aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_8646 aDSC_8646

North American Open 2011, 18-26.2. Richmond

19.02.2011 09:02

Finálový zápas spěl ke konci již ve třetím setu, Nick Matthew vedl 2:0 na sety a 8:6. Ramy Ashour dokázal však pěti míčky v řadě získat třetí set ve svůj prospěch. Čtvrtý set se nesl ve znamení nevynucených chyb Nicka Matthewa. I poslední dějství bylo zpočátku poznamenán nepřesnpou hrou obou borců, Nick Matthew se jako první dokázal vrátit ke své strojově přesné hře a zvítězil po téměř hodině a půl 11/9, 11/5, 8/11, 8/11, 11/6.

Semifinálové  a finálové zápasy byly k vidění v přímém přenosu nejenom na internetovém portále Squash TV, ale byl i na programu i "klasické" televizní stanice ESPN.

25.2.2011 - Čtvrtfinále začalo

Ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučil Australan David Palmer, po velice slibných výkonech úvodních kol musel Palmer vzdát již v prvním setu v zápase s Nickem Matthewem, když vedl 9/8. Důvodem odstupení je zranění kotníku. Matthew si tak - stejně jako ostatní nasazení hráči - pohlídal postup do semifinále. Dramatem dne byl 68 minutový zápas mezi Gregory Gaultierem a Ramy Ashourem se šťastným koncem pro egyptského borce.

23.2.2011 - Druhé kolo rozehráno.

Zatím bez větších překvapení, všichni nasazení ovládli své zápasy, pouze 4. nasazený Amr Shabana v zápase s Jonathename Kempem tak učinil až po pěti setech.

Azlan Iskandar (Mas) vs Simon Rosner (Ger) 9/11, 11/1, 11/5, 11/7
[4] Amr Shabana (Egy) vs Jonathan Kemp (Eng) 11/8, 13/15, 8/11, 11/7, 11/8
[1] Nick Matthew (Eng) vs Shahier Razik (Can) 11/7, 11/4, 11/8

21.2.2011 Z několika odehraných zápasů prvního kola

zápasů může být překvapením vyřazení [7] Daryla Selbyho Azlanem Iskandarem : 11/9, 4/11, 3/11 a 5/11. Taktéž kvalifikační přemožitel Honzy Koukala Cesar Salazar z Mexika se s turnajem rozloučil, stopku mu po 26! minutách vystavil Jonathan Kemp z Anglie (ty se teda na kurtu moc neohřáli). S problémy prošel prvním kolem Nick Matthew, potrápil ho nejvýše postavený Američan Julian Illingworth, Matthew vyhrál za 49 minut ve 4 setech 8-11, 11-6, 11-6, 11-7. Zajimavý náboj měl i zápas nenasazeného Davida Palmera (být mezi nenasazenými je pro bývalou světovou jedničku jde o léta nepoznaný pocit) s Waelem El Hindim. Palmer zvítězil hladce ve 3 setech za 40 minut.

19.2.2011 V USA v Richmonds ve Virginii je již znám plný pavouk turnaje, kvalifikace byla ukončena a běží první zápasy prvního kola.Turnaj je dotován vysokou částkou $115k. Honza Koukal bohužel v prvním kole kvalifikace prohrál za 43 minut s mexickým hráčem Cesarem Salazarem poměrem 9/11, 1/11 a 7/11.

Nejvýše nasazenými hráči jsou dva odvěcí rivalové na squashovém kurtě : Nick Matthew (Eng) a Ramy Ashour (Egy).

 

North American Open 2011
18-26 Feb, Richmond, Virginia, $115k

Round One
20/21 Feb

Round One
22/23 Feb

Quarters
24 Feb

Semis
25 Feb

Final
26 Feb

[1] Nick Matthew (Eng)
9-11, 11-6, 11-6, 11-7 (49m)
[Q] Julian Illingworth (Usa)

[1] Nick Matthew
11/7, 11/4, 11/8 (34m)
Shahier Razik

[1] Nick Matthew

8/9 rtd (23m)

David Palmer

[1] Nick Matthew

11-8, 5-11, 11-6, 11-5 (40m)

[4] Amr Shabana

[1] Nick Matthew

1/9, 11/5, 8/11, 8/11, 11/6 (83m)

[2] Ramy Ashour

Shahier Razik (Can)
12-10, 11-7, 11-7 (59m)
Gilly Lane (Usa)

Stewart Boswell (Aus)
12-10, 11-9, 5-11, 11-4 (64m)
Alister Walker (Eng)

Alister Walker
11/6, 3/11, 11/6, 11/9 (61m)
David Palmer

David Palmer (Aus)
11-2, 11-8, 11-7 (40m)
[8] Wael El Hindi (Egy)

[7] Daryl Selby (Eng)
9-11, 11-4, 11-3, 11-5 (60m)
Azlan Iskandar (Mas)

Azlan Iskandar
9/11, 11/1, 11/5, 11/7 (48m)
Simon Rosner

Azlan Iskandar

11/7, 6/11, 12/10, 12/10 (48m)

[4] Amr Shabana

Simon Rosner (Ger)
11-3, 11-8, 9-11, 11-5 (48m)
Joey Barrington (Eng)

Jonathan Kemp (Eng)
11-7, 11-5, 11-5 (24m)
[Q] Cesar Salazar (Mex)

