aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_8634a aDSC_8634a

MR juniorů 2014 - finále U19

13.02.2014 21:47

Jako první nastoupily v G19 na kurt Kristýna Alexová proti Karolíně Holinkové v repríze loňského finále. Obě se spolu za poslední tři týdny utkaly již potřetí a i tentokrát měla navrch Kristýna a zaslouženě zvítězila v poměru 3/0 po setech 11/3, 11/8, 12/10. Kristýna začala naprosto suverénně a Karolíně nedala zpočátku žádnou šanci. Hrála přesně a tvořila si jednu příležitost k zakončení za druhou a také je proměňovala. Naopak Karolína dělala nevynucené chyby a vůbec se nemohla dostat do tempa. S přibývajícím časem však Kristýna mírně polevila v koncentraci, čehož dokázala Karolína využít a utkání trochu zdramatizovat, alespoň co se poměru bodů týče, protože kvalitou hry toto utkání zůstalo za očekáváním. V jeho dalším průběhu byla k vidění především spousta chyb, diskusí a letů. Hrálo se prakticky na jeden úder a s minimem pohybu. Nicméně na toto se historie neptá a tak Kristýna získala již svůj třetí titul v G19 (2012, 2013 a letos) a v příštím roce bude mít příležitost pokusit se o zisk v této kategorii po čtvrté.

Po G19 bylo na programu utkání juniorů v B19, ve kterém se střetli také oba dva nejvýše nasazení hráči - Petr Zatřepálek a Jan Ryba. I oni se spolu utkali tři týdny před MČR v rámci CSJO a i tentokrát byl výsledek úplně totožný. Zvítězil Honza Ryba v poměru 3/2 po setech 10/12, 11/6, 11/1, 11/13, 11/3. Utkání bylo od prvního míče velice vyhecované, o což se zasloužily jak mohutně povzbuzující tábory příznivců obou hráčů, tak bohužel i rozhodčí, které nedokázaly oba dva hráče přiměřeně zklidnit, ba pravě naopak je svými výroky často ještě více "vytáčely".

V prvním setu měl mírně navrch Petr, který obsadil téčko, s čímž si Honza nedokázal poradit. Petr diktoval tempo a styl hry a první set získal pro sebe. Do druhého setu vstoupil lépe Honza. Petra začal tlačit více dozadu, rozpohyboval ho a následně tlakem přidával důležité body na svoji stranu. Postupně se dostal do výborného tempa a Petrovi v této části hry nedával žádnou šanci. Získal pro sebe druhý set a ve stejném duchu pokračoval i v sadě třetí, kdy Petr jen se štěstím unikl "kanárovi". Kdo si ovšem myslel, že se Petr již položil a nedokáže se do utkání vrátit, tak se mýlil.

Ve čtvrtém setu se Petr vrátil k taktice z první sady, k čemuž mu dopomohl i Honza několika chybami. Petr se dostal do vedení, které nakonec i přes drobné zaváhání v koncovce zužitkoval v zisk čtvrtého setu a vyrovnání stavu utkání na 2/2. Čtvrtý set byl ale plný emocí a diskuzí, které mnohdy přetékaly až v nesportovní chování a to ze strany obou hráčů. Zklidňovat oba squashisty v průběhu utkání se pokoušely obě trenérské lavičky, nicméně ne příliš úspěšně :-(.

Poslední rozhodující set začal lépe Honza, zkoncentroval se více na svoji hru, než na věčné diskuze s rozhodčími a pátý set nakonec jednoznačně ovládl a získal tak po loňském stříbře z B19 svůj první titul v této kategorii. Přestože celé utkání bylo velice napínavé, nebylo v žádném případě příkladem pro ostatní mladší hráče, protože chování obou juniorů nebylo zrovna "nejvhodnější". Neodpustím si ovšem připomínku, že rozhodovat finálové utkání B19 by měli spíše zkušenější rozhodčí a spíše z řad mužů.

autor: Radim ŠvecZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

: G19 treti titul

13.02.2014 20:25

admin: diky

13.02.2014 21:01
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net