aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_0044 aDSC_0044

Mistrovství Evropy jednotlivců ve squashi 2011

28.05.2011 07:50

Vítězi letošního EICC ve Varšavě se stali : Gregory Gaultier a Natalie Grinham.

29-May, Finals:

Women's Final:
Natalie Grinham (Ned) bt Camille Serme (Fra)
7/11, 11/3, 11/9, 11/5

Men's Final:
Gregory Gaultier (Fra) bt Thierry Lincou (Fra)
9/11, 11/6, 11/3, 11/7

Women's 3rd/4th:
Emma Beddoes
(Eng) bt Manuela Manetta (Ita)
11/4, 10/12, 11/3, 8/11, 11/6 (60m)
Men's 3rd/4th:
Laurens Jan Anjema (Ned) bt Nicolas Mueller (Sui)
12/14, 11/6, 11/8, 3/11, 11/6 (73m)

Ve včerejších semifinálových zápasech jsme se nedočkali žádných velkých překvapení. Ve finále mužů proti sobě nastoupí jako několik posledních let Gregory Gaultier a Thierry Lincou. V ženách potom podle předpokladů Camille Serme a nasazená [3/4] Natalie Grinham, která se ke squashi úspěšně vrací po mateřské dovolené a tady ve Varšavě ji můžete často potkat se synem a kočárkem.

Prostory squash centra, kde se hraje ZDE.

Roman Švec nakonec obsadil 16. místo.

28-May, Semis:

Camille Serme bt Manuela Manetta         11/6, 11/6, 11/6 (28m)
Natalie Grinham bt Emma Beddoes         11/5, 11/6, 11/7 (31m)

Gregory Gaultier bt LJ Anjema             13/11, 11/6, 11/6 (56m)
Thierry Lincou bt Nicolas Mueller    11/6, 11/5, 1/11, 11/7 (38m)



EICC 2011 Men's Draw

Round One  25 May
quals from 12.00, main from 17.00

Round Two
26 May
from 13.30

Quarters
26 May
from 19.30

Semis
27 May 
from 19.00

Final
28 May

[1] Gregory Gaultier (Fra)
11/4, 11/6, 11/7 (22m)
Marcin Karwowski (Pol)

[1] Gregory Gaultier
11/6, 11/2, 11/6 (26m)
[9/16] Bart Ravelli

[1] Gregory Gaultier

11/4, 11/6, 11/5 (35m)

[5/8] Mark Krajcsak

[1] Gregory Gaultier

13/11, 11/6, 11/6 (56m)

[3/4] Laurens Jan Anjema

[1] Gregory Gaultier

 

9/11, 11/6, 11/3, 11/7

 

[2] Thierry Lincou

Valery Litvinko (Rus)
11/4, 11/5, 11/3 (18m)
[9/16] Bart Ravelli (Ned)

[9/16] Jens Schoor (Ger)
11/4, 11/7, 11/8 (20m)
Alexej Severinov (Rus)

[9/16] Jens Schoor
11/6, 11/3, 11/5 (29m)
[5/8] Mark Krajcsak

Maciej Maciantowicz (Pol)
11/2, 11/4, 11/4 (18m)
[5/8] Mark Krajcsak (Hun)

[5/8] Mathieu Castagnet (Fra)
11/4, 11/7, 11/5 (30m)
Jan van den Herrenwegen (Bel)

[5/8] Mathieu Castagnet
9/11, 11/8, 11/5, 12/10 (88m)
[9/16] Charles Sharpes

[5/8] Mathieu Castagnet

3/11, 8/11, 11/2, 11/9, 12/10 (89m)

[3/4] Laurens Jan Anjema

Tomas Toth (Svk)
7/11, 11/3, 11/8, 11/8 (42m)
[9/16] Charles Sharpes (Eng)

[9/16] Jakob Dirnberger (Aut)
10/12, 11/7, 11/9, 10/12, 11/8 (74m)
Roman Svec (Cze)

Roman Svec
11/2, 11/5, 11/4 (21m)
[3/4] Laurens Jan Anjema

[Q] Rozie Langus (Slo)
11/5, 11/8, 11/6 (23m)
[3/4] Laurens Jan Anjema (Ned)

[3/4] Borja Golan (Esp)
11/4, 11/1, 11/4 (20m)
[Q] Denys Podvomyi (Ukr)

[3/4] Borja Golan
11/9, 11/7, 13/11 (54m)
[9/16] Piedro Schweertman

[3/4] Borja Golan

11/8, 11/9, 6/11, 11/1 (44m)

[5/8] Nicolas Mueller

[5/8] Nicolas Mueller

11/6, 11/5, 1/11, 11/7 (38m)

[2] Thierry Lincou

Miroslav Celler (Svk)
11/3, 11/5, 11/8 (25m)
[9/16] Piedro Schweertman (Ned)

[9/16] Rusian Sorochynsky (Ukr)
11/2, 11/5, 12/10 (30m)
Nathan Lake (Eng)

Nathan Lake
11/4, 11/6, 11/5 (28m)
[5/8] Nicolas Mueller

Tom de Mulder (Bel)
11/8, 11/2, 11/8 (32m)
[5/8] Nicolas Mueller (Sui)

[5/8] Grégoire Marche (Fra)
11/2, 11/8, 11/4 (24m)
[Q] Wojtech Nowisz (Pol)

[5/8] Grégoire Marche
4/11, 11/2, 11/2, 11/7 (48m)
[9/16] Aqeel Rehman

[5/8] Grégoire Marche

11/8, 11/7/, 12/14, 11/8 (71m)

[2] Thierry Lincou

Konstantyn Rybalchenko (Ukr)
11/5, 11/0, 11/4 (21m
[9/16] Aqeel Rehman (Aut)

