aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_1590 aDSC_1590

Thierry Lincou slaví 10 let v TOP 10 PSA

04.08.2011 19:58

Tento měsíc (8/2011) oslavuje jeden z předních francouzských squashových hráčů, Thierry Lincou, už desátý rok v první desítce světového žebříčku PSA neboli také Profesionální squashové asociace. Drží se zde už od září roku 2001, kdy proběhlo finále Cathay Pacific Open v Hongkongu. Díky němu se dostal na osmé místo v žebříčku, kde se shodou okolností drží i dnes. Jeho přátelé ho nejčastěji popisují slovy jako - bojovník, velkorysý, vytrvalý a houževnatý. Přezdívají mu “Le Patron“, to bychom do češtiny přeložili jako “šéf“.

Narodil se na ostrově Réunion 2. dubna 1976 v městě Saint-Pierre, nacházejícím se v Indickém oceánu. Poprvé hrál squash v 8 letech a ve svých 14 začal aktivně trénovat se svými trenéry Paulem Sciberrasem a Frankem Carlinem, kteří s ním zůstali až dodnes. První náznaky slibné kariéry přišly v 18 letech, kdy se stal prvním juniorem v Evropě a třetím na světě. Do elitních squashových okruhů vstoupil v roce 1994, v dubnu 2000 se poprvé dostal po první desítky žebříčku PSA, ale do konce roku z ní spadl na 16 místo. Pak přišel již zmiňovaný rok 2001 a stálá pozice v žebříčku. Rok 2003 byl plný úspěchů, Thierry se dostal několikrát do semifinále i finále, byl členem francouzského týmu, který skončil druhý v Austrálii na Mistrovství světa ve squashi týmů. Také se mu narodila první dcera Jade, to mu podle jeho vlastních slov dodalo neuvěřitelnou energii do dalších zápasů. Největší úspěch jeho kariéry přišel v lednu roku 2004, kdy se stal světovou jedničkou a zároveň prvním Francouzem, který obdržel tento titul. Při zápase si ale ošklivě poranil kotník a to se podepsalo na některých dalších zápasech toho roku. Přesto si ale pozici prvního světového hráče udržel i v roce 2005. V následujících letech dosáhl i dalších úspěchů, ale na první místo už se znovu neprobojoval.

A co říká sám Thierry Lincou na svých deset let v TOP 10?
„Jsem velmi hrdý na tak dlouhé setrvání v elitní skupině PSA. Všichni víme, jak těžké je dostat se do TOP 10 a ještě těžší je zůstat, takže deset let znamená opravdu něco pro mě a mé okolí. Myslím, že se mi podařilo udržet si mojí disciplínu, tréninkový režim, motivaci, vše co je v mých silách a především vášeň pro tuto skvělou hru.“
„Za to musím být opravdu vděčný mým trenérům Paulovi a Frankovi, mojí ženě Celine, mým dcerám, rodičům, bratrovi, klubům a všem mým příznivcům. Vždycky jsem měl dobrý základ fyzických schopností. Vždycky jsem byl opatrný na kvalitu mého tréninku a byl jsem schopný zůstat bez zranění většinu své kariéry, až na osm měsíců, kdy jsem si zlomil čéšku. A to ani ne ve squashi, ale na posilovacím stroji ! . Bylo to velmi náročné, přizpůsobit se novým situacím, novým pravidlům, hráčům, stylům hry. Ale to není konec !“ uzavírá Thierry svůj komentář.

Za redakci squashPage budeme držet tomuto sympatickému hráči palce, ať svoje setrvání v TOP 10 prodlouží na rekordní dobu !Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net