02.03.2013 03:13

3.3.2013 Ramy Ashour takes it all

S. Loeb v rallye, V.Kličko v boxu, R. Ashour ve squashi...

Gary Lineker kdysi řekl: "Fotbal je hra, kterou hraje dvaadvacet lidí a vždy zvítězí Němci". Parafrázovat by to šlo například: "Squash hraje na celém světě kolem 20 miliónů hráčů a vyhraje vždy Ramy Ashour".

Nick Matthew předvedl výborný výkon, jeho hra byla sestavena dobře takticky, standardně se mohl opřít o výbornou fyzičku, dělal minimum chyb. Ale nebylo mu to příliš platné, neboť jeho soupeřem ve finále byl Ramy Ashour. Ashour hraje aktuálně v takové fromě, že je opravdu jedno, kdo proti němu nastoupí a jak hraje. Pouze ve třetím setu ztratil R. Ashour koncentraci a umožnil tak Nicku Matthewovi získat čestný set.

Ramy Ashour vede na vzájemné zápasy 15:7.

Ashour v Matthew - North American Open od roku 2009

2013 Finále Ashour    11/7, 11/8, 5/11, 11/7
2012 Semifinále Ashour    12/10, 13/11, 11/3 (52m)
2011 Finále Matthew  11/9, 11/5, 8/11, 8/11, 11/6 (85m)
2010 Finále Matthew  11/9, 16/14, 5/4 rtd (48m)
2009 Finále Ashour  11/8, 13/11, 10/12, 5/11, 11/8 (91m)

Ramy Ashour, Nick Matthew - North american Open 2013

2.3.2013 Nick Matthew a Ramy Ashour ve finále North American Open 2013

Nádherné semifinálové boje určily podobu dnešního finále. Nick Matthew po několika nezdarech dokázal přesvědčivě porazit Grega Gaultiera, Ramy potvrzuje výjimečnou formu a bez ohledu na soupeře si jde pro další turnajové vítězství (a nebo jej Nick Matthew zastaví?)

O afinitě obou finalistů právě k tomuto turnaji svědčí i jejich četné účasti ve finále, Ramy Ashour si o titul zahraje popáté za posledních pět let, Nick Matthew je v tomto ohledu o jednu účast horší.

[1] Ramy Ashour (Egypt) 3-1 [3] James Willstrop (Anglie) 11/5, 11/8, 9/11, 11/8 (54m)
[2] Nick Matthew (Anglie) 3-1 [4] Grégory Gaultier (Francie) 11/6, 11/3, 8/11, 11/7 (63m)

Ramy Ashour vede na vzájemné zápasy 14:7.

Nick Matthew, Gregory Gautier

1.3.2013

Jako obvykle, do semifinále postoupili čtyři nejvýše nasazení, máme se na co těšit. Dnešněnoční zápasy se odehrály v rychlém tempu, nebýt chvilkové ztráty koncentrace Ramyho Ashoura (ve třetím setu nevyužil 3 matchbally), skončily by všechny zápasy 3:0. Karim Darwish vzdal svůj zápas proti Jamesi Willstropvi z důvodu zranění. Zajímavé bylo i pozápasové vyjádření Nicka Matthewa, ve kterém se omluvil svému soupeři Peteru Barkerovi za bezpočet vítězných haluzí ve třetím setu (asi je trénuje).

[3] James Willstrop (Anglie) bt [[5] Karim Darwish (Egypt) w/o
[1] Ramy Ashour (Egypt) 3-1 Simon Rösner (Německo) 11/7, 11/6, 10/12, 11/8 (53m)
[4] Grégory Gaultier (Francie) 3-0 [7] Amr Shabana (Egypt) 11/4, 11/4, 11/5 (34m)
[2] Nick Matthew (Anglie) 3-0 [6] Peter Barker (Anglie) 11/6, 11/7, 11/5 (49m)

Dnes v noci se můžeme podívat na propagaci squashe v podání:

• Nick Matthew s Gregory Gaultier
  • James Willstrop s Ramy Ashour

Ramy Ashour, North american Open 2013

28.2.2013

Jediným nasazeným, který neprošel sítem 2.kola a připravil tak divákům turnaje ve Virginii první překvapení je [8] Omar Mosaad. Podlehl výborně fyzicky i takticky připravenému sedminásobnému mistru Německa Simonu Rosnerovi. Omar patří do světové TOP 10, momentálně je 9 na PSA, Simon je "až" světová 16. Vyrovnanost souboje na všch frontách (hráči jsou skoro stejně staří a bez zajímavosti není ani to, že šlo o souboj dvou jedněch z nejvyšších hráčů světových okruhů  - Simon Rosner 190 cm, Omar Mosaad 193) dokazuje výsledek zápasu 3:2 (4/11, 11/8, 11/8, 9/11 a 11/9).

