aDSC_7722 aDSC_7722

MS ve squashi 2018-19 Chicago

24.02.2019 08:56

Mistrovství světa ve squashi v Chicagu je od soboty 23.2. v plném proudu. Na turnaj diky udělení pozvání od WSF vycestovali i zástupci českého squashe Daniel Mekbib a Anna Serme a mohli si tak vychutnat atmosféru nejprestižnější akce roku. V konkurenci 128 nejlepších hráčů světa se však Anně ani Danovi nepodařilo postoupit do druhého kola.

Dan sehrál 52 minutové utkání se Scotem Alanem Clynem a z kurtu odešel poražen se ziskem jednoho setu (9/11, 4/11, 11/8 a 2/11). Anna se postavila silné soupeřce Angličance Emily Whitlock, 21 nasazené na turnaji a zápas pro ni skončil po 29 minutách stavem 0:3 (6/11, 3/11, 7/11). Děkujeme našim sportovcům za bojovnost, nasazení a reprezentaci českého squashe ve světě a věříme, že přítomnost na mistrovství je posune v jejich sportovní kariéře zase dál!

Mistrovství světa, financované ze zdrojů rodiny Walter, se odehrává jen několik dnů po smutné informaci, že snažení squashe probojovat náš sport na Olympijské hry opět vyznělo naprázdno. Zklamání z rozhodnutí MOV se však v dobrém slova smyslu promítá do průběhu zápasů v Chicagu, hráči jsou stmelení a odhodlaní světu předvést, jak skvělým sportem, reprezentujícím olympijskou myšlenku, squash je. Rychlý, dynamický, fair play, se zastoupením sportovců z mladé generace hráčů!

A jakých překvapení jsme se hned první turnajový den dočkali? Tím asi největším v mužské části soutěže je vyřazení Egypťana a nasazené pětky Karima Abdela Gawada krajanem Youssefem Solimanem. Pětisetová bitva trvala plných 87 minut a Karim nakonec ztratil zápas z počátečního 2:0 vedení: 11/9, 11/6, 8/11, 8/11 a 9/11. S turnajem se rozloučil i Omar Mosad z Egypta, z mistrovství jen vyřadil "německý Dřevorubec" Simon Rosner 0:3 (8/11, 2/11, 7/11) za 41 minut. Simon je však momentálně na vrcholu své kariéry, na turnaji na nasazená trojka po Mohamedu ElShorbagym a Ali Faragovi.

Z nasazených mužů dále podlehli papírově slabším soupeřům a turnajem nepokračují [10] Diego Elias, [12] Max Lee (za 91 minut 2:3 Angličanu Benovi Colemanovi) a [15] Raphael Kandra. Vůbec nejkratším zápasem této kategorie v prvním kole bylo utkání Angličana Richie Fallowse  s Indem Vikram Malhotrem 3:0 (11/9, 11/8, 11/4).

V ženách se tolik dramatického neudálo, dále postupují všechny hlavní favoritky. Z nasazených byly vyřazeny pouze: [28] Nele Gilis (Francouzkou Coline Aumard 2:3 za 58 minut), [22] Mariam Metwally, [32] Nada Abbas, [27] Rachael Grinham a [29] Sam Cornet. Nejkratší ženská utkání trvaly 18 minut, jednalo se shodně o 2 zápasy a vítězkami v nich byly Camille Serme a Annie Au.