aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9573 aDSC_9573

PSA vylepšuje herní statistiky

06.02.2018 09:25

Profesionální squashová asociace oznámila, že během nadcházejícího UCS Swedish Open, které se koná od osmého do jedenáctého února, bude testovat nový systém sledování statistik. Díky němu bude možné zápasy analyzovat mnohem hlouběji a důkladněji.

foto: squashmad.com

Motion Tracking System, tedy systém sledování pohybu (zkráceně MoTrack), byl vyvinut ve spolupráci s výrobcem squashových kurtů ASB a firmou interactiveSQUASH, která v loňském roce přišla s inovativní technologií, díky níž je možné kurt proměnit v podstatě v interaktivní hřiště (jako například ZDE).

MoTrack dokáže v reálném čase analyzovat chování hráčů i míčku. Mezi sledované atributy patří například uběhnutá vzdálenost v jednotlivých setech, rychlost hráčů, ale také taktické prvky: do jakých zón hráči hrají, kdo ovládá téčko a další. U míčku systém zaznamenává mimo jiné hlavně rychlost a dráhu po odrazu od čelní stěny.

Kromě hlubších analýz pomůže tato nová technologie, která byla testována ve spolupráci s firmou ASB, i s propagací squashe jako takového, a to zcela novým způsobem – MoTrack by se mohl v budoucnosti propojit s interaktivní čelní stěnou a všechny získané statistiky a data by na ni mohly být promítány v přestávkách mezi sety, což by určitě potěšilo jak diváky přímo u kurtu, tak ty, co sledují squashové přenosy.

„Squash vyžaduje obrovskou fyzickou kondici a zároveň taktickou vyspělost a to z něj činí jeden z nejnáročnějších sportů vůbec,“ říká provozní ředitel PSA Lee Beachill. „Už roky pracujeme na tom, abychom mohli tuto skutečnost demonstrovat pomocí detailních dat, která budeme sbírat v reálném čase. Následně je můžeme používat jak při zápase, například na sociálních sítích nebo při vysílání, tak po něm, kdy bude dostupná celá škála analyzovaných dat. Squashi to dodá úplně novou dimenzi. Odjakživa jej všichni považují za fyzicky nesmírně namáhavý sport a my teď budeme mít přístup ke konkrétním statistikám, které tohle tvrzení podpoří a ukážou, jak ohromně fyzicky zdatní profesionální squashisti jsou. Tato data jsou klíčem k tomu, abychom přilákali nové diváky a příznivce, a máme obrovskou radost, že jsme mohli spolupracovat s interactiveSQUASH a ASB na vývoji produktu, který squash posune na další úroveň.“

Zakladatel interactiveSQUASH Markos Kern k tomu dodává: „S naší technologií bude squash prvním sportem vůbec, v němž dojde k úplné symbióze sportu a technologie v reálném čase – data budou divákům a hráčům k dispozici okamžitě. Tento systém, který jsme vyvíjeli ve spolupráci s PSA, výrobcem kurtů ASB a profesionálními sportovci, squashi do značné míry dodá na atraktivitě a těžit z něj budou diváci přímo na místě i u obrazovek či monitorů. S potěšením také oznamujeme, že všechny tyto nové funkce budou dostupné i na všech našich doposud vyrobených interaktivních kurtech, a to bez jakýchkoli dalších poplatků. Hráči všech úrovní tak mohou při tréninku dostávat zpětnou vazbu v reálném čase spolu s detailními informacemi a výsledkovými tabulkami a porovnávat své výkony s tím, jak si vedou nejlepší světoví squashisti. V budoucnosti takovýchto skvělých funkcí chystáme ještě mnohem víc.“

překlad: Jiří Hron
zdroj: squashmad.com

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Marcel: Tak nevím. Určitě ten systém přinese spoustu zajímavých a užitečných dat. Na druhou stranu se trochu obávám, jestli to hráče třeba neodhalí (nezanalyzuje) až příliš a jestli se tím trochu nepotře jejich jedinečnost a nápaditost ve hře. Taková data budou mít přece pro soupeře velkou hodnotu.

08.02.2018 08:10
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net