aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9715 aDSC_9715

Qatar Classic 2011 - PSA i WISPA

21.10.2011 18:00

21.10. 2011 Letošní vítězkou Qatar Classic 2011 je nepřekvapivě v ženské kategorii [1] Nicol David. Za 33 minut 3:0 dokázala Nicol, slovy své soupeřky "příliš rychle, příliš přesně a dost dobře", porazit [4] Madeline Perry a má tak na svém kontě již pátý titul z Qatar Classic.

V mužské kategorii se mezi finalisty očekával daleko větší souboj. [4] James Willstrop nebo [6] Gregory Gaultier ? Za 70 minut si domů z Dóhá odvaží svůj první titul Francouz. Utkání trvalo 70 minut. Gregory pro sebe vybojoval první dva sety 11/8 a 11/7, třetí sadu pak "daroval" vzchopivšímu se Jamesovi 2/11, ale čtvrtý set už zase patřil francouzské straně 11/8. Gregory Gaultier si tak po dvou dlouhých letech přiváží domů vítězství z tak velkého turnaje.

20.10. 2011 Zítra odpoledne v 16:30 hodin našeho času se podívejte na finále ženské části turnaje mezi světovou ženou č. [1] Malajkou Nicol David a irskou hráčkou [4] Madeline Perry. Nicol postoupila do finále po vítězství nad starší sestrou Grinham hrající za Austrálii Rachael. Madeline si musela poradit s juniorskou hráčkou Egypta [13] Nour El Tayeb.

Muži si o titul pohrají o hodinu později, tedy v 17:30. Finalisty se po postupném odpadnutí hlavních favoritů stali : [6] Gregory Gaultier (vyřadil [3] Karima Darwishe za 42minut 3:0) a [4] James Willstrop (za 56 minut přehrál Stewarta Boswella také 3:0).

19.10. 2011 Středeční den byl vyhrazen pro čtvrtfinálové zápasy. Nic převratného tato utkání nepřinesla. Nicolas Mueller již turnajem nepokračuje, prohrál zápas 1:3 s [3] Karimem Darwishem (zápas trval "pouze" 35 minut). Soupeřem Karima bude v zítřejším semifinále [6] Gregory Gaultier. Již jistou účast v druhém mužském semifinále má [4] James Willstrop a zahraje si se Stewart Boswellem, který vyřadil Camerona Pilley.

V ženách podle očekávání nezaváhala Nicol David, přešla lehce přes [9] Raneem El Weleily 3:0. Soupeřkou jí je [3] Rachael Grinham, která podobně snadno vyřadila Emmu Beddoes 3:0. O druhou účast ve finále se pak proti sobě postaví [4] Madeline Perry a Egypťanka [13] Nour El Tayeb, která vyřadila svou krajanku Nour El Sherbini 11/8, 5/11, 11/8, 13/11 (46m).

18.10. 2011 podruhé :  Nicolas Mueller (do turnaje v Doha 30 na PSA) se postaral o další překvapení spojené se svou osobou. Za 59 minut vyřadil z turnaje Azlana Iskandara (14 na PSA) 11/8, 7/11, 8/11, 11/7, 11/6. Gratulujeme !!! Zítra si Nicolas zahraje ve čtvrtfinále proti [3] Karimu Darwishovi. Z turnaje dále vypadl Thierry Lincou 0:3 s Peterem Barkerem a Simon Rosner, který podlehl také 0:3 [4] Jamesi Willstropovi. Druhé kolo přineslo v odpoledních hodonách STOP také světové jedničče [1] Nicku Matthewovi. Za pouchých 44 minut jen vyřadil nenasazený Tarek Momen 11/9, 12/10, 11/8.

V ženské části soutěže je zatím největším překvapením vyřazení [2] Jenny Duncalf Egypťankou [13] Nour El Tayeb : 11/8, 5/11, 11/9, 12/10 (59minut).