[9/16] Kim Are Killingberg (Nor)
11/9, 11/8, 11/6 (35m)
Manuel Fistonic (Cro)

Manuel Fistonic
11/4, 11/5, 11/6 (23m)
[2] Thierry Lincou

[Q] Peter Kviecinsky (Svk)
11/6, 11/4, 11/9 (28m)
[2] Thierry Lincou (Fra)

 

EICC 2011 Women's Draw

Round One
25 May
from 13.30

Round Two
25 May
from 18.30

Quarters
26 May
from 16.30

Semis
27 May 
from 17.00

Final
28 May

 

[1] Camille Serme (Fra)
11/4, 11/5, 11/2 (24m)
Xisela Aranda (Esp)

[1] Camille Serme
11/4, 11/3, 11/2 (18m)
[5/8] Orla Noom

[1] Camille Serme

11/6, 11/6, 11/6 (28m)

[3/4] Manuela Manetta

[1] Camille Serme

7/11, 11/3, 11/9, 11/5

[3/4] Natalie
Grinham

Xisela Aranda (Esp)
11/3, 11/3, 11/6 (24m)
Anna Jurkun (Pol)

 

Lotte Eriksen (Nor)
11/8, 11/4, 11/9 (36m)
[5/8] Orla Noom (Ned)

 

 

[5/8] Birgit Coufal (Aut)
9/11, 11/6, 11/9, 11/4 (30m)
Melissa Alves (Fra)

[5/8] Birgit Coufal
11/8, 11/8, 11/7 (29m)
[3/4] Manuela Manetta

 

Milja Dorenbos (Ned)
11/6, 11/6, 11/9 (21m)
Magdalena Kaminska (Pol)

Milja Dorenbos (Ned)
11/2, 11/6, 6/11, 11/6 (31m)
[3/4] Manuela Manetta (Ita)

 

 

[3/4] Natalie Grinham (Ned)
11/1, 11/1, 11/2 (12m)
Paulina Kryzwicka (Pol)

[3/4] Natalie Grinham
11/9, 11/5, 11/4 (23m)
[5/8] Sina Wall

[3/4] Natalie
Grinham

11/5, 11/6, 11/7 (31m)

[2] Emma Beddoes

Natalia Ryfa (Pol)
6/11, 11/9, 11/9, 11/8 (30m)
Paulina Kryzwicka (Pol)

 

Linda Hruzikova (Svk)
11/7, 12/10, 11/5 (26m
[5/8] Sina Wall (Ger)

 

 

[5/8] Victoria Lust (Eng)
11/0, 11/1, 11/3 (13m
Dominika Witkowska (Pol)

[5/8] Victoria Lust
7/11, 9/11, 11/6, 12/10, 11/8 (62m)
[2] Emma Beddoes

 

Ilona Lagerweij (Ned)
11/0, 11/1, 11/1 (10m)
Zuzanna Sobierajwicz (Pol)

Ilona Lagerweij (Ned)
11/3, 11/1, 11/5 (18m
[2] Emma Beddoes (Eng)

 

 

Roman dnes ve 13:30 prohrál s Laurensem Janem Anjemou ve druhém kole ve 3 setech za 22 minut : 2/11, 5/11 a 4/11. Dále Romana čekal večer v 19:30 zápas s nazazeným [9/16] Charles Sharpesem, který bohužel nedokázal dotáhnou do vítězného konce, i když výsledek : 11/8, 9/11, 9/11 a 5/11 vypovídá o velmi vyrovnané hře. Ještě stále může ale Roman vybojovat 13 - 16. pozici, což je jistě velmi příjemný výkon.

Z výše nasazených mužů do semifinálových bojů dnes nepostoupil pouze [3/4] Borja Golan, když podlehl ve 4 setech [5/8] Nicolas Muellerovi poměrem : 8/11, 9/11, 11/6 a  1/11. Zajímavý byl zápas dvou týmových kolegů z Francie, [5/8] Grégoire Marche a [2] Thierry Lincoua. Na hráčích byl vidět soubor generací, kdy nakonec zvítězil zkušenější a trpělivější Thierry. Ženy se rozhodly nás ničím nepřekvatil a v semifinále uvidíme všechny nasazené favoritky.

Tento týden 25. - 28.května se můžeme těšit na prohíhající Mistrovství Evropy jednotlivců ve squashi, které probíhá v ne příliš vzdálené Varšavě v centru Squash City : ulice Al. Jerozolimskie 179. na Facebooku ZDE. Odkaz přímo na polské stránky ME ZDE.

Nejvýše nasazenými hráči - muži (ostatně jako je dobrým zvykem posledních několik let) jsou Francouzi - Gregory Gaultier (6 na PSA a vítěz ME v letech 2004 - 2008) a Thierry Lincou (8 na PSA a vítěz 2009 a 2010). Další zvučná jména jsou Holanďan Laurens Jan Anjema (15 na PSA) a Španěl Borja Golan (32 na PSA). Uvidíme i nadcházející francouzskou naději Grégoire Marche, kterého Greg Gaultier označil v rozhovoru pro SquashPage jako svého nástupce . Tento rok neuvidíme v mužské kategorii žádná zvučná jména hráčů z Anglie.
České barvy bude hájit pouze Roman Švec, Petr Martin se na poslední chvíli musel odhlásit kvůli problémům s ramenem.

V ženách je nejvýše nasazená Francouzka Camille Serme (9 na WISPA) a zdatnými soupeřkami jí budou Angličanka Emma Beddoes (25 na WISPA), holandská Australanka Natalie Grinham (17 na WISPA) a Italka Manuela Manetta (32 na WISPA).

 



Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net