aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_7329 aDSC_7329

Squash Australian Open 2010 - 150kU$ + 56kU$

15.08.2010 11:54

15.8.2010 Nick Matthew a Madeline Perry vítězi na Squash Australian Open 2010!. Nick Matthew potvrdil pozici světové jedničky a ve velice vyrovnaném (byť třísetovém) zápase vyhrál 16/14. 11/7, 12/10. V prvním i pátém setu přitom čelil 5 gameballům soupeře. Hráč anglické národnosti zde zvítězil naposledy v roce 1978 (Gawain Briars). Finále žen nabídlo pětisetový maratón s matchbally na obou stranách, vítězný míček byl kontraverzně připsán Madeline Perry rozhodčími zápasu. 11-5, 12-10, 6-11, 4-11, 13-11. Perry je první Irkou, která dokázala na tomto turnaji zvítezit.

Zajímavé momenty z celého turnaje si můžete prohlédnout zdarma na Squash TV , k dispozici jsou - ovšem po zaplacení - i záznamy zápasů.

14.8.2010 Před námi jsou už pouze finále obou částí turnaje. I přes několik překvapivých výsledků se mezi muži do finále probovaly nasazená jednička Nick Matthew a nasazená dvojka Ramy Ashour. Největším překvapením tak zůstává vítězství James Wilstropa nad Amr Shabanou. James Wilstrop na turnaji narazil na 3 světové jedničky (Palmer, Shabana, Matthew), teprve ta třetí mu vystavila konečnou.

V ženách si finále zahrají nasazená 3 Alison Waters a nasazená 4 Madeline Perry. Nejdramatičtější zápas odehrály v semifinále Alison Waters proti domácí Rachael Grinham, poté co Rachael Grinham brzy prohrávala 2:0 na sety, otočila vývoj zápasu, srovnala na 2:2 a v pátém setu se dostala do vedení 9:5. V té chvíli však znervózněla, zahrála několik nevynucených chyb a umožnila soupeřce uhrát 6 míčů v řadě .

V australském hlavním městě Canberra v hale Woden Squash Centre právě probíhají kvalifikační boje mužů i žen pro nadcházející Australian Open 2010. Samotný turnaj začne 10.8. 2010 a po celou dobu bude přímý přenos dostupný na stránkách SquashTV.com. Vzhledem ke značné vzdálenosti se hlavního turnaje neůčastní žádný z českých zástupců . V turnaji mužů i žen se můžemě těšit na utkání světové elity, z TOP 10 mužů dle PSA přicestovalo do Canberry 10 zástupců, u žen pak 6 hráček patří do nejlepší světové desítky.

Pro turnajového pavouka klikněte na titulek článku.

Australian Open 2010 – Men’s Draw  - Qualifying
Round One
Tue 10th / Wed 11th
Round Two
Thu 12th
Quarters
Fri 13th
Semis
Sat 14th
Final
Sun 15th
[1] Nick Matthew (ENG)
11-4, 11-4, 11-2 (41m)
Joey Barrington (ENG)
[1] Nick Matthew
11-6, 11-7, 11-3
[11] Wael El Hindi
[1] Nick Matthew

4-11, 11-5, 11-9, 12-10 (72m)

[8] Peter Barker

[1] Nick Matthew

11-7, 11-8, 11-8

[6] James Willstrop

[1] Nick Matthew

 

16-14, 11-7, 12-10

[2] Ramy Ashour

[11] Wael El Hindi (EGY)
11-5, 8-11, 11-6, 11-7 (53m)
Simon Rosner (GER)
[8] Peter Barker (ENG)
11-4, 11-5, 11-3 (27m)
[Q] Kashif Shuja (NZL)
[8] Peter Barker
11-1, 1-0 rtd ill
[13] Adrian Grant
[13] Adrian Grant (ENG)
13-11, 11-5, 11-2 (39m)
[Q] Max Lee (HKG)
[3] Amr Shabana (EGY)
11-8, 11-7, 12-14, 11-8 (60m)
Ryan Cuskelly (AUS)
[3] Amr Shabana
12-10, 11-6, 11-8
Ong Beng Hee
[3] Amr Shabana
17.00
[6] James Willstrop
[15] Alister Walker (ENG)
11-7, 14-12, 6-11, 6-11, 13-11 (94m)
Ong Beng Hee (MAS)
[6] James Willstrop (ENG)
11-9, 11-6, 11-3 (21m)
[Q] Matthew Karwalski (AUS)
[6] James Willstrop
11-1, 9-11, 11-2, 11-3
[10] David Palmer
[10] David Palmer (AUS)
10-12, 11-6, 11-5, 11-9 (59m)
Saurav Ghosal (IND)
Tom Richards (ENG)
8-11, 11-5, 12-10, 8-11, 11-8 (93m)
[9] Daryl Selby (ENG)
Tom Richards
11-7, 11-7, 11-6
[5] Gregory Gaultier
[5] Gregory Gaultier