18.10. 2011  Dnes sledujte v Doha komplet zápasy druhého kola - muži i ženy. Ve včerejším prvním kole turnaj bohužel přišel po [5] Amr Shabanovi o další slavné jmého, turnajová [2] Ramy Ashour odstoupila ve druhém setu pro zranění, které Ramyho na první pohled limitovalo v pohybu po kurtě. Turnajový pavouk mužů má tak hned v počátku dvě obrovsky zející rány ...

Druhá část prvního kola mužů přinesla daleko delší zápasy, než ta první. Thierry Lincou a Petr Barker potřebovali na postup mezi šestnáct nejlepších shodně 63 minut. Thierry v zápase s Hisham Ashourem prohrával dokonce 0:2 a musel se pořádně zapotit, než si mohl vítězně oddechnout. Naopak Petr Barker vedl proti Ong Beng Heeovi 2:0, Malajec pak dokázal získat jeden set 11/9 na svou stranu, ale ve čtvrté sadě už si Petr vítězství pohlídal 11/2. Simon Rosner si rozšířil vítěznou bilanci utkání s Chrisem Ryderem, vyhrál poslední čtyři vzájemné souboje a včera přidal další výhru 3:1 na sety. James Willstrop si užil skoro odpočinkový den, ani se nezapotil v zápase s kvalifikantem Mohamed Abbasem 11/6, 11/4 a 11/3. David Palmer hrající svůj poslední Qatar Classic bude muset před dnešním zápasem se Stewartem Boswellem trochu zlepšit hru, včera mu ne příliš dobrý výkon (56 minut a 12/10, 11/9, 7/11, 11/4) ještě stačil na Skota Alan Clynea, ale dnes by situace mohla být jiná. Stewartem Boswell postoupil hladce proti jednomu z bratrů Shorbagy - Marwanovi 3:0 (na rozdíl od turnaje ve Philadephii, kde ztratil senzačně rozehraný zápas 2:0 nad starším bratrem Marwana Mohamedem). A poslední vítěz prvního kola Australan Cameron Pilley potřeboval také skoro celou hodinu (54 minut), na porážku Inda Saurava Ghosala 3:0.

Zápasy žen v prvním kole nebyly tak dramatické. Mezi nejlepších šestnáct nepostupují pouze nasazené : [14] Sarah Kippax (Eng), která podlehla Irce Aisling Blake 1/11, 9/11 a 3/11 , [8] Omneya Abdel Kawy (Egy) podlehnuvší Angličance Emme Beddoes 11/6, 3/11, 7/11 a 11/13, [6] Kasey Brown (Aus), která nedohrála z důvodu zranění proti Nour El Sherbini a [11] Jaclyn Hawkes  vypadla s kvalifikantkou Farah Abdel Meguid za 30 minut - 3/11, 11/5, 8/11 a 7/11.

17.10. 2011  Dnešní přeplněný program v Kataru : druhá část zápasů prvního kola mužů a komplet první kolo žen. Katarský čas je oproti našemu posunutý pouze o hodinu vpřed, zápasy se proto dají sledovat online v rozumných časech pro naše končiny.

Zápasy sledujte online na Squash TV :

Muži 1. kolo druhá část :
12.00 [7] Peter Barker (Eng) v Ong Beng Hee (Mas)
13.00 Thierry Lincou (Fra) v Hisham Ashour (Egy)
14.00 Simon Rosner (Ger) v [Q] Chris Ryder (Eng)
15.00 [4] James Willstrop (Eng) v [Q] Mohamed Abbas (Egy)

17.30 [8] David Palmer (Aus) v Alan Clyne (Sco)
18.30 Stewart Boswell (Aus) v [Q] Marwan El Shorbagy (Egy)
19.30 Cameron Pilley (Aus) v Saurav Ghosal (Ind)
20.30 [2] Ramy Ashour (Egy) v Tom Richards (Eng)

