aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9348 aDSC_9348

Světový den squashe klepe na dveře - 20.10. 2012

14.10.2012 14:43

Světový den squashe je po roce zpět

Již jen několik dnů dělí příznivce squashe na celém světě od 20. října 2012, kdy společně oslavíme Světový den squashe. Tento den byl uznán světovou federací (WSF) a každý rok propaguje nějaké konkrétní squashové téma, které má přiblížit tuto hru co nejvíce lidem a přilákat tak na kurty nové zájemce o squash. Slaví se každoročně od roku 2002, na počest skotského hráče Dereka Sworda, který zahynul při útoku na Twin Center v New Yorku 11. září 2001.

Světový den squashe 2012

Letošní téma je s obrovskou publicitou po celém světě věnováno podpoře kandidatury na OH 2020. Na podzim roku 2013 (přesněji 7.9.2013) proběhne v argentinském Buenos Aires 125-té zasedání Mezinárodního olympijského výboru (IOC). Součástí hlasování bude také volba nového olympijského sportu. Bude se vybírat jeden z devíti kandidátů :

  • baseball
  • karate
  • kolečkové brusle
  • softball
  • squash
  • sportovní lezení
  • wakeboarding
  • wushu
  • poslední člen seznamu bude doplněn v únoru 2013 jedním z aktuálních olympijských sportů

Využijte jedinečné příležitosti a podpořte olympijskou kandidaturu i vy !!! Doma i v zahraničí bude celou sobotu probíhat množství propagačních akcí. Nejznámější z nich je největší utkání v dějinách squashe, TEAM SQUASH (kapitán Nick Matthew) vs. TEAM 2020 (kapitán James Willstrop), které usiluje o zápis do Guinessovy knihy rekordů. WSF oslovila squash centra a hráče squashe na celém světě a vyzvala je k účasti v utkání těchto 2 týmů, kde hráči obou týmů proti sobě sehrají vždy jeden set počítaný do 20 bodů. Na domácí půdě tuto akci jako první podpořil Jan Roll s utkáním ve squash centru Chrpa v Praze, později souboj týmů zaštítila i Česká asociace squashe, která naplánovala domácí ligová utkání právě na toto datum, aby bylo možné výsledky započítat do celosvětového skóre. Zúčastnit se můžete také vy, přihláškou vašeho týmu na adrese World Squash Day.

TEAM SQUASH (Nick Matthew) vs TEAM 2020 (James Willstrop)

Některá domácí squash centra se rozhodla propagovat světový den otevřením svých kurtů po celý den zcela zdarma pro všechny příchozí. Více o této akci, včetně seznamu účastnících se squash center, se dočtete na samostatné české stránce Světový den squashe. V případě zájmu se této akce účastnit za Vaše squash centrum, obracejte se na ČASQ.  

Pokud jste z Prahy, nenechte si ujít zajímavou akci ve squash centru Strahov s názvem Koukej jak Koukal, kterou pořádá VAŠE LIGA. Nejlepší domácí hráč Jan Koukal odehraje exhibiční zápas s dalším předním českým hráčem (pravděpodobně Petrem Martinem). Utkání bude zajímavé tím, že hráči mají během hry na hlavách speciální helmy se zabudovanými telefony s kamerou a připojením na internet. To umožní sledovat hru na YouTube „jejich očima“.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net