[1] Ramy Ashour (EGY) bt Cameron Pilley (AUS) 11-8, 11-6, 12-10 (42m)
Simon Rosner (GER) bt [8] Omar Mosaad (EGY) 4-11, 11-8, 11-8, 9-11, 11-9 (82m)
[5] Karim Darwish (EGY) bt Hisham Mohd Ashour (EGY) 7-11, 11-5, 9-11, 11-8, 11-2 (45m)
[3] James Willstrop (ENG) bt Miguel Angel Rodriguez (COL) 11-7, 11-7, 11-1 (39m)
[4] Gregory Gaultier (FRA) bt Adrian Grant (ENG) 11-4, 11-4, 11-6 (40m)
[7] Amr Shabana (EGY) bt Karim Abdel Gawad (EGY) 11-9, 9-11, 11-3, 11-8 (51m)
[6] Peter Barker (ENG) bt Olli Tuominen (FIN) 11-4, 11-6, 9-11, 11-4 (55m)
[2] Nick Matthew (ENG) bt Tarek Momen (EGY) 11-7, 11-8, 11-6 (44m)

Nadcházející čtvrtfinálové zápasy :

[1] Ramy Ashour (EGY) v Simon Rosner (GER)
[3] James Willstrop (ENG) bt [5] Karim Darwish (EGY) w/o
[4] Gregory Gaultier (FRA) v [7] Amr Shabana (EGY)
[2] Nick Matthew (ENG) v [6] Peter Barker (ENG)

27.2.2013

První kolo je kompletně odehrané, přineslo několik vyrovnaných zápasů, nicméně ve druhém kole se objeví všechna očekávaná jména. Blízko příjemnému překvapení byl domácí hráč Chris Gordon, který dokázal ve čtvrtém setu odvrátit 4 matchbally, aby set získal v poměru 21:19, v pátém setu si však Egypťan Tarek Momen pohlídal vítězství 3:2 na sety.

Grégory Gaultier (Fra) 3-0 [Q] Joe Lee (Eng) 11/6, 11/6, 11/7 (36m)
Adrian Grant (Eng) 3-1 Shahier Razik (Can) 11/6, 9/11, 11/3, 11/3 (46m)
Karim Abdel Gawad (Egy) 3-2 [Q] Yasir Butt (Pak) 11/3,7/11,7/11,11/4,11/7 (55m)
Olli Tuominen (Fin) 3-0 Max Lee (Hkg) 12/10, 11/7, 11/5 (38m)
[6] Peter Barker (Eng) 3-1 [Q] Campbell Grayson (Nzl) 10/12, 11/4, 11/3, 11/6 (53m)
[7] Amr Shabana (Egy) 3-0 Nicolas Mueller (Sui) 11/8, 11/8, 11/6 (37m)
[2] Nick Matthew (Eng) 3-0 Laurens Jan Anjema (Ned) 11/4, 11/3, 11/3
Tarek Momen (Egy) 3-2 [Q] Chris Gordon (Usa) 11/9, 11/7, 10/12, 19/21, 11/5 (85m)

26.2.2013

Již bez české stopy (neboť Jan Koukal neprošel sítem kvalifikace) pokračoval dnes v noci North American Open 2013. Na programu byly zápasy horní části startovního pavouka prvního kola. Šlo o zápasy vesmě jednoznačné, o napětí se postarali pouze Egypťan Hisham Ashour v souboji s nejlepším Indem Sauravem Ghosalem (ovšem Hisham Ashour se o napětí dokáže postarat vždy bez ohledu na kvality soupeře).

Hisham Ashour (Egypt) 3-2 Saurav Ghosal (Indie) 7/11, 11/6, 11/13, 11/9, 11/9 (59m)
Simon Rosner (Německo) 3-1 Steve Coppinger (JAR)  11/8, 10/12, 11/5, 11/8 (64m)
Cameron Pilley (Austrálie) 3-0 [Q] Ali Anwar Reda (Egypt)  11/3, 11/5, 11/4
[8] Omar Mosaad (Egypt) 3-1 [Q] Shawn Delierre (Kanada)  7/11, 11/8, 11/4, 11/8 (47m)
Miguel Angel Rodriguez (Kolumbie) 3-1 [Q] Nafiizwan Adnan (Malaysie)  11/9, 6/11, 11/8, 11/1 (43m)
[3] James Willstrop (Anglie) 3-0 Alan Clyne (Skotsko)  11/3, 11/6, 11/8 (27m)
[1] Ramy Ashour (Egypt) 3-1 Chris Simpson (Anglie)  11/4, 12/14, 11/4, 11/6
[5] Karim Darwish (Egypt) 3-1 [Q] Mathieu Castagnet (Francie) 11/5, 10/12, 11/9, 12/10

24.2.2013 V pondělí odstartuje v USA v Richmondu další ročník North American Open 2013. Turnaj s dotací $115k potrvá celý týden, až do soboty 2. března. V kvalifikaci nastoupil v prvním kole i český hráč Jan Koukal (56 hráč PSA), kde podlehl Novozélanďanovi Campbellu Graysonovi (45 hráč na PSA) 0:3 (6/11, 7/11 a 9/11).

Turnaje se účastní komplet světová špička, z TOP 10 chybí pouze Španěl 10.Borja Golan.