aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9573 aDSC_9573

Mistrovský turnaj mužů číslo 5 na Evropské

21.01.2014 14:45

Lednový mistrovský turnaj mužů pod názvem Urbanstore cup, který se konal ve dnech 18. a 19. ledna na pražských kurtech ve sportcentru Evropská, ovládl s přehledem nejlepší český hráč současnosti Jan Koukal (74. hráč světového žebříčku).

Jan Koukal si ve finále poradil s prvním hráčem českého žebříčku Petrem Martinem 3:1 na gamy. Třetí místo obsadil Daniel Mekbib, jenž skončil v semifinále na raketě pozdějšího vítěze, na kterého dokázal uhrát také jeden game, a ve čtvrtfinále vyřadil překvapivého navrátilce na český squashový okruh Martina Štěpána, několikanásobného vicemistra ČR. Uvidíme, jak dlouho budeme Martina na mistrovských turnajích vídat, nicméně na tomto turnaji byl jediným hráčem, který dostal na kolena a posléze i na záda Jana Koukala. Ten podlehl Martinovým vtipům a v salvách smíchu studoval zblízka podlahovou krytinu sportcentra.

Nejlepší čtyřka turnaje se tentokrát musela obejít bez Ondřeje Ertla. Čtvrtému hráči českého žebříčku nebyl los příliš nakloněn. Druhé kolo odehrál s Richardem Nádvorníkem, který po zajímavém průběhu nakonec podlehl 0:3. V osmifinále čekal Ondru další kvalitní soupeř - Slovák Peter Kviečinský, kterého Ondra zvládl porazit 3:1, ale na dalšího slovenského hráče Miroslava Cellera už ve čtvrtfinále nestačil. Hned za nejlepšími čtyřmi hráči se na páté pozici umístil mladý a nadějný brněnský odchovanec Martin Švec.

Turnaj nejlepších českých squashistů ve sportcentru Evropská se vydařil. Přinesl nejen zajímavou podívanou pro všechny diváky, ale také dobrou atmosféru, které přispělo jak hráčské obsazení, tak maximální nasazení organizátorů, kteří zajistili výborné občerstvení a praktické dárky pro všechny účastníky. Další mistrovský turnaj kategorie A, poslední před březnovým Mistrovstvím ČR, se uskuteční ve dnech 22. a 23. února v Brně, kde budou hrát opět na jednom místě muži i ženy.

foto: Urbanstore cup

Nejlepší šestnáctka turnaje:

1. Koukal Jan (ixi club - Čechie Pardubice Cihelna)
2. Martin Petr (ixi club - Čechie Pardubice Cihelna)
3. Mekbib Daniel (Squash Klub Slovan Brno)
4. Celler Miroslav (Squash Klub Slovan Brno)
5. Švec Martin (Squash Klub Slovan Brno)
6. Jadrníček Michal (Squash Klub Slovan Brno)
7. Štěpán Martin Squash Moravská Slavia Brno o.s.
8. Ertl Ondřej (Squash Club Praha)
9. Solnický Jakub (HKC Ostrava)
10. Steiner Petr (Squash Stará Praha)
11. Kilián Adam (Squashclub Strahov)
12. Veselý Petr (SCC Hradec Králové)
13. Pavelka Ondřej (SC Otec)
14. Zlámal Petr (1.SQ Teplice)
15. Burián Ladislav (Squash klub Břeclav)
16. Kviečinský Petr (Squash Klub Slovan Brno)

autor: Petr Steiner



Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net