aDSC_1213 aDSC_1213

PSA Austrian Open Salzburg 2014

17.03.2014 06:49

Vítězem turnaje se v rakouském Salzburgu stal Lucas Serme. Jako nasazená dvojka turnaje si ve finále poradil za 81 minut s Dánem Kristianem Frostem 3:1 a získal tak svůj 5. titul z PSA okruhů. Gratulujeme!

16.3.2014 Ve čtvrtfinále turnaje v Rakousku v sobotu po obědě se v zápase se Švýcarem Reiko Peterem český hráč Jan Koukal zranil a zápas sice dokončil, ale prohrál. Po výhře v prvních dvou setech si ve třetím Honza natáhl stehenní sval, což jej značně omezilo do další hry. Dokázal v posledním pátém setu ještě dokonce disponovat matchballem, ale nakonec set skončil 10/12. Honza na svém facebookovém profilu uvedl, že je rád, že do semifinále za tohoto stavu nepostoupil, protože by ho nebyl schopný odehrát. Jeho současná priorita je pokusit se dát zdravotně do pořádku na další turnaj v Ženevě příští týden, kde je Jan nasazený hráč číslo 1.

16.3.2014 Jan Koukal po vítězství na MČR mužů 2014 odcestoval na PSA Austrian Open 2014 do Rakouska. V pátek 14.3. český profesionální hráč nastoupil v Salzburgu jako třetí nasazený do prvního kola proti německému hráči postoupivším z kvalifikace Timu Weberovi a za 60 minut se Janovi 3:2 podařilo postoupit do čtvrtfinále, které se hraje dnes v sobotu ve 13 hodin. Zde se Honza střetne se Švýcarem [7] Reiko Peterem. První kolo turnaje nepřineslo žádné překvapení, do čtvrtfinále postoupilo všech osm nejvýše nasazených. Turnaje se účastní i další jména, která známe z domácích kurtů ... vítěz Prague Open 2012 Ind [4] Mahesh Mangaonkar, dále [2] Lucas Serme nebo [6] Bradley Hindle. V případě úspěchů Honza sehraje semifinále také tento den, ve 20 hodin večer.

Druhý český účastník turnaje - Martin Švec se z kvalifikace až do hlavní soutěže neprobojoval. V prvním kole byl úspěšný a dokázal porazit německého hráče André Ergentze, ale v kole druhém již bohužel těsně nestačil právě na Honzova soupeře v prvním kole Tima Webera 2:3. Délka utkání byla bez 5 minut hodinu se skóre 8/11, 8/11, 11/6, 11/5 a 8/11.