aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_2781 aDSC_2781

Sportovní vybavení pod stromečkem letos našlo o 24 % více lidí než loni

26.12.2013 13:15

Jako již tradičně, sportovní vybavení bylo i letos velmi oblíbeným vánočním dárkem, který mnozí z nás nalezli pod stromečkem. Vyjdeme-li ze statistik jednoho z předních českých e-shopů pro sport SportObchod.cz, nárůst nákupu sportovního zboží oproti loňskému roku byl o 24 % více kupujících. Nákupní šílenství vrcholilo hlavně v týdnu od 9. prosince, kdy vzrostl zájem o zakoupení těchto potřeb téměř o třetinu oproti zbytku roku. Celkově stoupá obliba především vybavení pro florbal, kterého se letos prodalo o 36 % více.

foto: squashPage.net

Bohužel, pro nás, příznivce squashe, jedna ne příliš pozitivní zpráva … Ve srovnání s loňským rokem klesá zájem o nákup vybavení pro squash o celých 23 %, což jen potvrzuje již několik let trvající sestupující oblibu našeho sportu :-(. Mezi sportovními potřebami, které letos lidé pořizují pro sebe a své blízké, jednoznačně vede vybavení pro tyto druhy sportů: fotbal, badminton, zimní bruslení, florbal a tenis. Více jak polovina zákazníků nakupuje v uvedeném e-shopu právě zboží určené pro tuto pětici sportovních disciplín.

Florbal se rychle šíří mezi populací především díky snadné možnosti hraní na základních a středních školách, jde o nenáročnou a zábavnou hru, která přesto dětem zvyšuje fyzickou kondici. Badminton je na tom podobně, což potvrzuje jeho 21 % nárůst nákupu vybavení pro něj. Vyrůstají další centra, kde je možné si badminton zahrát, vstup na kurt při počtu 4 hráčů je levnější než u squashe a také dovednosti určené k jeho hraní nekladou na hráče takové nároky. Hitem se letos stává především speed badminton, který lze provozovat třeba i na horách. Před Vánoci se nyní prodalo o vice než 250 % setů na speed badminton, než ve stejném období v loňském roce.

 foto: wikipedia.com

zdroj: tisková zpráva SportObchod.czZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net