aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5503 aDSC_5503

V Polsku se squashem začínají? Omyl!

03.10.2016 08:14

Report - D-Tour SC FAJNE 1. kolo - 1. října - Hanzelka v životní formě

Výsledky základních skupin
Jak už to tak bývá, mnoho kvalitních hráčů vyčkávalo se svým přihlášením až do posledních chvil před uzávěrkou. I přes dvě omluvenky na poslední chvíli se však sešlo silné pole devatenácti hráčů. Punc mezinárodního turnaje dodal svou účastí přední hráč polského žebříčku Jakub Wasilewski. Ten dostal od organizátorů Divokou kartu a byl nasazen jako jednička na turnaji. Ostatní hráči byli nasazeni dle aktuálního umístění na žebříčku ČASQ. Pohled na los skupin napovídal, kteří hráči by měli dle očekávání projít do vyřazovacího pavouka z nejvýhodnějších příček. Nejvíce napětí slibovala asi skupina C (Kubíček A., Červek, Němec M., Urban a Slavíček). O nervy drásající zápasy nebyla nouze. Překvapil zejména junior Jakub Slavíček, když neztratil se zkušeným Němcem ani set a do tří setů dotáhl i zápas s Vikim Urbanem. Bitva se rozpoutala i o výhodnou první pozici ve skupině C. Marek Červek nedokázal zužitkovat 2 mečboly a ve fyzicky náročném duelu podlehl Aleši Kubíčkovi. Černý Petr nakonec zůstal Martinu Němcovi, který se musel smířit s vítězstvím ve skupině o konečné 17. místo. Ve skupině A nebyl zapotřebí rozhodující set ani jednou. Nikoho na pochybách nenechala polská třináctka Kuba Wasilewski. Ze druhého místa postoupil zlínský Josef Nakládal, který si poradil s Martinem Kantorem, jehož chvíle měly na turnaji teprve přijít. Ve skupinách B a D bez problémů potvrdili nasazení Mirek Sikora s Tomášem Hanzelkou, před olomouckým Vysloužilem a Lumírem Klímkem.

Osmifinálové zápasy
První kolo vyřazovacích zápasů přineslo největší překvapení. Havránkovskou vzpouru proti nasazeným hráčům odstartoval Viktor Urban, když si vyšlápl na Tomáše Vysloužila a dokázal urvat čtvrtfinále. Pozadu nezůstal levoruký Martin Kantor, který to tam v tříseťáku bez respektu nasypal Lumíru Klímkovi. V dalších dvojicích kontrolovali postup favoriti.

Čtvrtfinálová klání
Spanilá jízda Viktora a Martina byla u konce. Stopku vystavili nekompromisně Jakub Wasilewski, resp. Aleš Kubíček. Mirek Sikora přehrál Nakládala a Tomáš Hanzelka již viditelně unaveného Marka Červka. Do semifinále tak prošli všichni čtyři nejvýše nasazení – shodou okolností všichni příležitostní parťáci z prvoligového klubu domácího týmu SC FAJNE.

Semifinále
Zázraky se nedějí. Aleš Kubíček s Kubou Wasilewskim využil všechny příležitosti, které mu polský hráč nabídl. Bohužel pro Aleše jich však bylo za celý zápas tak všeho všudy šest. Kuba tak po přesvědčivém výkonu snadno prošel do finále. Podobně suverénně si počínal Tomáš Hanzelka, který obhajuje 2. místo z loňského ročníku D-TOUR, a tradičně šel dále přes Mirka Sikoru. Mirek Sikora si zpravil chuť v zápase o třetí místo, který získal pro sebe v rozhodující sadě.

Finále
Ve finále se utkali dva nejvýše nasazení hráči. Jak zápas probíhal nejlépe zachycují video-rozhovory pořízené s oběma finalisty po konci dech beroucí podívané. Kuba Wasilewski od počátku potvrzoval roli favorita. První sadu si ještě nechal po vyrovnaném průběhu proklouznout mezi prsty. V dlouhých výměnách měl však celý zápas drobně navrch a svůj výlet do Česka oslavil zaslouženým triumfem.

Fotogalerie ZDE.

text: Aleš Kubíček

Konečné pořadí:

 1. Jakub Wasilewsi
 2. Tomáš Hanzelka
 3. Miroslav Sikora
 4. Aleš Kubíček
 5. Martin Kantor
 6. Marek Červek
 7. Josef Nakládal
 8. Viktor Urban
 9. Jakub Slavíček
 10. Lumír Klímek
 11. Tomáš Vysloužil
 12. Zbyněk Tihelka
 13. Pavel Cigánek
 14. Václav Bajgar
 15. Martin Janečka
 16. Radim Huík
 17. Martin Němec
 18. Tomáš Střondala
 19. Jan Netolička

zdroj: squashovaliga.cz

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net