aDSC_9000 aDSC_9000

WSA London Open 2013

13.12.2013 16:41

V dnešním čtvrtfinálovém zápase v Londýně nasazená [5] Lucie Fialová bojovala o postup do semifinále s o jedno lépe postavenou hráčkou tohoto turnaje [4] Coline Aumard. Zápas trval neuvěřitelných 88 minut (na ženský squash) a Lucka nakonec bohužel v pátém setu podlehla 9:11 své soupeřce celkově na sety 2:3 (11/9, 9/11, 5/11, 11/9 a 9/11).

12.12.2013 Ve středečním prvním kole hlavní části soutěže v Londýně postoupila do druhého kola z českých hráček pouze [5] Lucie Fialová. Lucka za 25 minut porazila domácí kvalifikantku Victorii Temple-Murray 3:0 (11/9, 11/7 a 11/8). Zítra v 16 hodin místního času se česká hráčka utká s Francouzkou [4] Coline Aumard (40 na WSA). Olga Ertlová v prvním kole podlehla za 28 minut 0:3 Egypťance Habibě Mohamed (10/12, 6/11 a 5/11) a na turnaji končí.

11.12.2013 Anička Klimundová ve druhém kole kvalifikace bohužel podlehla za 40 minut 1:3 Francouzce Chloe Mesic - 15/13, 6/11, 7/11 a 9/11.

10.12.2013 Hned další turnaj (s dotací $10k), ve kterém se představí tři české hráčky je London Open 2013 tento týden. Hlavní soutěž bude zahájena zítra (ve čtvrtek 12.12). Lucie Fialová si v prvním kole hlavní soutěže jako nasazená číslo [5] zahraje s hráčkou, která postoupí z kvalifikace. Olga Ertlová, nasazená číslo [6] se na kurtu střetne s nenasazenou hráčkou Egypta Habibou Mohamed. Anna Klimundová musí účast v hlavní soutěži teprve vybojovat v kvalifikaci. V prvním kvalifikačním kole za 50 minut úspěšně přešla přes domácí hráčku Leonie Holt 3:2 (11/4, 8/11, 11/5, 8/11 a 11/3). Gratulujeme a držíme palce do kola druhého, které se odehraje dnes.

Připomeňme si postavení českých hráček na světovém žebříčku WSA : [48] Olga Ertlová, [49] Lucie Fialová a [197] Anna Klimundová.