Jonathan Kemp
11/8, 13/15, 8/11, 11/7, 11/8 (54m)
[4] Amr Shabana

Arturo Salazar (Mex)
11-8, 11-8, 11-5 (29m)
[4] Amr Shabana (Egy)

[3] James Willstrop (Eng)
2/10, 11/6 11/8 (37m)
[Q] Yann Perrin (Fra)

[3] James Willstrop
11/7, 11/7, 11/5 (38m)
[Q] Martin Knight

[3] James Willstrop

7/11, 11/4, 11/4, 11/5 (49m)

[6] Peter Barker

[3] James Willstrop

11-8, 12-10, 5-11, 11-6 (45m)

[2] Ramy Ashour

[Q] Mathieu Castagnet (Fra)
11/7, 2/11, 11/7, 11/8 (55m)
[Q] Martin Knight (Nzl)

[Q] Stephane Galifi (Ita)
6/11, 11/8, 11/5, 6/11, 13/11 (93m)
[Q]Nafiizwan Adnan (Mas)

[Q]Nafiizwan Adnan
11/2, 11/3, 11/5 (26m)
[6] Peter Barker

Omar Abdel Aziz (Egy)
11/2, 11/6, 11/4 (29m)
[6] Peter Barker (Eng)

[5] Gregory Gaultier (Fra)
11/4, 11/6, 11/4 (41m)
[Q] Aaron Frankcomb (Aus)

[5] Gregory Gaultier
11/6, 11/6, 11/1 (36m)
Olli Tuominen

[5] Gregory Gaultier

11/5, 9/11, 11/4, 6/11, 11/8 (68m)

[2] Ramy Ashour

Olli Tuominen (Fin)
11/8, 10/12, 11/2, 11/9 (43m)
Mohammed Abbas (Egy)

Hisham Ashour (Egy)
9/11, 15/13, 11/8, 11/7 (56m)
Tom Richards (Eng)

Tom Richards
6/11, 12/10, 11/6, 11/9 (45m)
[2] Ramy Ashour

Nicolas Mueller (Sui)
12/14, 11/5, 11/5, 12/10 (43m)
[2] Ramy Ashour (Egy)

 

19-Feb, Qualifying Finals:

Aaron Frankcomb
(AUS) bt Joel Hinds (ENG)                            11-6, 11-4, 11-7 (56m)
Cesar Salazar (MEX) bt Mark Krajcsak (HUN)                    7-11, 11-5, 11-7, 11-8 (58m)
Martin Knight (NZL) bt Dylan Bennett (NED)                      9-11, 11-5, 11-9, 11-9 (72m)
Mathieu Castagnet (FRA) bt Ryan Cuskelly (AUS) 8-11, 14-12, 11-8, 9-11, 11-9 (122m)
Nafiizwan Adnan (MAS) bt Karim Abdel Gawad (EGY)
11-9, 8-11, 14-12, 2-11, 11-6 (101m)
Stephane Galifi (ITA) bt Siddharth Suchde (IND)              11-7, 11-6, 6-11, 11-8 (65m)
Yann Perrin (FRA) bt Zac Alexander (AUS)             13-11, 9-11, 8-11, 11-6, 11-7 (92m)
Julian Illingworth (USA) bt Christopher Gordon (USA)    17-15, 9-11, 11-4, 11-9 (71m)


18-Feb, Qualifying Round One:    

Aaron Frankcomb (Aus) bt Shaun le Roux (Eng)           3-11, 12-10, 11-5 70 mins
Joel Hinds (Eng) bt Sean Steinour ( local )                   11-5, 11-6, 11-4 16 mins
Cesar Salazar (Mex) bt Jan Koukal (Cze)                     11-9, 11-1, 11-7. 43 mins
Mark Krajcsak (Hun) bt Eddie Charlton (Eng)                7-11, 11-7, 11-6, 11-1. 65 mins
Martin Knight (Nzl) bt David Hetherington ( Local )        11-2, 11-3, 11-8. 22mins
Dylan Bennett (Ned) bt Francis Johnson ( Local )           11-4, 11-5, 11-5 19mins
Mathieu Castagnet (Fra)bt Eric Galvez (Mex)                 11-8, 7-11, 12-10, 11-6 75mins
Ryan Cuskelly (Aus) bt David Letourneau (Can)            11-7, 11-6, 11-2. 41mins
Zac Alexander (Aus) bt Campbell Grayson (Nzl)            14-12, 11-8, 11-4 51mins
Yann Perrin (Fra) bt Jorge Ferreira (Mex)                      11-7, 7-11, 11-7, 11-5. 50mins
Siddarth Suchde (Ind) bt Wade Johnstone (Aus)          11-5, 11-5, 5-11, 11-6. 55mins
Stéphane Galifi (Ita) bt Andrew Wagih (Egy)                11-6, 7-11, 11-6, 11-9. 63mins
Karim Abdel Gawad (Egy) bt David Phillips (Can)         11-6, 11-8, 8-11, 11-6 37mins
Nafiizwan Adnan (Mas) bt Patrick Chifunda (Zam)        11-5, 11-8, 18-16. 70mins
Christopher Gordon (Usa) bt Arshad Burki (Pak)         11-5, 11-4, 11-7. 35mins
Julian Illingworth (Usa) bt Kamran Khan (Mas)     7-11, 11-6, 8-11, 11-8, 12-10. 89mins

 



Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net