Ženy 1. kolo :
12.00 [1] Nicol David (Mas) v Line Hansen (Den)
12.00 [16] Delia Arnold (Mas) v Kanzy El Dafrawy (Egy)
12.45 [7] Camille Serme (Fra) v [Q] Tenille Van Der Merwe (Rsa)
12.45 [9] Raneem El Weleily (Egy) v [Q] Tania Bailey (Eng)
13.30 [3] Rachael Grinham (Aus) v [Q] Yathreb Adel (Egy)
13.30 [14] Sarah Kippax (Eng) v Aisling Blake (Irl)
14.15 [8] Omneya Abdel Kawy (Egy) v Emma Beddoes (Eng)
14.15 [15] Joey Chan (Hkg) v Heba El Torky (Egy)

17.30 [12] Low Wee Wern (Mas) v [Q] Emily Whitlock (Eng)
17.30 [5] Laura Massaro (Eng) v [Q] Merhan Amr Mahmoud (Egy)
18.15 [11] Jaclyn Hawkes (Nzl) v [Q] Farah Abdel Meguid (Egy)
18.15 [4] Madeline Perry (Irl) v [Q] Siti Munirah Juson (Mas)
19.00 [10] Donna Urquhart (Aus) v Victoria Lust (Eng)
19.00 [6] Kasey Brown (Aus) v Nour El Sherbini (Egy)
19.45 [13] Nour El Tayeb (Egy) v Gaby Huber (Sui)
19.45 [2] Jenny Duncalf (Eng) v [Q] Sina Wall (Ger)

16.10. 2011  Olga Ertlová bohužel prohrála za 38 minut s 10/12, 7/11 a 6/11 s o kousek papírově lepší soupeřkou Siti Munirah Juson (47 na WISPA).

První obrovské překvapení turnaje - Švýcar Nicolas Mueller za 30 minut poslal domů [5] Amra Shabanu !!!! Nicolas - vycházející hvězdička švýcarského squashe postoupil zaslouženě po lepším výkonu, Amr na kurtu působil letargicky a vršil chybu za chybou.

Dnes se Olga Ertlová (54 na WISPA) popere v kvalifikačním finále o účast v hlavní soutěži Qatar Classic 2011 v zápase proti 24-leté Malajce Siti Munirah Juson (47 na WISPA). Muži dnes již začínají hlavní soutěž těmito zápasy (katarský čas je oproti našemu posunutý o hodinu vpřed) :

Zápasy sledujte online na Squash TV:

12.00 [5] Amr Shabana (Egy) v Nicolas Mueller (Sui)
13.00  Tarek Momen (Egy) v [Q] Omar Abdel Aziz (Egy)
14.00  Olli Tuominen (Fin) v [Q] Henrik Mustonen (Fin)
15.00  [3] Karim Darwish (Egy) v [Q] Kamran Khan (Mas)
17.30  [1] Nick Matthew (Eng) v Aamir Atlas Khan (Pak)
18.30  Azlan Iskandar (Mas) v Abdulla Al Tamimi (Qat)
19.30  Ali Anwar Reda (Egy) v [Q] Siddarth Suchde (Ind)
20.30  [6] Gregory Gaultier (Fra) v [Q] Mohamed Abouelgar (Egy)

15.10. 2011 Ve Státě Katar v Doha z jihozápadní části Perského zálivu včera odstartovala kvalifikace posledního velkého turnaje před listopadovým Mistrovstvím světa v Holandsku - Qatar Classic 2011. Turnaj PSA je dotován částkou $147k, WISPA pak poloviční $74k. Hlavní část soutěže startuje již zítra v neděli prvními zápasy mužské části. Do obou prvních kol nastoupí 32 hráčů/hráček.  Mezi muži nemá Česká republika žádného zástupce, v té ženské je na kvalifikační soupisce uvedená Olga Ertlová. Finálové zápasy kvalifikace se hrají 16.10. okolo poledne katarského času, tak se nechme překvapit, jak se Olze povede.