15. Lukáš Levinský (ixi club - Čechie Pardubice Cihelna)

16. Jaroslav Příhoda (Squashclub Strahov)

autor reportáže : Petr SteinerZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net