aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_3679 aDSC_3679

World Series Finals zachráněna - přesouvá se do USA

04.03.2014 06:33

Jonathan Power v roli zachránce.

Společnost Power Courts se stala sponzorem jedné z nejvýznamnějších squash akcí roku. Finále World Series se tak vůbec poprvé v celé historii bude konat na americké půdě, konkrétně 15. - 19. března roku 2014 ve městě Richmond, ve Westwood Clubu. Původně se finále World Series mělo konat (stejně jako v posledních 4 letech) v londýnském Queen’s Club již v lednu 2014. V listopadu 2013 však odřekl svou podporu hlavní sponzor události Ziad Al Turki. Konání této vrcholné akce tak bylo ohroženo. Potom se však naštěstí představitelé PSA domluvili s Jonathanem Powerem. Kanadská squashová ikona a zakladatel firmy Power courts k tomu dodal:

“Jsem velmi vděčný, že mohu přispět ke konání této akce, mohu tak sportu, který mi tolik dal, alespoň něco vrátit. I po skončení aktivní kariéry squash velmi intenzivně sleduji. Založení firmy Power Courts je jen logickým důsledkem dlouhodobého růstu popularity squashe. Na svou firmu jsem velmi pyšný."

Jonathan Power - squashTalk.com

foto: squashTalk.com

Čelní představitelé PSA přesun do USA vítají, dle jejich názoru může změna lokality turnaje významně napomoci zvýšení jeho prestiže. "Ačkoliv jsme měli v Londýně výborné zázemí, cítili jsme, že je nezbytné realizovat nějakou změnu, která by pomohla World Series Final získat ještě větší ohlas" uvedl Alex Gough, výkonný ředitel PSA. "Finále World Series se ve Velké Británii koná od poloviny devadesátých let, squash má však ambice celosvětové, cítili jsme, že je nezbytné pokročit o kus dál".

Richmond byl až dosud synonymem turnaje North American Open, pro rok 2014 se však tento známý turnaj přesune do Washingtonu. "Zdálo se nám logické využít tradičně výborných organizátorských schopností členů Westwood Clubu a proto rozhodnutí o přesunu finále World Series právě sem, bylo jednoznačné".

Po boku slovutných turnajů, jakými jsou lednový Tournament of Champions v New Yorku a únorový Windy City Open, tak nově stane super prestižní březnový turnaj Finále World Series.

ALAN THATCHER – redaktor časopisu Squash Mad (volně přeloženo pro squashPage.net)Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net