aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9345 aDSC_9345

Světový den squashe 2011

24.10.2011 19:00

Tuto sobotu 5.11.2011 všichni fandové černého gumového míčku slavili svůj Světový den. Jde o každoroční událost, při které squashové kluby a svazy po celém světě otevírají dveře svých squash center, snaží se přiblížit squash co nejvíce lidem a přilákat tak nové zájemce na kurty. Jaká je tedy historie tohoto pro všechny milovníky squashe významného dne ?

Tento den se slaví na počest mladého muže, Dereka Sworda, skotského hráče squashe, který se přestěhoval ze své domoviny do Ameriky a byl squashovým šampionem v New York Athletic Clubu. Pracoval v jedné z budov Word Trade Center a zahynul 11. září 2001 při teroristickém útoku. Přátelé Dereka, v čele se skotskými hvězdami Peterem Nicolem a Martinem Heathem, chtěli uctít Derekovu památku a zároveň také udělat něco konkrétního pro squash ... Rozhodli se uspořádat v Anglii zápas newyorského týmu s londýnským a to přesně 11. ledna 2002 ... Za Velkou Británii si přišli zahrát přední squashové hvězdy této země jako Peter Nicol, John White, Paul Price, Peter Marshall a Alister Walker .... Velké squashové hvězdy toho dne zapoměly na výdělek, placené turnaje a prostě ubraly část svého volného času a věnovaly ho této zvláštní příležitosti ... Tak se zrodil Světový den squashe. Byl uznán Světovou squashovou federací a od té doby každý rok propagujeme v rámci Světového dne nějaké konkrétní squashové téma.

Letošní rok 2011 je zaměřený na získání hráček všemožných věkových kategorií a schopností. Andrew Shelley, generální ředitel WSF, k této příležitosti řekl: „Účast žen je velmi důležitou součástí každého sportu a squash není výjimkou. Squash má dlouhou a pestrou juniorskou i seniorskou historii. Účast žen a dokonce i samotná soutěž sahá více než 100 let zpět, a je to tak ideální sport pro ženy a dívky, které se chtějí bavit a udržovat v kondici.” Nicol David, světová hráčka číslo 1 a pětinásobná mistryně světa z Malajsie, řekla: „Squash apeluje na ženy po celém světě, každému, kdo hledá ideální sport, nabízí všestranný trénink a hodně legrace s přáteli…”.  Jenny Duncalf, světová dvojka, dodává: „Myslím si, že je to skvělý nápad pokusit se získat víc žen a zapojit je do hry. Squash je ideální hra pro ženy všech věkových kategorií. Poskytuje ideální cvičení pro to zůstat zdravý a ve formě, stejně jako být duševně fit a šťastný". Takže poselství pro Světový den squashe je: zvedněte rakety a přesvědčtě se sami … nebudete litovat ! ” A jaký bude Světový den squashe v roce 2012 ?  Příští rok bude tématem podpora pro olympijské hry 2020, podobně jako tomu bylo v roce 2009.

Více informací najdete na oficiálních stránkách http://www.worldsquashday.com/, nebo na facebooku World Squash Day. Můžete si zde prohlédnout fotky, kterými podporují tuto událost kluby po celém světě. Také můžete uspořádat ve svém squashovém centru turnaj, podle zde uvedených pravidel, zaregistrovat jej a udělat oficiálním k podpoře Světového dne squashe 2011.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Rudolf: Článek pěkný, ale opravte si ty roky 2011, 2012 ;-)

05.10.2011 08:59

Irena: Děkujeme, opraveno :-)

05.10.2011 09:56
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net