11-3, 11-4, 8-11, 11-7 (68m)

[4] Karim Darwish

[5] Gregory Gaultier

5-11, 11-6, 9-11, 11-7, 11-7

[2] Ramy Ashour

[Q] Muhd Asyraf Azan (MAS)
11-7, 11-2, 11-2 (28m)
[5] Gregory Gaultier (FRA)
[Q] Zac Alexander (AUS)
6-11, 11-6, 12-10, 11-8 (53m)
[14] Mohamed El Shorbagy (EGY)
[14] Mohamed El Shorbagy
11-5, 11-9, 11-6
[4] Karim Darwish
[Q] Campbell Grayson (NZL)
11-9, 11-4, 11-7 (31m)
[4] Karim Darwish (EGY)
[Q] Julian Illingworth (USA)
11-7, 11-8, 11-7 (48m)
[12] Laurens Jan Anjema (NED)
[12] Laurens Jan Anjema
5-11, 11-9, 11-4, 13-11
[7] Thierry Lincou
[7] Thierry Lincou

11-7, 11-6, 11-2 (36m)

[2] Ramy Ashour

Stewart Boswell (AUS)
7-11, 11-6, 11-9, 11-5 (59m)
[7] Thierry Lincou (FRA)
[Q] Scott Arnold (AUS)
11-8, 11-8, 11-5 (38m)
[16] Cameron Pilley (AUS)
[16] Cameron Pilley
11-7, 11-3, 14-12
[2] Ramy Ashour
Omar Abdel Aziz (EGY)
11-4, 11-5, 11-8 (33m)
[2] Ramy Ashour (EGY)

09-Aug, Qualifying Finals:
Julian Illingworth (Usa) bt Nafiizwan Adnan (Mas)            11-6, 9-11, 13-11, 11-13, 11-5 (101m)
Max Lee (Hkg) bt  Gilly Lane (Usa)                                                     11-7, 12-10, 11-6 (44m)
Muhd Asyraf Azan (Mas) bt Martin Knight (Nzl)                17-15, 12-10, 7-11, 7-11, 11-8 (89m)
Kashif Shuja (Nzl) bt Amr Swelim (Ita)                                2-11, 11-8, 11-7, 8-11, 11-9 (66m)
Scott Arnold (Aus) bt Mohammed Abbas (Egy)                                   15-13, 11-9, 11-7 (38m)
Campbell Grayson (Nzl) bt Alan Clyne (Sco)                     14-12, 8-11, 16-14, 9-11, 11-5 (85m)
Matthew Karwalski (Aus) bt Aaron Frankcomb (Aus)          9-11, 11-9, 12-10, 8-11, 11-6 (80m)
Zac Alexander (Aus) bt Kamran Khan (Mas)                                          11-7, 11-7, 11-3 (40m)
Men’s Qualifying – 08-Aug, Round One:
Julian Illingworth (Usa) bt Jens Schoor (Ger)                                   11-7, 11-5, 12-10 (43m)
Mohd. Nafiizwan Adnan (Mas) bt Wesley Cusick (Aus)                         11-2, 11-4, 11-3 (17m)
Gilly Lane (Usa) bt Nathan Stevenson (Aus)                                         11-3, 11-5, 11-5 (28m)
Max Lee (Hkg) bt Tim Manning (Aus)                                                  11-7, 11-3, 11-6 (24m)
Martin Knight (Nzl) bt Jamie Mcervale (Aus)                                       11-6, 11-8, 11-1 (26m)
Muhd Asyraf Azan (Mas) bt Justin Beard (Aus)               11-13, 11-6, 11-9, 10-12, 11-5 (64m)
Amr Swelim (Egy) bt Dick Lau (Hkg)                                                   11-4, 11-4, 11-4 (31m)
Kashif Shuja (Nzl bt Kristian Frost Olesen (Den)                    8-11, 6-11, 11-6, 11-9, 11-8 (64m)
Scott Arnold (Aus) bt Rex Hedrick (Aus)                                             11-8, 11-8, 11-6 (43m)
Mohammed Abbas (Egy) bt Josh Cardwell (Aus)                                   11-6, 11-4, 11-9 (32m)
Alan Clyne (Sco) bt Neeraj Aggarwal  (Aus)                                         11-3, 11-1, 11-0 (20m)
Campbell Grayson (Nzl) bt Christopher Gordon (Usa)            7-11, 11-1, 9-11, 11-5, 11-9 (77m)
Matthew Karwalski (Aus) bt Steve Finitsis (Aus)                                 11-6, 11-4, 11-9 (35m)
Aaron Frankcomb (Aus) bt Peter Taylor (Aus)                                    11-6, 11-3, 11-7 (35m)
Zac Alexander (Aus) bt Jeff Bond (Aus)                                              11-7, 11-5, 11-7 (35m)
Kamran Khan (Mas)  bt Nicolas Mueller (Sui)                       11-7, 11-9, 5-11, 4-11, 11-5 (59m)

