aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4848 aDSC_4848

SYNOT TIP Open PSA v Praze - rozhovor s Ondrou Ertlem a Vandou Seidelovou

15.12.2011 21:29

Letošní Squashové vánoce vycházejí na uterý na 20.12.2011, toho dne startuje na squash kurtech pražského sportovního centra Hamr kvalifikace turnaje SYNOT TIP Open 2011. Po říjnovém IXI Open 2011 máme letos podruhé šanci na vlastní oči ocenit umění světových squashových hráčů a konfrontovat je s nejlepšími hráči z Čech. Hlavní organizátoři akce Vanda Seidelová a Ondřej Ertl nám poskytli krátký rozhovor.

Po IXI Open je SYNOT TIP Open dalším PSA turnajem organizovaným v České republice v roce 2011. Jedná se o squashové obrození v ČR?

Jednoznačně je to známka toho, že v ČR dospívají hráči do mužské kategorie a začínají již být na úrovni světových hráčů. Na to také reagují kluby a chtějí dát těmto hráčům možnost ukázat se na PSA turnajích i v ČR. O obrození se podle mne nejedná, protože hráčů hrajících squash profesionálně spíše ubývá, a to především v juniorských kategoriích. Ale doufejme, že tyto turnaje odstartují obrození napříč všemi věkovými kategoriemi.

Turnaj se koná na přelomu roku, proč právě tento termín?

Tento termín jsme vybrali, protože pasuje do termínové listiny PSA a turnaj se koná hned po PSA v Bratislavě, tedy hráči mají i jednodušší přesun.

Do turnaje jsou přihlášeni tři hráči světové stovky, další hráči se pohybují kolem 150. místa, celkem přijedou zástupci osmi zemí. Kdo je podle Vás favoritem turnaje?

Největší šanci na úspěch v turnaji mají podle mne první a druhý nasazení, tedy Jan Koukal a Bradley Hindle. Nicméně si myslím, že turnaj bude zajímavý a přínosný pro všechny české kluky, kteří si zahrají kvalifikaci, ať už z pozice svého umístění na žebříčku PSA nebo jako lokální hráči. Někteří naši hráči s cestováním na velké turnaje terpve začínají a každá takováto zkušenost a zápasy s kvalitními světovými soupeři jsou velkým přínosem.

Jak složité bylo vyjednat s asociací PSA konání turnaje, co bylo nejsložítější?

Registrační proces nebyl tak složitý. Nicméně jsme s PSA několikrát upravovali termín konání z důvodu pasování do termínové listiny. Také musejí být schváleny všechny detaily, např. přesné časy jednotlivých zápasů, hotel pro hráče, který zajišťujeme a další organizační záležitosti. Tedy komunikace bylo dost, ale PSA víceméně na vše rychle reagovala, tedy nedocházelo ke zbytečným průtahům.

Jak velký je organizacní štáb?

Celou organizaci zastřešujeme my dva. Ale jinak musíme spolupracovat s celou řadou lidí v teamu, od grafičky, přes tiskaře, techniky, webové editory, fotografy, hostesky atd. Celkově se na přípravě čtyřdenní akce podílí kolem 15ti lidí.

Kde bude možné získat vstupenky? Kolik vstupenek bude k dispozici?

Squash chceme co nejvíce přiblížit veřejnosti, tedy akce je samozřejmě otevřená a vstupné nevybíráme. Nad turnajem také převzal záštitu osobně starosta MČ Prahy 10 pan Milan Richter, který slavnostně předá ceny vítězům. Mezi pozvanými hosty jsou i zástupci jiných sportů a určitě bude možné potkat se v zásadě s celou českou squashovou elitou. Všichni jsou tedy srdečně zváni a jistě je na co se těšit!

Bude možné sledovat průběžné turnajové výsledky? Chystáte webovou prezentaci akce? Bude možné sledovat zápasy online?

Určitě. Každý den budeme psát reportáže a zpracovávat výsledky, které se spolu s fotkami budou objevovat na webu turnaje, záložka SYNOT TIP Open 2011 na našich klubových stránkách, http://www.squashclubpraha.cz/. Reportáže v angličtině budou průběžně uveřejňovány také na http://www.squashsite.co.uk/2009/ a samozřejmě i zde na SquashPage.net bude možné přečíst si zajímavé aktuální rozhovory a články týkající se turnaje. Reportáže bude v různých tištěných i online médiích a také na TV Nova Sport. Zároveň je v jednání případný online přenos na TVCOM, ale zde ještě dolaďujeme detaily. Nicméně mediální pokrytí se nám podařilo zajistit slušné a i fanoušci, kteří nebudou moci turnaj osobně navštívit, nebudou o aktuální informace ošizeni.

Půjde v případě SYNOT TIPu o ryze sportovní událost?

O squash půjde v první řadě samozřejmě, každopádně chystáme i bohatší doprovodný program. Mimo jiné se bude v pátek před slavnostním finále mužů konat ženský mistrovský turnaj ČASQ kategorie B. Ženy z řad diváků si budou moci užít líčení zdarma od profesionálních vizážistek partnera turnaje, firmy Mary Kay nebo třeba všichni budou  moci soutěžit o zajímavé ceny v tombole. Mezi oceněními nebudou chybět např. poukázky na squashové tréninky, jazykové kurzy firmy LINX Language Institute nebo právě kosmetika Mary Kay.

Vánoce 2012 – dostane český squashový fanoušek další dárek? Jaké jsou ambice turnaje SYNOT TIP Open 2011?

Doufejme, že český squash dostane především dárek v podobě dobrých výkonů a umístění českých hráčů a hráček během příštího roku, nicméně další ročník tohoto PSA turnaje určitě plánujeme. Ale teď je brzy něco předvídat, soustředíme se především na letošní ročník, aby vše proběhlo v pořádku a příští rok jsme měli na co navazovat.

Patronem akce je společnost SYNOT TIP – bude možné sázet na výsledky?

Squash je v ČR zatím ještě malým sportem, tedy sázky možné nejsou. Nicméně si myslím, že pokud squash dostane širší mediální podporu, i sázky na klíčové turnaje a zápasy do budoucna možné budou. Již nyní je možné online sázet na vybrané největší světové turnaje, v ČR na tento krok ještě čekáme.

Vzhledem k tomu, že Ondra Ertl je nejenom organizátorem, ale současně i aktivním účastníkem turnaje, přeje mu redakce SquashPage.net bezproblémový průběh akce a vynikající výkony na kurtu.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net