aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9383 aDSC_9383

Shot and a Ghost nominována v British Sports Book Awards

26.04.2013 09:18

Ve Velké Británii proběhne za necelý měsíc -21.5. 2013 - slavnostní vyhlášení 11. ročníku British Sports Book Awards. Pro squashovou obec je letošní ročník zajímavý tím, že v jedné z 9-ti kategorií je nominovaná i kniha "Shot and a Ghost" Jamese Willstropa. James se v konkurenci dalších pěti autorů této kategorie může stát držitelem titulu Best New Writer. Celkem je nominováno 56 knižních titulů v oblastech jako: nejlepší golfová, dostihová, fotbalová, rugbyová, kriketová kniha roku, nejlepší kniha věnovaná motorsportům, nejlepší autobiografie, nejlepší ilustrovaná kniha a nejlepší začínající autor knihy o sportu.

Kniha s podtitulem Jeden rok v brutálním světě profesionálního squashe je jakýmsi deníkem, ve kterém James Willstrop popisuje den za dnem, turnaj za turnajem své pocity, vztah s trenérem, s ostatními hráči. V knize zmiňuje i náročný tréninkový proces, fyzickou přípravu zaměřenou na eliminaci zranění, čtenář se seznámí s jídelníčkem Willstropa (mimochodem James Willstrop je vegetarián).

Příběh začíná v lednu 2010 v okamžiku, kdy James Willstrop uvažuje o konci kariéry z důvodu ztráty další squashové motivace, končí v únoru roku 2011 na začátku mimořádně úspěšného období Willstropovy kariéry (na konci roku 2011 James Willstrop vybojoval pozici světové jedničky).

James Willstrop popisuje nejen sportovní stránku života squashisty, kniha vypovídá i o Willstropově rodině (Willstropovým trenérem a souputníkem je jeho otec, matka zemřela, když bylo Jamesi 17 let) a o vztahu s přítelkyní Vanessou Atkinson.

Kniha má 208 stránek, stojí cca 200Kč, případně za cca 100Kč za elektronickou podobu a koupit ji lze třeba na Amazonu.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net