Australian Open 2010 – Women’s Draw
Round One
Wed 11th
Round Two
Thu 12th
Quarters
Fri 13th
Semis
Sat 14th
Final
Sun 15th
[1] Jenny Duncalf (ENG)
11-2, 11-4, 11-6 (23m)
Amanda Sobhy (USA)
[1] Jenny Duncalf
11-3, 11-2, 8-11, 11-7
[13] Delia Arnold
[1] Jenny Duncalf

11-5, 11-8, 11-13, 11-5 (55m)

[6] Kasey Brown

[1] Jenny Duncalf

7-11, 11-6, 11-7, 11-7

[4] Madeline Perry

[4] Madeline Perry

 

11-5, 12-10, 6-11, 4-11, 13-11

[3] Alison Waters

[13] Delia Arnold (MAS)
11-5, 11-3, 11-8 (21m)
[Q] Amanda Landers-Murphy (NZL)
[6] Kasey Brown (AUS)
11-7, 11-5, 11-5 (27m)
Amelia Pittock (AUS)
[6] Kasey Brown
11-4, 12-10 rtd
[16] Low Wee Wern
[16] Low Wee Wern (MAS)
11-9, 11-6, 11-4 (27m)
[Q] Samantha Davies (AUS)
[4] Madeline Perry (IRL)
11-2, 11-2, 11-3 (13m)
Zoe Petranovsky (AUS)
[4] Madeline Perry
11-8, 11-6, 7-11, 11-4
[9] Annie Au
[4] Madeline Perry

2-11, 11-6, 11-5, 12-10 (48m)

[5] Laura Massaro

[9] Annie Au (HKG)
11-8, 11-5, 11-7 (27m)
Dipika Pallikal (IND)
[5] Laura Massaro (ENG)
11-7, 11-7, 11-4 (20m)
Melody Francis (AUS)
[5] Laura Massaro
11-4, 11-9, 11-4
Sharon Wee
[15] Line Hansen (DEN)
11-8, 11-5, 6-11, 11-3 (28m)
Sharon Wee (MAS)
Lisa Camilleri (AUS)
11-9, 11-9, 11-1 (32m)
[14] Aisling Blake (IRL)
[14] Aisling Blake
11-9, 9-11, 11-7, 8-11, 11-6
[8] Jaclyn Hawkes
[8] Jaclyn Hawkes

11-5, 11-9, 11-7 (36m)

[3] Alison Waters

[3] Alison Waters

11-7, 11-8, 10-12, 9-11, 11-9

[2] Rachael Grinham

Song Sun-Mi (KOR)
11-5, 11-6, 11-1 (19m)
[8] Jaclyn Hawkes (NZL)
[Q] Amanda Cranston (NZL)
11-7, 11-8, 11-5 (23m)
[10] Isabelle Stoehr (FRA)
[10] Isabelle Stoehr
11-4, 11-2, 12-14, 11-9
[3] Alison Waters
[Q] Birgit Coufal (AUT)
11-2, 11-2, 11-3 (17m)
[3] Alison Waters (ENG)
[Q] Sarah Cardwell (AUS)
11-6, 11-3, 11-5 (22m)
[11] Donna Urquhart (AUS)
[11] Donna Urquhart (AUS)
11-6, 6-11, 11-2, 11-2
[7] Engy Kheirallah
[11] Donna Urquhart

11-7, 11-5, 11-8 (32m)

[2] Rachael Grinham

Kylie Lindsay (NZL)
11-8, 11-9, 11-13, 11-6 (37m)
[7] Engy Kheirallah (EGY)
Tania Bailey (ENG)
6-11, 11-7, 12-10, 0-11, 11-8 (58m)
[13] Joelle King (NZL)
Tania Bailey
11-8, 11-8, 11-9
[2] Rachael Grinham
[Q] Tamika Saxby (AUS)
11-6, 11-6, 9-11, 11-2 (24m)
[2] Rachael Grinham (AUS)

Women’s Qualifying, 10-Aug:
Birgit Coufal (Aut) bt Bethany Brazier (Aus)   11-2, 11-7, 11-2 (14m)
Amanda Cranston (Nzl) bt Laura McCredie (Aus)  11-1, 11-5, 11-5 (14m)
Samantha Davies (Aus)  bt Selene Sheikh (Aus)  11-7, 11-4, 11-5 (20m)
Tamika Saxby (Aus) bt Christine Nunn (Aus)  11-5, 11-3, 11-4 (17m)
Sarah Cardwell (Aus) bt Grazia Guida (Aus)   11-7, 11-1, 11-4  (15m)
Amanda Landers-Murphy (Nzl) bt Maggy Marshall (Aus)  11-3, 8-11, 11-6, 11-7 (29m)



Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net