aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_8863 aDSC_8863

Extraliga 2011/2012 - odpovídají T.Cvikl a O.Ertl

21.09.2011 08:00

Tento víkend 24. a 25.9. startuje domácí extraliga mužů i žen. Před začátkem sezóny jsme oslovili zástupce mužských družstev Buldoci Praha a Revott team Strahov A. Tomáš Cvikl a Ondra Ertl upřesňují plány svých týmů na letošní ročník soutěže. Přečtěte si v našem minirozhovoru.

..........................................................

SquashPage (SP) : První kolo Extraligy se uskuteční již tento víkend. Stejně jako loňský ročník i letos můžeme z Vaší soupisky vyčíst zvučná squashová jména. Prozradíte, koho z uvedených zahraničních hráčů tento ročník uvidíme na českých kurtech za Vaše týmy hrát ?

Tomáš Cvikl : V tuto chvíli vám nemohu podat konečnou odpověď - je to také trochu i z taktických důvodů ...

Ondra Ertl : Letošní  ročník máme na naší soupisce stejná jména jako minulý rok a doufáme, že se nám povede přilákat na naší ligu co nejvíce cizinců, aby čeští diváci viděli co nejkvalitnější squash. Který z cizinců bude za nás přesně hrát ještě nevíme, záleží jak budou mít tito hráči čas a jak se sejdou jejich volné víkendy s naší ligou. Na první ligový víkend však žádného cizince mít nebudeme.

SP : V sobotu 24.9.  hrajete v Hradci Králové a v neděli 25.9. v Pardubicích, můžete být konkrétní, kdo v 1. a 2. kole za vás nastoupí?

Tomáš Cvikl : Pro tato utkání neplánujeme žádné zahraniční posily.

SP : V sobotu 24.9. hrajete v Ostravě a v neděli 25.9. v Hradci Králové, můžete být konkrétní, kdo v 1. a 2. kole za Vás nastoupí? Honza Koukal se účastní turnaje Nash Open 2011 v Kanadě, jako nasazený č.2, ten se pravděpodobně nestihne vrátit ?

Ondra Ertl :  Náš tým bude na první kolo bez Jana Koukala kvůli jeho reprezentování ČR na zahraničním turnaji v Kanadě. Tudíž za nás nastoupí všichni zbylí čeští hráči, co jsou uvedeni na naší soupisce.

SP : Jaké jsou vaše plány pro letošní sezónu? Finále Extraligy, účast v Mistrovství Evropy Klubu 2012 ........... ?

Tomáš Cvikl : V dosavadní 18-ti leté historii Extraligy máme za sebou 14 titulů Mistra ČR družstev (včetně 2011) a 4x jsme skončili na druhém místě!  Jaký jiný cíl, než vyhrát Extraligu bychom mohli mít? Nemám zatím potvrzené informace o místě konání ME klubů 2012, ale kdyby se konalo v ČR (což podle kuloárních informací je jedna z možností), určitě bychom se ho chtěli zúčastnit.

Ondra Ertl : Cíle našeho klubu a týmu jsou stejné jako minulý rok. Samozřejmě mezi ně patří účast ve finále české ligy a účast na ME Klubů 2012 a dosažení co nejlepších výsledků. Ale jak už tomu bylo minulý rok, stejně tak důležité cíle jsou pro nás propagace squashe, pořádání sportovních událostí, na kterých čeští fanoušci budou moci shlédnout kvalitní squash a přilákání mládeže na squashové kurty.

SP : Připravujete  v letošní sezóně nějaké doprovodné akce propagující squash v rámci extraligové soutěže mezi širší (a třeba i nesquashovou) veřejností ? Větší propagace účasti zahraničních hráčů, hra na skleněném kurtě ...

Tomáš Cvikl : To vše závisí na finančních možnostech. Budou-li k dispozici, není to vyloučené. V roce 2012 opět pořádám MČR žen a mužů na skleněném kurtě a to je dostatečně organizačně a finančně náročná akce...

SP : Připravujete i v letošní sezóně další akce propagující squash mezi širší (a třeba i nesquashovou) veřejností ? V loňském roce za Vás např. nastupovali na kurt sportovci z jiných odvětví, než jen squash ....

Ondra Ertl : Zatím nemáme konkrétně domluvenou takovouto propagaci pro tuto sezonu, ale chtěli bychom zase něco podobného uskutečnit. Zatím nevím, jestli někdo nastoupí za náš tým, a nebo to bude jinou formou. Naši fanoušci budou muset počkat na to, co se nám povede vymyslet.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net